Wielrenner Simon Yates mist Ronde van Lombardije na val
BERGAMO (ANP) - De Britse wielrenner Simon Yates moet na een val tijdens een trainingsrit de Ronde van Lombardije aan zich voorbij laten gaan. De 30-jarige renner van de Australische ploeg BikeExchange-Jayco beëindigt zijn seizoen en gaat zich richten op volgend jaar. Yates, in 2018 winnaar van de Ronde van Spanje, heeft volgens het team lichte verwondingen opgelopen bij zijn valpartij.
"Simon zet een punt achter dit seizoen en gaat nu rusten, herstellen en toewerken naar 2023", aldus BikeExchange-Jayco. Yates eindigde begin dit jaar als tweede in Parijs-Nice. De Brit stapte zowel in de Giro als de Vuelta af. In Spanje was dat vanwege een coronabesmetting, terwijl hij op de vijfde plaats in het klassement stond. In de Ronde van Italië won Yates twee etappes, waaronder de individuele tijdrit in Boedapest, voordat hij de Giro verliet.
De Ronde van Lombardije is zaterdag de laatste klassieker van het jaar. De renners rijden over 253 kilometer van Bergamo naar Como.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
5 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
10 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
11 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden