Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Sagan verlaat de Tour met knieklachten

Wielrenner Sagan verlaat de Tour met knieklachten

SAINT-PAUL-TROIS-CHÂTEAUX (ANP) - Wielrenner Peter Sagan gaat niet meer van start in de twaalfde etappe van de Tour de France. De 31-jarige Slowaak van Bora-hansgrohe heeft last aan een knie, na een val eerder in de Tour.

Sagan won in totaal twaalf etappes in de Tour de France en veroverde zeven keer de groene puntentrui. In deze Tour lukte het hem niet om een etappe te winnen. Sagan finishte twee keer als vijfde.

De Slowaak ging in de sprint van de derde etappe in Pontivy samen met de Australiër Caleb Ewan hard onderuit. Ewan kon meteen niet meer verder. Sagan leek in de daaropvolgende dagen te herstellen van zijn verwondingen, maar kreeg toch weer last van zijn knie.

Olympische Spelen

"Het is heel jammer, ook voor mijn team. En het is niets voor mij om de Tour te verlaten", zei Sagan tegen verschillende media. "Ik kan niet trappen. Bij de val met Ewan raakte ik geblesseerd en kreeg mijn knie een klap. Het ging daarna beter, maar twee dagen geleden heb ik opnieuw mijn knie tegen het stuur gestoten."

Het is de eerste keer dat Sagan opgeeft in de Tour. In 2017 werd hij uit de Tour gezet na een onreglementaire sprint waarbij Mark Cavendish ten val kwam. Dit is ook de eerste Tour waarin Sagan geen enkele dag in de groene trui heeft gereden.

"Ik hoop dat het over een paar dagen beter gaat, want ik wil graag naar de Olympische Spelen" zei Sagan. Volgens de Slowaak is deelname aan de Spelen in Tokio wellicht nog mogelijk.

Meer uit Sport

Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

56 minuten geleden
Europees kampioen Chapple kiest rol van underdog op 1500 meter

TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.

2 uur geleden
Wereldrecordhouder wijst Schilder op technische fout kogelstoten

TORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.

3 uur geleden
WK indooratletiek in 2028 in India en in 2030 in Kazachstan

TORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.

4 uur geleden
Bisschops jaagt op WK atletiek in Torun op status sprinticoon

ARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.

6 uur geleden
Honkballers Venezuela winnen World Baseball Classic na zege op VS

MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.

1 dag geleden
Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.

1 dag geleden