Wielrenner Storer wint opnieuw in Vuelta, Eiking pakt leiderstrui
RINCÓN DE LA VICTORIA (ANP) - Wielrenner Michael Storer heeft zijn tweede ritzege gepakt in de Ronde van Spanje. De Australiër van Team DSM won na de zevende etappe ook de tiende etappe in de Vuelta na 189 kilometer tussen Roquetas de Mar en Rincón de la Victoria. De Noor Odd Christian Eiking is de nieuwe leider.
Storer hield op de streep een kleine voorsprong over op een viertal met daarbij Dylan van Baarle. Van Baarle eindigde als vierde achter de Belg Mauri Vansevenant en de Fransman Clément Champoussin.
Primoz Roglic heeft de leiderstrui in de Vuelta overgedragen aan Eiking, die in het groepje achtervolgers op Storer ruim 11 minuten voorsprong had op de Sloveen. De Noor van Intermaché kwam als vijfde binnen in de rit en heeft nu 58 seconden voorsprong op de Fransman Guillaume Martin en 2.17 minuut op Roglic. Eiking is na de Est Rein Taaramäe de tweede renner van de Belgische ploeg die de leiding pakt in de Ronde van Spanje.
Kopgroep
Pas na twee uur in een hoog tempo langs de Spaanse kust ontstond er een kopgroep. Daarin zaten 31 renners met behalve Van Baarle ook Thymen Arensman en Martijn Tusveld van DSM. De koplopers liepen uit naar meer dan 13 minuten voorsprong, waardoor Eiking virtueel in de leiderstrui reed.
Op bijna 25 kilometer van de finish was er nog de 10 kilometer lange beklimming van de Puerto de Almáchar met daarna de afdaling naar Rincón de la Victoria. Op die klim ging Storer er vandoor. De Australiër pakte ruim een halve minuut voorsprong. Daarachter probeerde een groepje met Eiking hem bij te halen, maar hij hield stand.
In het peloton reed Roglic op de klim met machtsvertoon weg bij de andere klassementsrenners. De Sloveen die de leiderstrui ging kwijtraken, wilde toch tijd pakken op zijn concurrenten. Hij kwam met voorsprong op Enric Mas, Miguel Ángel López en Jack Haig boven, maar verspeelde die marge toen hij in de afdaling onderuitging. De Sloveen pakte wel bijna een halve minuut op de Ineos-kopmannen Egan Bernal en Adam Yates.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
8 minuten geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
24 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
27 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
27 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.
3 uur geleden