Wielrenner Schachmann wint eerste etappe Parijs-Nice
PLAISIR (ANP) - De Duitser Maximilian Schachmann heeft de eerste etappe van Parijs-Nice gewonnen, een rit over 154 kilometer met start en finish in Plaisir. Schachmann, die rijdt voor Bora-hansgrohe, achterhaalde kort voor de finish samen met de Belg Dylan Teuns de eerder ontsnapte Fransman Julian Alaphilippe en de Belg Tiesj Benoot.
In de sprint hield de Duits kampioen Teuns achter zich. Benoot sprintte naar de derde plaats. Achter het viertal won de Nederlander Cees Bol de sprint om plaats vijf. Parijs-Nice heeft te lijden onder het coronavirus. Teams als Jumbo-Visma en Ineos besloten voorlopig niet meer aan wedstrijden deel te nemen.
Na een valpartij, waarbij de Fransen Romain Bardet en Warren Barguil betrokken waren, brak het peloton in stukken. In de voorste groep was Sunweb met de Duitser Nikias Arndt, Benoot, Bol en de Deen Søren Kragh Andersen het best vertegenwoordigd. Alaphilippe was er ook bij. Met nog 30 kilometer te rijden, ontsnapte de kopman van Deceuninck - Quick-Step in gezelschap van Benoot. Het tweetal bereikte nog afgezonderd de top van de Cote de Neauphle-le-Château, maar meteen erna sloten Schachmann en Teuns aan. De Duitser, onlangs al tweede in de Ronde van de Algarve, was in de sprint oppermachtig.
Tiende zege
Het was de tiende zege voor Schachmann, die zich vorig jaar onderscheidde met drie ritzeges in de Ronde van Baskenland. "Dit is eigenlijk mijn eerste echt zware koers van dit jaar. Ik wist niet goed wat ik moest verwachten, maar het ging goed", vertelde de 26-jarige Duitser, die met name zijn ploeggenoten Peter Sagan en Felix Grossschartner dankte. "Zij hebben me gered op een moment dat ik slecht gepositioneerd was. De benen deden pijn in de finale, maar ik zag dat dat bij de anderen niet veel anders was. Met Teuns ben ik op die klim vol doorgereden."
Schachmann zou eigenlijk komende week in de Tirreno-Adriatico fietsen, maar die wedstrijd werd afgelast vanwege het coronavirus dat in Italië al veel slachtoffers heeft geëist.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
11 minuten geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
16 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
22 uur geleden