Wielrenner Schachmann wint eerste etappe Parijs-Nice
PLAISIR (ANP) - De Duitser Maximilian Schachmann heeft de eerste etappe van Parijs-Nice gewonnen, een rit over 154 kilometer met start en finish in Plaisir. Schachmann, die rijdt voor Bora-hansgrohe, achterhaalde kort voor de finish samen met de Belg Dylan Teuns de eerder ontsnapte Fransman Julian Alaphilippe en de Belg Tiesj Benoot.
In de sprint hield de Duits kampioen Teuns achter zich. Benoot sprintte naar de derde plaats. Achter het viertal won de Nederlander Cees Bol de sprint om plaats vijf. Parijs-Nice heeft te lijden onder het coronavirus. Teams als Jumbo-Visma en Ineos besloten voorlopig niet meer aan wedstrijden deel te nemen.
Na een valpartij, waarbij de Fransen Romain Bardet en Warren Barguil betrokken waren, brak het peloton in stukken. In de voorste groep was Sunweb met de Duitser Nikias Arndt, Benoot, Bol en de Deen Søren Kragh Andersen het best vertegenwoordigd. Alaphilippe was er ook bij. Met nog 30 kilometer te rijden, ontsnapte de kopman van Deceuninck - Quick-Step in gezelschap van Benoot. Het tweetal bereikte nog afgezonderd de top van de Cote de Neauphle-le-Château, maar meteen erna sloten Schachmann en Teuns aan. De Duitser, onlangs al tweede in de Ronde van de Algarve, was in de sprint oppermachtig.
Tiende zege
Het was de tiende zege voor Schachmann, die zich vorig jaar onderscheidde met drie ritzeges in de Ronde van Baskenland. "Dit is eigenlijk mijn eerste echt zware koers van dit jaar. Ik wist niet goed wat ik moest verwachten, maar het ging goed", vertelde de 26-jarige Duitser, die met name zijn ploeggenoten Peter Sagan en Felix Grossschartner dankte. "Zij hebben me gered op een moment dat ik slecht gepositioneerd was. De benen deden pijn in de finale, maar ik zag dat dat bij de anderen niet veel anders was. Met Teuns ben ik op die klim vol doorgereden."
Schachmann zou eigenlijk komende week in de Tirreno-Adriatico fietsen, maar die wedstrijd werd afgelast vanwege het coronavirus dat in Italië al veel slachtoffers heeft geëist.
Meer uit Sport
LE MARKSTEIN (ANP) - Tadej Pogačar heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement in de Tour de France nog verder uitgebreid. De Sloveen van UAE Team Emirates was de beste in de veertiende etappe, een bergrit in de Vogezen van Mulhouse naar Le Markstein. Voor Pogačar betekende het zijn vierde ritzege in deze Tour en zijn 25e in totaal.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Josh Kerr heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Londen het wereldrecord op de Engelse mijl verbeterd. De 28-jarige Schot zette een tijd neer van 3.42,66. Het wereldrecord was sinds 1999 in handen van de Marokkaan Hicham El Guerrouj, die in Rome 3.43,13 noteerde.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij de atletiekmeeting uit de Diamond League in Londen als tweede geëindigd op de 800 meter. De Amersfoortse zette een tijd neer van 1.56,46. De zege ging naar de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson in 1.56,21. Tsige Duguma uit Ethiopië werd derde (1.56,92).
8 uur geledenMULHOUSE (ANP) - De Deense wielrenner Jonas Vingegaard richt zich in de veertiende etappe van de Tour de France ondanks zijn achterstand op klassementsleider Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) op verdedigen. "Wij denken dat UAE er vandaag voor wil gaan, dus is de eerste gedachte om meer te verdedigen. Maar als we ons goed voelen, kunnen we ook zelf iets proberen", zei de tweevoudig Tourwinnaar van Visma-Lease a Bike in startplaats Mulhouse tegen de NOS.
11 uur geledenMULHOUSE (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is met zware regen vanuit Mulhouse vertrokken voor de veertiende etappe, de tweede in de Vogezen. De rit van zaterdag is zwaarder dan die van een dag eerder. Met de Grand Ballon, Ballon d'Alsace en Col du Haag staan drie beklimmingen van de eerste categorie op het programma. De top van Col du Haag ligt op 6 kilometer van de finish in Le Markstein.
11 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de derde vrije training van de Grote Prijs van België, net als een dag eerder in de tweede training, de derde tijd neergezet. De 28-jarige Nederlander reed in de Red Bull 1.46,138 en was 0,148 seconde langzamer dan Kimi Antonelli.
12 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.
1 dag geleden