Wielrenner Schachmann wint eerste etappe Parijs-Nice
PLAISIR (ANP) - De Duitser Maximilian Schachmann heeft de eerste etappe van Parijs-Nice gewonnen, een rit over 154 kilometer met start en finish in Plaisir. Schachmann, die rijdt voor Bora-hansgrohe, achterhaalde kort voor de finish samen met de Belg Dylan Teuns de eerder ontsnapte Fransman Julian Alaphilippe en de Belg Tiesj Benoot.
In de sprint hield de Duits kampioen Teuns achter zich. Benoot sprintte naar de derde plaats. Achter het viertal won de Nederlander Cees Bol de sprint om plaats vijf. Parijs-Nice heeft te lijden onder het coronavirus. Teams als Jumbo-Visma en Ineos besloten voorlopig niet meer aan wedstrijden deel te nemen.
Na een valpartij, waarbij de Fransen Romain Bardet en Warren Barguil betrokken waren, brak het peloton in stukken. In de voorste groep was Sunweb met de Duitser Nikias Arndt, Benoot, Bol en de Deen Søren Kragh Andersen het best vertegenwoordigd. Alaphilippe was er ook bij. Met nog 30 kilometer te rijden, ontsnapte de kopman van Deceuninck - Quick-Step in gezelschap van Benoot. Het tweetal bereikte nog afgezonderd de top van de Cote de Neauphle-le-Château, maar meteen erna sloten Schachmann en Teuns aan. De Duitser, onlangs al tweede in de Ronde van de Algarve, was in de sprint oppermachtig.
Tiende zege
Het was de tiende zege voor Schachmann, die zich vorig jaar onderscheidde met drie ritzeges in de Ronde van Baskenland. "Dit is eigenlijk mijn eerste echt zware koers van dit jaar. Ik wist niet goed wat ik moest verwachten, maar het ging goed", vertelde de 26-jarige Duitser, die met name zijn ploeggenoten Peter Sagan en Felix Grossschartner dankte. "Zij hebben me gered op een moment dat ik slecht gepositioneerd was. De benen deden pijn in de finale, maar ik zag dat dat bij de anderen niet veel anders was. Met Teuns ben ik op die klim vol doorgereden."
Schachmann zou eigenlijk komende week in de Tirreno-Adriatico fietsen, maar die wedstrijd werd afgelast vanwege het coronavirus dat in Italië al veel slachtoffers heeft geëist.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
1 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft de leiding in de MotoGP weer in handen. De 33-jarige Spanjaard won de sprintrace van de Grote Prijs van Indonesië, concurrent Jorge Martín werd vierde. Márquez heeft nu een voorsprong van 4 punten op zijn landgenoot.
2 uur geledenNANNUP (ANP) - Wielrenster Marianne Vos is voor de tweede keer wereldkampioene gravelrijden geworden. De 39-jarige Nederlandse kwam in het Australische Nannup na 126 kilometer over grotendeels onverharde wegen solo over de finish. In de laatste fase van de wedstrijd reed ze samen op kop met Rosa Klöser, maar de Duitse kwam enkele kilometers voor de streep ten val. Klöser veroverde nog wel het zilver, de Nederlandse Larissa Hartog het brons.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
19 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
20 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
22 uur geleden