Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Schelling wint tweede etappe in Ronde van Baskenland

Wielrenner Schelling wint tweede etappe in Ronde van Baskenland

LEITZA (ANP) - Wielrenner Ide Schelling heeft de tweede etappe in de Ronde van Baskenland gewonnen. De 25-jarige renner van Bora-hansgrohe was na 193,8 kilometer tussen Viana en Leitza de snelste in de sprint van een klein groepje. Schelling bleef de Italiaan Matteo Sobrero en de Fransman David Gaudu voor.

Het is de eerste zege dit seizoen van Schelling en ook zijn eerste overwinning in de WorldTour. Met de zege neemt hij ook de leiderstrui over van de Brit Ethan Hayter, die de eerste etappe had gewonnen. Hij leidt met 4 seconden voorsprong op Sobrero en 6 seconden op Gaudu.

In de lange rit met vijf beklimmingen kwam de eerste aanval van een klassementsrenner van de Spanjaard Mikel Landa. Die probeerde het op de voorlaatste beklimming, de Saldias. Hij achterhaalde de overgebleven vroege vluchters, maar kon nooit echt ver weglopen. Vooraf aan de slotklim, de Arkiskil, werd de wielrenner van Bahrain-Victorious gegrepen.

Sprint

De Fransman Lilian Calmejane probeerde het en ook de Spanjaard David de la Cruz demarreerde op de klim. Vlak voor de top werden ze teruggepakt en versnelde de Spanjaard Marc Soler. Na een snelle afdaling positioneerde Schelling zich het beste voor de sprint en bleef in de bochtige laatste kilometer iedereen voor.

De Colombiaanse winnaar van vorig jaar, Daniel Felipe Martínez, kreeg te maken met materiaalpech en liep een halve minuut achterstand op ten opzichte van klassementsrenners als Gaudu, Landa en de Deen Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma.

Gevaarlijke finale

"De eerste overwinning dit seizoen en ik ben er extreem blij mee", zei Schelling. "Maar om eerlijk te zijn snap ik niet dat de wielerunie UCI deze aankomst heeft goedgekeurd want het was veel te gevaarlijk. Ik zat goed in de afdaling en kon valpartijen ontwijken. Met 1 kilometer te gaan kwam alles bij elkaar en op 500 meter begon ik mijn sprint en wist ik dat met de bochten niemand er voorbij kon komen."

"Een afdaling ingaan met een volledig peloton is vragen om problemen", uitte Schelling zijn kritiek op de gevaarlijke finale. "Maar het is wat het is. Gelukkig kon ik op het einde het gaatje vinden. Ik had een heel moeizaam seizoen vorig jaar en wist niet zeker of ik mijn oude niveau weer zou halen. Maar dit jaar ben ik goed begonnen en dit is ongelofelijk."

Het is de tweede profzege voor Schelling, die in 2021 de GP Kanton Aargau in Zwitserland won. Hij droeg in de Tour de France van 2021 ook enkele dagen de bollentrui van het bergklassement.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

35 minuten geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

36 minuten geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

4 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

6 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

1 dag geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden