Wielrenner Teunissen hoopt op pechvrij voorjaar
ALICANTE (ANP) - Mike Teunissen zag twee jaar op rij optredens in de voorjaarsklassiekers in een teleurstelling eindigen. In 2020, toen alles wegens corona was verschoven naar het najaar, hield een knieblessure hem aan de kant. Vorig jaar liep hij bij een val tijdens een training een spierscheuring in het bovenbeen op. Weg voorjaar. "Ik hoop dat pech me nu eens bespaard blijft", vertelde de wielrenner van Jumbo-Visma bij de teampresentatie in het Spaanse Alicante.
Na zijn mislukte voorjaar haalde Teunissen (29) nog wel de Tourselectie, maar zijn hart ligt toch vooral bij het voorjaar; bij klassiekers als de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. In 2018 eindigde hij als tweede in Dwars door Vlaanderen, in 2019 was er onder meer de zevende plaats in Parijs-Roubaix. "Maar sindsdien heb ik dus geen referentiepunt meer, want ik was er nooit bij in de klassiekers", aldus Teunissen. "Ik weet dus niet zo goed wat ik mag verwachten dit jaar. Je kunt wel goede waardes trappen in trainingen, en dat doe ik ook, maar pas in de koers zelf weet je wat je echt waard bent ten opzichte van die andere jongens. Maar ik hoop vooral op een blessurevrij voorjaar. Het was echt verschrikkelijk om de afgelopen jaren die wedstrijden op televisie te moeten kijken."
Aan het kopmanschap in het voorjaar denkt Teunissen niet. "Nee, helemaal niet. Als je iemand als Wout van Aert in de ploeg hebt, moet je daar niet mee bezig zijn. Ik wil hem in de eerste plaats ondersteunen en hem zo lang mogelijk bijstaan, tot in de finale. Een situatie zoals vorig jaar waarbij hij soms geïsoleerd zat in de finale mag niet gebeuren komend seizoen. Daarom hebben we ook de kern voor de klassiekers versterkt. Jongens zoals Tiesj Benoot, Tosh Van Der Sande en Christophe Laporte zijn echte versterkingen voor onze ploeg. Die extra jongens zorgen er ook voor dat iedereen geprikkeld is om de selectie te halen. Ik geloof er echt in dat we beter gewapend zijn in het voorjaar dan voorheen."
Teunissen won een rit in de Tour de France van 2019 en droeg twee dagen de gele leiderstrui. Zeker van een selectie in 2022 is hij niet. Er zijn nog twee plaatsen vacant in de ploeg rond Primoz Roglic. "Klopt, ik moet er nog meer voor knokken", aldus Teunissen. "Twee jaar geleden won ik weliswaar een rit in de Tour, maar dat lijkt intussen al zo lang geleden. Het is helemaal geen garantie dat ik er opnieuw bij mag zijn."
Meer uit Sport
BEIJING (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich zonder veel moeite geplaatst voor de kwartfinale van de China Open in Beijing. Daarin neemt de Duitse nummer 2 van de wereld het zondag op tegen de Servische 24-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic. Zverev rekende zaterdag in de tweede ronde af met de Chinees Shang Juncheng: 6-0 6-3.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder ontbreekt op de shortlist voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. De atlete uit Volendam, die dit jaar voor de derde keer op rij de Europese titel veroverde en als eerste vrouw na veertien jaar over de 21 meter stootte, behoorde wel tot de tien genomineerden.
2 uur geledenSEPANG (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes staat voor een raadsel in Sepang. De upgrades die de auto's van Kimi Antonelli en George Russell sneller moeten maken, werken averechts. "We hadden verwacht drie tienden sneller te zijn, maar we verliezen vier tot vijf tienden en vallen voor het eerst buiten de top drie in de kwalificatie. Er is iets aan de hand dat we moeten doorgronden", zei hij tegen Sky Sports na de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië.
3 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen glunderde na het behalen van zijn eerste poleposition in de Formule 1 van dit seizoen. "Ik heb dit seizoen heel wat grands prix geprobeerd poleposition te pakken en soms was ik er dichtbij, dus het is fantastisch dat het nu wel is gelukt", zei de viervoudig wereldkampioen in het flashinterview op het circuit van Sepang in Maleisië. "Ik heb dit jaar ook nog geen race gewonnen, dus ik ga morgen proberen ook dat voor elkaar te krijgen. Als je van pole start, is dat het doel", aldus de Nederlander van Red Bull.
4 uur geledenSEPANG (ANP/DPA) - Het Formule 1-seizoen zal ondanks de Iranoorlog volgens plan eindigen met de races in Qatar (29 november) en Abu Dhabi (6 december). Dat heeft directeur Stefano Domenicali van de raceklasse aangegeven in een interview met Sky Sports Italia. "Dit is de koers die we hebben ingeslagen en die zullen we tot het einde van het jaar volgen", zei Domenicali.
5 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner mist ook het masterstoernooi van Shanghai dat volgende week begint. De vijfvoudig grandslamkampioen is nog niet genoeg hersteld van de knieblessure die hem sinds zijn titel op Wimbledon aan de kant houdt. Sinner (25) was van plan om deze week in het Chinese Beijing terug te keren, maar meldde zich eerder ook daarvoor af.
5 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft voor de eerste keer dit seizoen poleposition veroverd in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Bahrein, die in Maleisië wordt gehouden.
5 uur geleden