Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Schelling wint tweede etappe in Ronde van Baskenland

Wielrenner Schelling wint tweede etappe in Ronde van Baskenland

LEITZA (ANP) - Wielrenner Ide Schelling heeft de tweede etappe in de Ronde van Baskenland gewonnen. De 25-jarige renner van Bora-hansgrohe was na 193,8 kilometer tussen Viana en Leitza de snelste in de sprint van een klein groepje. Schelling bleef de Italiaan Matteo Sobrero en de Fransman David Gaudu voor.

Het is de eerste zege dit seizoen van Schelling en ook zijn eerste overwinning in de WorldTour. Met de zege neemt hij ook de leiderstrui over van de Brit Ethan Hayter, die de eerste etappe had gewonnen. Hij leidt met 4 seconden voorsprong op Sobrero en 6 seconden op Gaudu.

In de lange rit met vijf beklimmingen kwam de eerste aanval van een klassementsrenner van de Spanjaard Mikel Landa. Die probeerde het op de voorlaatste beklimming, de Saldias. Hij achterhaalde de overgebleven vroege vluchters, maar kon nooit echt ver weglopen. Vooraf aan de slotklim, de Arkiskil, werd de wielrenner van Bahrain-Victorious gegrepen.

Sprint

De Fransman Lilian Calmejane probeerde het en ook de Spanjaard David de la Cruz demarreerde op de klim. Vlak voor de top werden ze teruggepakt en versnelde de Spanjaard Marc Soler. Na een snelle afdaling positioneerde Schelling zich het beste voor de sprint en bleef in de bochtige laatste kilometer iedereen voor.

De Colombiaanse winnaar van vorig jaar, Daniel Felipe Martínez, kreeg te maken met materiaalpech en liep een halve minuut achterstand op ten opzichte van klassementsrenners als Gaudu, Landa en de Deen Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma.

Gevaarlijke finale

"De eerste overwinning dit seizoen en ik ben er extreem blij mee", zei Schelling. "Maar om eerlijk te zijn snap ik niet dat de wielerunie UCI deze aankomst heeft goedgekeurd want het was veel te gevaarlijk. Ik zat goed in de afdaling en kon valpartijen ontwijken. Met 1 kilometer te gaan kwam alles bij elkaar en op 500 meter begon ik mijn sprint en wist ik dat met de bochten niemand er voorbij kon komen."

"Een afdaling ingaan met een volledig peloton is vragen om problemen", uitte Schelling zijn kritiek op de gevaarlijke finale. "Maar het is wat het is. Gelukkig kon ik op het einde het gaatje vinden. Ik had een heel moeizaam seizoen vorig jaar en wist niet zeker of ik mijn oude niveau weer zou halen. Maar dit jaar ben ik goed begonnen en dit is ongelofelijk."

Het is de tweede profzege voor Schelling, die in 2021 de GP Kanton Aargau in Zwitserland won. Hij droeg in de Tour de France van 2021 ook enkele dagen de bollentrui van het bergklassement.

Meer uit Sport

Baanwielrenner Kool plaatst zich voor EK-finale kilometer tijdrit

HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Daan Kool rijdt donderdagavond om de medailles op de kilometer tijdrit bij de Europese kampioenschappen baanwielrennen in Heusden-Zolder. De 23-jarige baanrenner uit Zevenhoven verraste vorig jaar al met zilver op de EK in Apeldoorn op hetzelfde onderdeel.

18 minuten geleden
McLaren toont nieuwe zwart-oranje MCL39 op Silverstone

SILVERSTONE (ANP) - McLaren heeft de racewagen getoond waarmee Lando Norris en Oscar Piastri komend seizoen willen strijden om de wereldtitel in de Formule 1. De MCL39 die verscheen op het circuit van Silverstone was in de kleuren zwart en papaya, een soort oranje.

1 uur geleden
Start Dam tot Damloop vervroegd na overbelasting hulpdiensten

AMSTERDAM (ANP) - Organisator Le Champion heeft de starttijden van de Dam tot Damloop dit jaar vervroegd. Bij de hardloopwedstrijd over 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) moesten ambulances vanwege de warme weersomstandigheden vijftig keer uitrukken om onwel geworden deelnemers af te voeren naar het ziekenhuis. Door de drukte bij de hulpdiensten konden 4500 atleten in de middag niet meer van start gaan.

5 uur geleden
Lavreysen verrast met teamsprinters met zilver op EK

HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - De Nederlandse teamsprinters hebben op de EK baanwielrennen in het Belgische Heusden-Zolder het zilver veroverd. Vooraf was gehoopt op een plaats bij de beste vier omdat Nederland niet met de vertrouwde en succesvolle ploeg aantrad.

18 uur geleden
Teamsprintsters pakken goud op EK baanwielrennen

HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - De Nederlandse teamsprintsters hebben bij de Europese kampioenschappen baanwielrennen in het Belgische Heusden-Zolder het goud gepakt. Kim Kalee, Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet versloegen in de finale het team van Groot-Brittannië: 46,322 tegen 46,929.

18 uur geleden
Drie jaar celstraf na afpersing familie oud-coureur Schumacher

WUPPERTAL (ANP/DPA) - In de afpersingszaak van de familie van zevenvoudig Formule 1-wereldkampioen Michael Schumacher zijn alle drie de verdachten schuldig bevonden. Een man werd veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, zijn zoon kreeg een voorwaardelijke straf van zes maanden.

20 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen pakt ook wereldtitel op teamcombinatie

SAALBACH (ANP/RTR) - Skiër Franjo von Allmen heeft tijdens de WK in Saalbach zijn tweede gouden medaille veroverd. De Zwitser won met zijn teamgenoot Loïc Meillard de wereldtitel op de teamcombinatie. Hun landgenoten Alexis Monney en Tanguy Nef pakten zilver. Stefan Rogentin en Marc Rochat maakten het Zwitserse succes in Oostenrijk compleet met de derde plaats.

23 uur geleden