Wielrenner Schachmann wint eerste etappe Parijs-Nice
PLAISIR (ANP) - De Duitser Maximilian Schachmann heeft de eerste etappe van Parijs-Nice gewonnen, een rit over 154 kilometer met start en finish in Plaisir. Schachmann, die rijdt voor Bora-hansgrohe, achterhaalde kort voor de finish samen met de Belg Dylan Teuns de eerder ontsnapte Fransman Julian Alaphilippe en de Belg Tiesj Benoot.
In de sprint hield de Duits kampioen Teuns achter zich. Benoot sprintte naar de derde plaats. Achter het viertal won de Nederlander Cees Bol de sprint om plaats vijf. Parijs-Nice heeft te lijden onder het coronavirus. Teams als Jumbo-Visma en Ineos besloten voorlopig niet meer aan wedstrijden deel te nemen.
Na een valpartij, waarbij de Fransen Romain Bardet en Warren Barguil betrokken waren, brak het peloton in stukken. In de voorste groep was Sunweb met de Duitser Nikias Arndt, Benoot, Bol en de Deen Søren Kragh Andersen het best vertegenwoordigd. Alaphilippe was er ook bij. Met nog 30 kilometer te rijden, ontsnapte de kopman van Deceuninck - Quick-Step in gezelschap van Benoot. Het tweetal bereikte nog afgezonderd de top van de Cote de Neauphle-le-Château, maar meteen erna sloten Schachmann en Teuns aan. De Duitser, onlangs al tweede in de Ronde van de Algarve, was in de sprint oppermachtig.
Tiende zege
Het was de tiende zege voor Schachmann, die zich vorig jaar onderscheidde met drie ritzeges in de Ronde van Baskenland. "Dit is eigenlijk mijn eerste echt zware koers van dit jaar. Ik wist niet goed wat ik moest verwachten, maar het ging goed", vertelde de 26-jarige Duitser, die met name zijn ploeggenoten Peter Sagan en Felix Grossschartner dankte. "Zij hebben me gered op een moment dat ik slecht gepositioneerd was. De benen deden pijn in de finale, maar ik zag dat dat bij de anderen niet veel anders was. Met Teuns ben ik op die klim vol doorgereden."
Schachmann zou eigenlijk komende week in de Tirreno-Adriatico fietsen, maar die wedstrijd werd afgelast vanwege het coronavirus dat in Italië al veel slachtoffers heeft geëist.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
10 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
11 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
13 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
21 uur geleden