Wielrenner Thomas na rare val: fysiek oké, maar wel gefrustreerd
THYON (ANP/Belga) - Wielrenner Geraint Thomas heeft geen fysieke schade geleden door de rare val die hij maakte in de vierde etappe van de Ronde van Romandië. De Welshman, de Tourwinnaar in 2018, was wel gefrustreerd. "Fysiek ben ik oké, maar na zo'n zware dag tijd verliezen op zo'n manier in de finale, dat is echt frustrerend. Ik heb een warme douche nodig, om alles te laten bezinken."
Thomas ging op minder dan 50 meter van de meet ineens onderuit in de sprint bergop naar de finish. Hij moest de zege in de koninginnenrit laten aan zijn medevluchter Michael Woods (Israël Start-Up), die ook nog eens de leiderstrui veroverde. De kopman van Ineos Grenadiers gaf het slechte weer de schuld. "Ik had helemaal geen gevoel meer in mijn handen. Ik probeerde te schakelen van versnelling, maar in de plaats daarvan verloor ik de controle over mijn stuur", zei Thomas.
Hij krabbelde wel snel op en arriveerde als derde in aankomstplaats Thyon, op 21 seconden van winnaar Woods. In het klassement kijkt Thomas tegen een achterstand van 11 seconden aan op de Canadees. Die moet hij zondag proberen goed te maken in de heuvelachtige afsluitende tijdrit van 16,2 kilometer. "Ik ga proberen om die tijd in te halen, 11 seconden lijkt haalbaar."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
25 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
1 uur geledenBURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
3 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
19 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
20 uur geleden