Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Teunissen hoopt na virtuele koers weer op echte werk

Wielrenner Teunissen hoopt na virtuele koers weer op echte werk

ROSMALEN (ANP) - Wielrenner Mike Teunissen heeft flink afgezien in de virtuele Ronde van Vlaanderen die hij met twaalf andere profwielrenners zondag reed. "Het was drie kwartier volle bak trappen en het was vooral warm", zei de 27-jarige wielrenner van Jumbo-Visma die als negende eindigde in de koers die werd gewonnen door de Belg Greg Van Avermaet.

Op de moderne versie van de rollerbank vanuit zijn huis in Rosmalen reed Teunissen de virtuele koers over 32 kilometer met daarin drie beklimmingen uit de echte finale van 'Vlaanderens Mooiste'. "Dit is natuurlijk een heel andere manier van fietsen. Het was een soort tijdrit", legde hij uit. "Ik had twee ventilatoren op me gericht, maar je voelt geen rijwind. Het was heel lastig om je warmte kwijt te kunnen."

Dat het slechts 32 kilometer in plaats van de gebruikelijke 260 kilometer was vond Teunissen zeker niet erg. "Van Avermaet trapte in die drie kwartier een vermogen van 440 watt. Ik nodig iedereen uit om dat thuis een half uur te proberen."

Publiek

Teunissen miste vooral het publiek dat in Vlaanderen altijd massaal langs de kant staat en de wielrenners om hem heen. "Ik houd van de tactiek en het positioneren in het peloton, dat was er nu niet. En ik miste ook de spanning die je voelt als je op een berg afrijdt. Maar het was een leuk experiment. Ik denk dat het ook leuk was om te volgen, maar het haalt het natuurlijk niet bij de echte Ronde."

De organisatie van de Ronde van Vlaanderen hoopt de klassieker in het najaar nog in te halen. Teunissen ziet dat ook zitten, maar weet ook dat hij niets anders kan doen dan afwachten. "Ik hoop dat het snel weer beter wordt in de wereld en dat we weer echte wedstrijden kunnen rijden", zegt de wielrenner die afgelopen zomer nog als eerste Nederlander in dertig jaar de gele trui veroverde in de Tour de France.

Meer uit Sport

Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

1 uur geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

3 uur geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

3 uur geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

6 uur geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

6 uur geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

8 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

10 uur geleden