Wielrenner Simon Yates mikt op Giro en Spelen
LONDEN (ANP) - De Britse wielrenner Simon Yates heeft op de website van zijn ploeg Mitchelton-Scott zijn hoofddoelen voor komend jaar bekendgemaakt. Yates wil pieken in de Giro d'Italia en op de Olympische Spelen. De Tour de France, waarin hij dit jaar twee etappes won, laat hij in 2020 schieten.
Yates leek in 2018 met drie ritzeges op weg naar de eindzege in de Giro tot een inzinking in de slotweek hem deed terugvallen naar de 21e plaats. Later dat jaar won hij wel de Ronde van Spanje. Dit jaar startte hij als een van de favorieten in Italië, maar werd hij slechts achtste. "De Giro is een wedstrijd met veel charme en karakter. De fans zijn gepassioneerd, het parcours is interessant en er wordt altijd agressief gekoerst. Daar houd ik van", meldde Yates, die erkende dat hij dit jaar niet op zijn best was. "Nu wil ik er terugkeren in de best mogelijke vorm."
Yates begint zijn seizoen in de Tour Down Under.
Meer uit Sport
SACHSENRING (ANP) - De Italiaanse MotoGP-rijder Marco Bezzecchi komt dit weekend niet meer in actie in de Grote Prijs van Duitsland op de Sachsenring. De coureur van Aprilia heeft bij een val in de kwalificatie zijn linkersleutelbeen gebroken, meldt de MotoGP.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft een duidelijke nederlaag geleden in de finale van Wimbledon. De Nederlandse topspeelster verloor met twee keer 6-0 van de Japanse Yui Kamiji. Zou De Groot hebben gewonnen, dan was het haar 25e grandslamtitel in het enkelspel geweest.
17 minuten geledenMONACO (ANP) - De Keniaanse atleet Emmanuel Wanyonyi heeft bij de Diamond League in Monaco het wereldrecord op de 1000 meter aangescherpt. De regerend olympisch- en wereldkampioen op de 800 meter klokte 2.11,83 en liep het 27 jaar oude mondiale record van zijn landgenoot Noah Ngeny uit de boeken. Ngeny liep in 1999 in het Italiaanse Rieti 2.11,96 op de afstand, die incourant is en geen officiële afstand op de Olympische Spelen of wereldkampioenschappen.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft net als in 2025 in de halve finale van Wimbledon afgerekend met de Servische zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld was Djokovic in drie sets de baas (6-4 6-4 6-4) en gaat zondag in Londen zijn titel verdedigen.
18 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tim Merlier moest voor zijn ritzege in de Tour de France "vechten" voor de juiste positie. Dat zei de Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step na afloop van de zevende etappe naar Bordeaux in een flashinterview.
21 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tim Merlier heeft de zevende etappe van de Tour de France gewonnen. In de straten van Bordeaux was de Belg van Soudal Quick-Step de snelste in de massasprint. Søren Wærenskjold uit Noorwegen werd tweede, de derde plaats was voor de Eritreeër Biniam Girmay. Huub Artz (Lotto-Intermarché) was de beste Nederlander op de zevende plaats.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige Duitser versloeg in de halve finale de sensatie van het toernooi Arthur Fery (23). De nummer 114 van de wereld was de eerste Britse wildcardhouder die de halve eindstrijd wist te bereiken, maar verloor met 6-7 (0) 2-6 4-6.
21 uur geleden