Wielrenner Thomas na rare val: fysiek oké, maar wel gefrustreerd
THYON (ANP/Belga) - Wielrenner Geraint Thomas heeft geen fysieke schade geleden door de rare val die hij maakte in de vierde etappe van de Ronde van Romandië. De Welshman, de Tourwinnaar in 2018, was wel gefrustreerd. "Fysiek ben ik oké, maar na zo'n zware dag tijd verliezen op zo'n manier in de finale, dat is echt frustrerend. Ik heb een warme douche nodig, om alles te laten bezinken."
Thomas ging op minder dan 50 meter van de meet ineens onderuit in de sprint bergop naar de finish. Hij moest de zege in de koninginnenrit laten aan zijn medevluchter Michael Woods (Israël Start-Up), die ook nog eens de leiderstrui veroverde. De kopman van Ineos Grenadiers gaf het slechte weer de schuld. "Ik had helemaal geen gevoel meer in mijn handen. Ik probeerde te schakelen van versnelling, maar in de plaats daarvan verloor ik de controle over mijn stuur", zei Thomas.
Hij krabbelde wel snel op en arriveerde als derde in aankomstplaats Thyon, op 21 seconden van winnaar Woods. In het klassement kijkt Thomas tegen een achterstand van 11 seconden aan op de Canadees. Die moet hij zondag proberen goed te maken in de heuvelachtige afsluitende tijdrit van 16,2 kilometer. "Ik ga proberen om die tijd in te halen, 11 seconden lijkt haalbaar."
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
4 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden