Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Teunissen hoopt na virtuele koers weer op echte werk

Wielrenner Teunissen hoopt na virtuele koers weer op echte werk

ROSMALEN (ANP) - Wielrenner Mike Teunissen heeft flink afgezien in de virtuele Ronde van Vlaanderen die hij met twaalf andere profwielrenners zondag reed. "Het was drie kwartier volle bak trappen en het was vooral warm", zei de 27-jarige wielrenner van Jumbo-Visma die als negende eindigde in de koers die werd gewonnen door de Belg Greg Van Avermaet.

Op de moderne versie van de rollerbank vanuit zijn huis in Rosmalen reed Teunissen de virtuele koers over 32 kilometer met daarin drie beklimmingen uit de echte finale van 'Vlaanderens Mooiste'. "Dit is natuurlijk een heel andere manier van fietsen. Het was een soort tijdrit", legde hij uit. "Ik had twee ventilatoren op me gericht, maar je voelt geen rijwind. Het was heel lastig om je warmte kwijt te kunnen."

Dat het slechts 32 kilometer in plaats van de gebruikelijke 260 kilometer was vond Teunissen zeker niet erg. "Van Avermaet trapte in die drie kwartier een vermogen van 440 watt. Ik nodig iedereen uit om dat thuis een half uur te proberen."

Publiek

Teunissen miste vooral het publiek dat in Vlaanderen altijd massaal langs de kant staat en de wielrenners om hem heen. "Ik houd van de tactiek en het positioneren in het peloton, dat was er nu niet. En ik miste ook de spanning die je voelt als je op een berg afrijdt. Maar het was een leuk experiment. Ik denk dat het ook leuk was om te volgen, maar het haalt het natuurlijk niet bij de echte Ronde."

De organisatie van de Ronde van Vlaanderen hoopt de klassieker in het najaar nog in te halen. Teunissen ziet dat ook zitten, maar weet ook dat hij niets anders kan doen dan afwachten. "Ik hoop dat het snel weer beter wordt in de wereld en dat we weer echte wedstrijden kunnen rijden", zegt de wielrenner die afgelopen zomer nog als eerste Nederlander in dertig jaar de gele trui veroverde in de Tour de France.

Meer uit Sport

3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

16 uur geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

17 uur geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

19 uur geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

22 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

1 dag geleden
Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

1 dag geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

1 dag geleden