Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Thomas wint Ronde van Romandië, Cavagna wint tijdrit

Wielrenner Thomas wint Ronde van Romandië, Cavagna wint tijdrit

FRIBOURG (ANP) - Geraint Thomas heeft de eindzege gepakt in de Ronde van Romandië in Zwitserland. De Britse wielrenner van Ineos Grenadiers finishte als derde in de afsluitende tijdrit in Fribourg en pakte voldoende tijd op klassementsleider Michael Woods uit Canada om hem te passeren. In het eindklassement bleef Thomas ploeggenoot Richie Porte uit Australië 28 seconden voor. De Italiaan Fausto Masnada werd derde op 38 seconden.

De Franse wielrenner Rémi Cavagna won de tijdrit van 16,2 kilometer met start en finish in Fribourg. De wielrenner van Deceuninck - Quick-Step legde de heuvelachtige rit af in 21.54 minuten en was daarmee zes seconden sneller dan de Zwitser Stefan Bissegger en 17 seconden seconden sneller dan Thomas.

Wilco Kelderman eindigde in de tijdrit als dertiende op 50 seconden van Cavagna. In het eindklassement eindigde de kopman van Bora-hansgrohe als tiende op ruim twee minuten van Thomas en een plaats voor landgenoot Thymen Arensman van Team DSM.

Speciaal gevoel

Voor Thomas is het de eerste zege sinds zijn overwinning van de Tour de France in 2018. "Dat is zeker een speciaal gevoel, we weten allemaal dat het niet vanzelfsprekend is dat je even wint. Maar het is ook niet zo dat ik niet heb gepresteerd sindsdien. Ik werd tweede in de Tour in 2019 en tweede in de Tirreno vorig jaar en dit jaar derde in de Ronde van Catalonië achter twee teamgenoten."

Thomas had de eindzege in Romandië als doel en nam in de laatste afdaling van de tijdrit niet meer alle risico’s. "De afdaling lag er nat bij en ik nam die liever met een beetje zekerheid. Het deed me denken aan de afsluitende tijdrit in de Tour van 2018. Toen kreeg ik ook de opdracht vooral niet te vallen."

Valpartij

De wielrenner uit Wales keek ook even terug op zijn opmerkelijke valpartij in de sprint om de etappezege een dag eerder. "Ik kon helaas niet meer voelen dat ik het stuur niet goed vast had. In de eerste uren erna was ik zeker niet te genieten. Later kon ik er wel om lachen."

Cavagna was blij dat hij eindelijk een zege had gepakt in de tijdrit na twee tweede plaatsen dit seizoen achter Bissegger en de Australiër Rohan Dennis. "Ik kijk nu uit naar de tijdrit in Turijn van de Giro. Daar hoop ik mee te strijden om de zege en de roze trui."

Meer uit Sport

Schulting op Olympische Spelen ook als shorttrackster in actie

UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.

12 uur geleden
Legendarische oud-honkballer Hamilton Richardson (85) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.

15 uur geleden
Oud-honkbalinternational De Jong (46) overleden

ALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.

15 uur geleden
Toptennissers hoeven iets minder verplichte toernooien te spelen

LONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.

16 uur geleden
Olympisch kampioene Zheng meldt zich af voor Australian Open

MELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.

18 uur geleden
Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

1 dag geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

1 dag geleden