Wielrenner Sinkeldam moet Démare in Vuelta aan zeges helpen
BURGOS (ANP) - In dienst van de Franse ploeg Groupama-FDJ is Ramon Sinkeldam begonnen aan zijn derde Ronde van Spanje. De 32-jarige Noord-Hollander moet de Franse sprinter Arnaud Démare aan etappezeges helpen in de Vuelta. "We zijn een van de favorieten in de massasprints", zegt Sinkeldam.
Sinkeldam reed zijn eerste twee grote rondes in 2013 en 2014 in Spanje en dat beviel heel goed, zei hij. "Ik kon dit jaar niet mee naar de Tour de France. Dat was wel jammer, maar ik wist dat Arnaud beide rondes zou rijden, dus was er een grote kans dat ik naar de Vuelta zou gaan."
Démare is samen met Fabio Jakobsen, de Belg Pascal Philipsen en de Australiër Michael Matthews een van de weinige echte sprinters op de startlijst van de Vuelta. "Er zijn inderdaad niet veel sprinters", beaamt Sinkeldam. "Maar er hoeft er maar steeds eentje sneller te zijn. Dan win je nog niks."
Vlakke etappes controleren
Bovendien zijn er minder ploegen om de vlakke etappes te controleren. Sinkeldam: "We moeten er eerst voor zorgen dat er een sprint komt. Als het peloton besluit er hard in te vliegen, wordt het lastig. De rit in de Tour van 2018 die Arnaud won, was voor ons een absurde dag om de boel te controleren. In de etappe van zondag in de Vuelta wordt veel wind verwacht en mogelijk waaiers." Sinkeldam bereidt zich er alvast op voor dat het volle bak wordt.
De Nederlander is aan zijn vierde jaar bezig bij Groupama-FDJ en verlengde zijn contract onlangs met een jaar. In de Franse ploeg heeft hij een vaste rol in de sprinttrein van Démare. "Ik kom op kop als er nog een kilometer te rijden is en dan trek ik door tot op 400 meter van de finish. Dan komt de Italiaan Jacopo Guarnieri nog voordat Arnaud zijn sprint lanceert."
Fabio Jakobsen
Met zijn taak in de sprinttrein is het voor Sinkeldam zaak om zich in de mogelijke sprintetappes zo veel mogelijk te sparen voordat de finale begint. Zeker in de verwachte hitte momenteel in Spanje is dat lastig. "Het hangt per persoon af hoe goed je tegen warmte kan. Ik heb er niet zoveel moeite mee en word er minder slecht van, maar dit is extreem. We moeten minimaal drie bidons per uur drinken."
Jakobsen is met zijn goede optreden in de Ronde van Wallonië, waar hij twee massasprints won volgens Sinkeldam wellicht de favoriet voor de sprints. "Hij is supersnel en sterk. Waarschijnlijk is hij intrinsiek sneller dan Démare, maar dat wil niet zeggen dat we niet kunnen winnen. We willen niet te veel naar de andere sprinters kijken en zijn vooral met ons eigen ding bezig. We gaan niet ineens een andere sprint doen."
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
2 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
7 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
9 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
14 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
15 uur geleden