Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Teunissen hoopt op pechvrij voorjaar

Wielrenner Teunissen hoopt op pechvrij voorjaar

ALICANTE (ANP) - Mike Teunissen zag twee jaar op rij optredens in de voorjaarsklassiekers in een teleurstelling eindigen. In 2020, toen alles wegens corona was verschoven naar het najaar, hield een knieblessure hem aan de kant. Vorig jaar liep hij bij een val tijdens een training een spierscheuring in het bovenbeen op. Weg voorjaar. "Ik hoop dat pech me nu eens bespaard blijft", vertelde de wielrenner van Jumbo-Visma bij de teampresentatie in het Spaanse Alicante.

Na zijn mislukte voorjaar haalde Teunissen (29) nog wel de Tourselectie, maar zijn hart ligt toch vooral bij het voorjaar; bij klassiekers als de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. In 2018 eindigde hij als tweede in Dwars door Vlaanderen, in 2019 was er onder meer de zevende plaats in Parijs-Roubaix. "Maar sindsdien heb ik dus geen referentiepunt meer, want ik was er nooit bij in de klassiekers", aldus Teunissen. "Ik weet dus niet zo goed wat ik mag verwachten dit jaar. Je kunt wel goede waardes trappen in trainingen, en dat doe ik ook, maar pas in de koers zelf weet je wat je echt waard bent ten opzichte van die andere jongens. Maar ik hoop vooral op een blessurevrij voorjaar. Het was echt verschrikkelijk om de afgelopen jaren die wedstrijden op televisie te moeten kijken."

Aan het kopmanschap in het voorjaar denkt Teunissen niet. "Nee, helemaal niet. Als je iemand als Wout van Aert in de ploeg hebt, moet je daar niet mee bezig zijn. Ik wil hem in de eerste plaats ondersteunen en hem zo lang mogelijk bijstaan, tot in de finale. Een situatie zoals vorig jaar waarbij hij soms geïsoleerd zat in de finale mag niet gebeuren komend seizoen. Daarom hebben we ook de kern voor de klassiekers versterkt. Jongens zoals Tiesj Benoot, Tosh Van Der Sande en Christophe Laporte zijn echte versterkingen voor onze ploeg. Die extra jongens zorgen er ook voor dat iedereen geprikkeld is om de selectie te halen. Ik geloof er echt in dat we beter gewapend zijn in het voorjaar dan voorheen."

Teunissen won een rit in de Tour de France van 2019 en droeg twee dagen de gele leiderstrui. Zeker van een selectie in 2022 is hij niet. Er zijn nog twee plaatsen vacant in de ploeg rond Primoz Roglic. "Klopt, ik moet er nog meer voor knokken", aldus Teunissen. "Twee jaar geleden won ik weliswaar een rit in de Tour, maar dat lijkt intussen al zo lang geleden. Het is helemaal geen garantie dat ik er opnieuw bij mag zijn."

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

5 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

7 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

9 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

10 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

11 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

12 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

1 dag geleden