Wielrenner Teunissen kon ontsnapte Mohoric niet meer achterhalen
LIBOURNE (ANP) - Mike Teunissen zat in de juiste ontsnapping van de dag in de negentiende etappe van de Tour de France. Achter ritwinnaar Matej Mohoric eindigde de 28-jarige wielrenner van Jumbo-Visma als vierde. "Vierde is eigenlijk net niets, maar slecht is het ook niet", zei hij tegen de NOS.
De Limburger, die twee jaar geleden de eerste Tourrit won in Brussel, baalde wel een beetje. "Ik kom natuurlijk niet iedere dag in die positie, dus dan moet je er vol voor gaan. Maar ik zat alleen in een grote groep. Je moet een beetje gokken en geluk hebben en dat had ik niet. Er waren veel sterke mannen en je kunt niet op alles reageren."
De aanval van Mohoric was volgens Teunissen goed getimed. "Hij ging op een lastig moment. Dat was een goede actie en je weet dat hij niet meer gaat stilvallen." De wielrenner probeerde nog een samenwerking tot stand te brengen, maar zag al snel dat andere renners niet meer vol doorreden. "Sommigen probeerden te demarreren en dan stopte het weer. Dat schoot niet zo veel op."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden