Wielrenner Teunissen kon ontsnapte Mohoric niet meer achterhalen
LIBOURNE (ANP) - Mike Teunissen zat in de juiste ontsnapping van de dag in de negentiende etappe van de Tour de France. Achter ritwinnaar Matej Mohoric eindigde de 28-jarige wielrenner van Jumbo-Visma als vierde. "Vierde is eigenlijk net niets, maar slecht is het ook niet", zei hij tegen de NOS.
De Limburger, die twee jaar geleden de eerste Tourrit won in Brussel, baalde wel een beetje. "Ik kom natuurlijk niet iedere dag in die positie, dus dan moet je er vol voor gaan. Maar ik zat alleen in een grote groep. Je moet een beetje gokken en geluk hebben en dat had ik niet. Er waren veel sterke mannen en je kunt niet op alles reageren."
De aanval van Mohoric was volgens Teunissen goed getimed. "Hij ging op een lastig moment. Dat was een goede actie en je weet dat hij niet meer gaat stilvallen." De wielrenner probeerde nog een samenwerking tot stand te brengen, maar zag al snel dat andere renners niet meer vol doorreden. "Sommigen probeerden te demarreren en dan stopte het weer. Dat schoot niet zo veel op."
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
43 minuten geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
2 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
3 uur geledenDETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.
10 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
18 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
20 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
1 dag geleden