Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Teunissen hoopt na virtuele koers weer op echte werk

Wielrenner Teunissen hoopt na virtuele koers weer op echte werk

ROSMALEN (ANP) - Wielrenner Mike Teunissen heeft flink afgezien in de virtuele Ronde van Vlaanderen die hij met twaalf andere profwielrenners zondag reed. "Het was drie kwartier volle bak trappen en het was vooral warm", zei de 27-jarige wielrenner van Jumbo-Visma die als negende eindigde in de koers die werd gewonnen door de Belg Greg Van Avermaet.

Op de moderne versie van de rollerbank vanuit zijn huis in Rosmalen reed Teunissen de virtuele koers over 32 kilometer met daarin drie beklimmingen uit de echte finale van 'Vlaanderens Mooiste'. "Dit is natuurlijk een heel andere manier van fietsen. Het was een soort tijdrit", legde hij uit. "Ik had twee ventilatoren op me gericht, maar je voelt geen rijwind. Het was heel lastig om je warmte kwijt te kunnen."

Dat het slechts 32 kilometer in plaats van de gebruikelijke 260 kilometer was vond Teunissen zeker niet erg. "Van Avermaet trapte in die drie kwartier een vermogen van 440 watt. Ik nodig iedereen uit om dat thuis een half uur te proberen."

Publiek

Teunissen miste vooral het publiek dat in Vlaanderen altijd massaal langs de kant staat en de wielrenners om hem heen. "Ik houd van de tactiek en het positioneren in het peloton, dat was er nu niet. En ik miste ook de spanning die je voelt als je op een berg afrijdt. Maar het was een leuk experiment. Ik denk dat het ook leuk was om te volgen, maar het haalt het natuurlijk niet bij de echte Ronde."

De organisatie van de Ronde van Vlaanderen hoopt de klassieker in het najaar nog in te halen. Teunissen ziet dat ook zitten, maar weet ook dat hij niets anders kan doen dan afwachten. "Ik hoop dat het snel weer beter wordt in de wereld en dat we weer echte wedstrijden kunnen rijden", zegt de wielrenner die afgelopen zomer nog als eerste Nederlander in dertig jaar de gele trui veroverde in de Tour de France.

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

48 minuten geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

3 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

3 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

4 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

5 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

5 uur geleden