Wielrenner Simon Yates mist Ronde van Lombardije na val
BERGAMO (ANP) - De Britse wielrenner Simon Yates moet na een val tijdens een trainingsrit de Ronde van Lombardije aan zich voorbij laten gaan. De 30-jarige renner van de Australische ploeg BikeExchange-Jayco beëindigt zijn seizoen en gaat zich richten op volgend jaar. Yates, in 2018 winnaar van de Ronde van Spanje, heeft volgens het team lichte verwondingen opgelopen bij zijn valpartij.
"Simon zet een punt achter dit seizoen en gaat nu rusten, herstellen en toewerken naar 2023", aldus BikeExchange-Jayco. Yates eindigde begin dit jaar als tweede in Parijs-Nice. De Brit stapte zowel in de Giro als de Vuelta af. In Spanje was dat vanwege een coronabesmetting, terwijl hij op de vijfde plaats in het klassement stond. In de Ronde van Italië won Yates twee etappes, waaronder de individuele tijdrit in Boedapest, voordat hij de Giro verliet.
De Ronde van Lombardije is zaterdag de laatste klassieker van het jaar. De renners rijden over 253 kilometer van Bergamo naar Como.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
6 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
10 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
12 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
17 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
18 uur geleden