
Wielrenner Schachmann twijfelt aan Tourstart na ongeluk
BERLIJN (ANP/DPA) - Wielrenner Maximilian Schachmann plaatst vraagtekens bij zijn deelname aan de Tour de France na de sleutelbeenbreuk die hij heeft opgelopen in de Ronde van Lombardije. "Ik vrees dat het zeer onwaarschijnlijk zal zijn dat ik zal starten", zei de 26-jarige wielrenner van Bora-hansgrohe in de krant Bild. "Bij de start van de Tour zal de breuk zeker niet genezen zijn."
De Duitse kampioen was zaterdag in de Ronde van Lombardije op een auto gebotst, die plotseling op het parcours was gereden. Daarbij brak hij zijn sleutelbeen. Er wordt nog beslist of Schachmann een operatie moet ondergaan.
"We moeten afwachten hoe het gaat met de pijn. Kan ik zonder beperkingen sturen en kan ik door een put in de weg rijden zonder het uit te schreeuwen of heb ik enorme pijn als ik naar een bidon wil grijpen", keek Schachmann vooruit.
De Ronde van Frankrijk start op 29 augustus in Nice. Schachmanns ploeggenoot Emanuel Buchmann hoeft zich na zijn val in het Critérium du Dauphiné geen zorgen te maken over zijn deelname aan de Tour, liet de ploeg eerder weten.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de US Open op tegen de Fransman Adrian Mannarino. Botic van de Zandschulp kent een lastige loting met de als elfde geplaatste Deen Holger Rune als eerste tegenstander.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard verwacht dat hij in de strijd om de eindzege van de Vuelta moet afrekenen met de Portugees João Almeida en de Spanjaard Juan Ayuso van UAE Team Emirates. "Zij hebben een sterk team en twee rijders die ze kunnen uitspelen", zei de Deen van Visma - Lease a Bike tijdens een persmoment voor de wielerronde die zaterdag start in het Italiaanse Turijn.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Er staan dit jaar vijftien Nederlandse wielrenners aan de start van de Vuelta. De Ronde van Spanje begint op zaterdag in het Italiaanse Turijn en eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.
18 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.
19 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nadine Visser heeft haar topvorm onderstreept met een overtuigende zege op de 100 meter horden in de Diamond League van Lausanne in Zwitserland. De 30-jarige Nederlandse atlete trok zich niets aan van de regen en won een vlekkeloze race in 12,45. Ze versloeg vrijwel de complete wereldtop. De Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell finishte als tweede in 12,53, de Zwitserse Ditaji Kambundji eindigde als derde in 12,54. De Nigeriaanse wereldrecordhoudster Tobi Amusan werd vijfde in 12,82.
1 dag geleden