Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Schelling wint tweede etappe in Ronde van Baskenland

Wielrenner Schelling wint tweede etappe in Ronde van Baskenland

LEITZA (ANP) - Wielrenner Ide Schelling heeft de tweede etappe in de Ronde van Baskenland gewonnen. De 25-jarige renner van Bora-hansgrohe was na 193,8 kilometer tussen Viana en Leitza de snelste in de sprint van een klein groepje. Schelling bleef de Italiaan Matteo Sobrero en de Fransman David Gaudu voor.

Het is de eerste zege dit seizoen van Schelling en ook zijn eerste overwinning in de WorldTour. Met de zege neemt hij ook de leiderstrui over van de Brit Ethan Hayter, die de eerste etappe had gewonnen. Hij leidt met 4 seconden voorsprong op Sobrero en 6 seconden op Gaudu.

In de lange rit met vijf beklimmingen kwam de eerste aanval van een klassementsrenner van de Spanjaard Mikel Landa. Die probeerde het op de voorlaatste beklimming, de Saldias. Hij achterhaalde de overgebleven vroege vluchters, maar kon nooit echt ver weglopen. Vooraf aan de slotklim, de Arkiskil, werd de wielrenner van Bahrain-Victorious gegrepen.

Sprint

De Fransman Lilian Calmejane probeerde het en ook de Spanjaard David de la Cruz demarreerde op de klim. Vlak voor de top werden ze teruggepakt en versnelde de Spanjaard Marc Soler. Na een snelle afdaling positioneerde Schelling zich het beste voor de sprint en bleef in de bochtige laatste kilometer iedereen voor.

De Colombiaanse winnaar van vorig jaar, Daniel Felipe Martínez, kreeg te maken met materiaalpech en liep een halve minuut achterstand op ten opzichte van klassementsrenners als Gaudu, Landa en de Deen Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma.

Gevaarlijke finale

"De eerste overwinning dit seizoen en ik ben er extreem blij mee", zei Schelling. "Maar om eerlijk te zijn snap ik niet dat de wielerunie UCI deze aankomst heeft goedgekeurd want het was veel te gevaarlijk. Ik zat goed in de afdaling en kon valpartijen ontwijken. Met 1 kilometer te gaan kwam alles bij elkaar en op 500 meter begon ik mijn sprint en wist ik dat met de bochten niemand er voorbij kon komen."

"Een afdaling ingaan met een volledig peloton is vragen om problemen", uitte Schelling zijn kritiek op de gevaarlijke finale. "Maar het is wat het is. Gelukkig kon ik op het einde het gaatje vinden. Ik had een heel moeizaam seizoen vorig jaar en wist niet zeker of ik mijn oude niveau weer zou halen. Maar dit jaar ben ik goed begonnen en dit is ongelofelijk."

Het is de tweede profzege voor Schelling, die in 2021 de GP Kanton Aargau in Zwitserland won. Hij droeg in de Tour de France van 2021 ook enkele dagen de bollentrui van het bergklassement.

Meer uit Sport

Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

43 minuten geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

3 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

3 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

5 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

6 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

6 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

6 uur geleden