Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Sinkeldam moet Démare in Vuelta aan zeges helpen

Wielrenner Sinkeldam moet Démare in Vuelta aan zeges helpen

BURGOS (ANP) - In dienst van de Franse ploeg Groupama-FDJ is Ramon Sinkeldam begonnen aan zijn derde Ronde van Spanje. De 32-jarige Noord-Hollander moet de Franse sprinter Arnaud Démare aan etappezeges helpen in de Vuelta. "We zijn een van de favorieten in de massasprints", zegt Sinkeldam.

Sinkeldam reed zijn eerste twee grote rondes in 2013 en 2014 in Spanje en dat beviel heel goed, zei hij. "Ik kon dit jaar niet mee naar de Tour de France. Dat was wel jammer, maar ik wist dat Arnaud beide rondes zou rijden, dus was er een grote kans dat ik naar de Vuelta zou gaan."

Démare is samen met Fabio Jakobsen, de Belg Pascal Philipsen en de Australiër Michael Matthews een van de weinige echte sprinters op de startlijst van de Vuelta. "Er zijn inderdaad niet veel sprinters", beaamt Sinkeldam. "Maar er hoeft er maar steeds eentje sneller te zijn. Dan win je nog niks."

Vlakke etappes controleren

Bovendien zijn er minder ploegen om de vlakke etappes te controleren. Sinkeldam: "We moeten er eerst voor zorgen dat er een sprint komt. Als het peloton besluit er hard in te vliegen, wordt het lastig. De rit in de Tour van 2018 die Arnaud won, was voor ons een absurde dag om de boel te controleren. In de etappe van zondag in de Vuelta wordt veel wind verwacht en mogelijk waaiers." Sinkeldam bereidt zich er alvast op voor dat het volle bak wordt.

De Nederlander is aan zijn vierde jaar bezig bij Groupama-FDJ en verlengde zijn contract onlangs met een jaar. In de Franse ploeg heeft hij een vaste rol in de sprinttrein van Démare. "Ik kom op kop als er nog een kilometer te rijden is en dan trek ik door tot op 400 meter van de finish. Dan komt de Italiaan Jacopo Guarnieri nog voordat Arnaud zijn sprint lanceert."

Fabio Jakobsen

Met zijn taak in de sprinttrein is het voor Sinkeldam zaak om zich in de mogelijke sprintetappes zo veel mogelijk te sparen voordat de finale begint. Zeker in de verwachte hitte momenteel in Spanje is dat lastig. "Het hangt per persoon af hoe goed je tegen warmte kan. Ik heb er niet zoveel moeite mee en word er minder slecht van, maar dit is extreem. We moeten minimaal drie bidons per uur drinken."

Jakobsen is met zijn goede optreden in de Ronde van Wallonië, waar hij twee massasprints won volgens Sinkeldam wellicht de favoriet voor de sprints. "Hij is supersnel en sterk. Waarschijnlijk is hij intrinsiek sneller dan Démare, maar dat wil niet zeggen dat we niet kunnen winnen. We willen niet te veel naar de andere sprinters kijken en zijn vooral met ons eigen ding bezig. We gaan niet ineens een andere sprint doen."

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

9 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

10 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

12 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

13 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 dag geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 dag geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden