Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Terpstra drie maanden aan de kant

Wielrenner Terpstra drie maanden aan de kant

AMSTERDAM (ANP) - Wielrenner Niki Terpstra kan dit seizoen mogelijk toch nog in actie komen. De 36-jarige Noord-Hollander heeft volgens de dokter van zijn Franse ploeg Total Direct Énergie tien tot twaalf weken nodig om te herstellen van z'n zware crash dinsdag tijdens de training bij een rondje om het Markermeer. Terpstra moest uitwijken voor een overstekende groep ganzen en knalde op een rotsblok.

Terpstra liep daarbij onder meer een hersenschudding, een gebroken sleutelbeen, gebroken ribben, een klaplong en een kneuzing in zijn onderrug op. Hij werd opgenomen op de intensive care van het VUmc in Amsterdam, maar verhuisde woensdag naar een normale afdeling. "Voorlopig moet hij nog wel in het ziekenhuis blijven om vooral te rusten, te genezen en te herstellen", aldus de vrouw van Terpstra. "Hij is sterk, dus ik heb er alle vertrouwen in dat hem dit weer voor de volle 100 procent gaat lukken." Volgens zijn team kan Terpstra over twee of drie dagen weer naar huis.

"Bij zulke kwetsturen betekent het dat je tien tot twaalf weken aan de kant staat", aldus dokter Hubert Long. De klassiekers waarin Terpstra dit seizoen wil vlammen, de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix, staan op respectievelijk 18 en 25 oktober op het programma.

Ronde van Vlaanderen

Terpstra kwam vorig jaar ten val in de Ronde van Vlaanderen, de voorjaarskoers die hij een jaar eerder had gewonnen. In het ziekenhuis werd een zware hersenschudding geconstateerd. Daardoor miste hij Parijs-Roubaix, de kasseienklassieker die Terpstra in 2014 op z'n naam schreef. In de Tour de France liep de Noord-Hollander nadien een schouderblessure op, ook na een crash, waarna hij opnieuw moest afhaken.

Terpstra reed in maart, vlak voordat de coronacrisis ook de sport in Europa tot stilstand bracht, de Franse etappekoers Parijs-Nice.

Meer uit Sport

Martín werkt met gebroken pols aan snelle rentree in MotoGP

PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.

2 uur geleden
Verstappen ergert zich aan storingen op boordradio Red Bull

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.

6 uur geleden
Griekspoor na zege in Brussel in top 50 wereldranglijst tennis

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.

7 uur geleden
Van 't Wout wint derde individuele goud bij World Tour Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.

13 uur geleden
Xandra Velzeboer boekt op 500 meter eerste zege in World Tour  

VANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.

14 uur geleden
Verstappen miste de snelheid om voor zege in Austin te strijden

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.

17 uur geleden
Antonelli met zege in Austin nog dichter bij titel, Verstappen 3e

AUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.

18 uur geleden