Wielrenner Theo Bos beëindigt carrière en wordt coach in China
HIERDEN (ANP) - Theo Bos heeft zijn wielerloopbaan beëindigd. Hij gaat aan de slag als coach van de Chinese baanwielrenners. Tevens blijft Bos (38) betrokken bij de verdere ontwikkeling van wielerploeg BEAT.
"Voor ons is dit dus nog geen afscheid, want we zijn blij dat hij achter de schermen nog actief blijft", aldus Geert Broekhuizen, teammanager bij BEAT. "Wij wensen hem daarnaast veel succes in China met zijn nieuwe rol als coach." Bos nam in 2017 het initiatief voor de oprichting van BEAT.
De wielrenner uit Hierden kwam deze maand voor het laatst in actie op de NK teamsprint. Bos werd in totaal vijf keer wereldkampioen op de baan: in 2004 in Melbourne op de sprint, in 2005 in Los Angeles op de 1 kilometer tijdrit, in 2006 in Bordeaux op de keirin en de sprint en in 2007 in Mallorca op de sprint. Naast zijn vijf wereldtitels pakte Bos in 2004 een zilveren medaille op de sprint op de Olympische Spelen van Athene.
Als wegwielrenner boekte Bos, de jongere broer van oud-schaatser Jan Bos, 37 profzeges. Hij kwam uit voor onder meer Rabobank en opvolger Belkin Pro Cycling.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
12 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
12 uur geleden