Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Sinkeldam moet Démare in Vuelta aan zeges helpen

Wielrenner Sinkeldam moet Démare in Vuelta aan zeges helpen

BURGOS (ANP) - In dienst van de Franse ploeg Groupama-FDJ is Ramon Sinkeldam begonnen aan zijn derde Ronde van Spanje. De 32-jarige Noord-Hollander moet de Franse sprinter Arnaud Démare aan etappezeges helpen in de Vuelta. "We zijn een van de favorieten in de massasprints", zegt Sinkeldam.

Sinkeldam reed zijn eerste twee grote rondes in 2013 en 2014 in Spanje en dat beviel heel goed, zei hij. "Ik kon dit jaar niet mee naar de Tour de France. Dat was wel jammer, maar ik wist dat Arnaud beide rondes zou rijden, dus was er een grote kans dat ik naar de Vuelta zou gaan."

Démare is samen met Fabio Jakobsen, de Belg Pascal Philipsen en de Australiër Michael Matthews een van de weinige echte sprinters op de startlijst van de Vuelta. "Er zijn inderdaad niet veel sprinters", beaamt Sinkeldam. "Maar er hoeft er maar steeds eentje sneller te zijn. Dan win je nog niks."

Vlakke etappes controleren

Bovendien zijn er minder ploegen om de vlakke etappes te controleren. Sinkeldam: "We moeten er eerst voor zorgen dat er een sprint komt. Als het peloton besluit er hard in te vliegen, wordt het lastig. De rit in de Tour van 2018 die Arnaud won, was voor ons een absurde dag om de boel te controleren. In de etappe van zondag in de Vuelta wordt veel wind verwacht en mogelijk waaiers." Sinkeldam bereidt zich er alvast op voor dat het volle bak wordt.

De Nederlander is aan zijn vierde jaar bezig bij Groupama-FDJ en verlengde zijn contract onlangs met een jaar. In de Franse ploeg heeft hij een vaste rol in de sprinttrein van Démare. "Ik kom op kop als er nog een kilometer te rijden is en dan trek ik door tot op 400 meter van de finish. Dan komt de Italiaan Jacopo Guarnieri nog voordat Arnaud zijn sprint lanceert."

Fabio Jakobsen

Met zijn taak in de sprinttrein is het voor Sinkeldam zaak om zich in de mogelijke sprintetappes zo veel mogelijk te sparen voordat de finale begint. Zeker in de verwachte hitte momenteel in Spanje is dat lastig. "Het hangt per persoon af hoe goed je tegen warmte kan. Ik heb er niet zoveel moeite mee en word er minder slecht van, maar dit is extreem. We moeten minimaal drie bidons per uur drinken."

Jakobsen is met zijn goede optreden in de Ronde van Wallonië, waar hij twee massasprints won volgens Sinkeldam wellicht de favoriet voor de sprints. "Hij is supersnel en sterk. Waarschijnlijk is hij intrinsiek sneller dan Démare, maar dat wil niet zeggen dat we niet kunnen winnen. We willen niet te veel naar de andere sprinters kijken en zijn vooral met ons eigen ding bezig. We gaan niet ineens een andere sprint doen."

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

53 minuten geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

1 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

3 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

3 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

8 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

9 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

9 uur geleden