Wielrenner Sagan verlaat de Tour met knieklachten
SAINT-PAUL-TROIS-CHÂTEAUX (ANP) - Wielrenner Peter Sagan gaat niet meer van start in de twaalfde etappe van de Tour de France. De 31-jarige Slowaak van Bora-hansgrohe heeft last aan een knie, na een val eerder in de Tour.
Sagan won in totaal twaalf etappes in de Tour de France en veroverde zeven keer de groene puntentrui. In deze Tour lukte het hem niet om een etappe te winnen. Sagan finishte twee keer als vijfde.
De Slowaak ging in de sprint van de derde etappe in Pontivy samen met de Australiër Caleb Ewan hard onderuit. Ewan kon meteen niet meer verder. Sagan leek in de daaropvolgende dagen te herstellen van zijn verwondingen, maar kreeg toch weer last van zijn knie.
Olympische Spelen
"Het is heel jammer, ook voor mijn team. En het is niets voor mij om de Tour te verlaten", zei Sagan tegen verschillende media. "Ik kan niet trappen. Bij de val met Ewan raakte ik geblesseerd en kreeg mijn knie een klap. Het ging daarna beter, maar twee dagen geleden heb ik opnieuw mijn knie tegen het stuur gestoten."
Het is de eerste keer dat Sagan opgeeft in de Tour. In 2017 werd hij uit de Tour gezet na een onreglementaire sprint waarbij Mark Cavendish ten val kwam. Dit is ook de eerste Tour waarin Sagan geen enkele dag in de groene trui heeft gereden.
"Ik hoop dat het over een paar dagen beter gaat, want ik wil graag naar de Olympische Spelen" zei Sagan. Volgens de Slowaak is deelname aan de Spelen in Tokio wellicht nog mogelijk.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
12 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
14 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
19 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
22 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
23 uur geleden