Wielrenner Teunissen: dit is wel prima in stijl afsluiten
PARIJS (ANP) - Mike Teunissen was de wielrenner die Wout van Aert in de slotrit van de Tour de France perfect lanceerde in het laatste rechte stuk op de Champs-Élysées in Parijs. Hij zag zijn teamgenoot vervolgens naar diens derde ritoverwinning sprinten en de vierde voor Jumbo-Visma in deze Tour de France. "Dit is wel prima in stijl afsluiten", zei Teunissen bij de NOS.
Teunissen vertelde nog dat hij niet vaak de sprint had aangetrokken dit jaar. "Normaal doe ik dat voor Dylan Groenewegen, maar ik was dit jaar hier in de Tour met een ander takenpakket. In deze etappe mochten we het proberen en dat is best goed gelukt."
Met Van Aert in zijn wiel ging hij naar eigen zeggen precies goed door de laatste bocht. "Wout is misschien wel de beste sprinter hier", vond Teunissen. "Als je die in positie afzet, moet iemand er nog maar eens overheen komen. Misschien gingen we de sprint iets te vroeg aan, maar Wout is zo sterk. Ze kwamen er wel langs, maar er niet voorbij."
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
9 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
11 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
16 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
23 uur geleden