Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Sagan verlaat de Tour met knieklachten

Wielrenner Sagan verlaat de Tour met knieklachten

SAINT-PAUL-TROIS-CHÂTEAUX (ANP) - Wielrenner Peter Sagan gaat niet meer van start in de twaalfde etappe van de Tour de France. De 31-jarige Slowaak van Bora-hansgrohe heeft last aan een knie, na een val eerder in de Tour.

Sagan won in totaal twaalf etappes in de Tour de France en veroverde zeven keer de groene puntentrui. In deze Tour lukte het hem niet om een etappe te winnen. Sagan finishte twee keer als vijfde.

De Slowaak ging in de sprint van de derde etappe in Pontivy samen met de Australiër Caleb Ewan hard onderuit. Ewan kon meteen niet meer verder. Sagan leek in de daaropvolgende dagen te herstellen van zijn verwondingen, maar kreeg toch weer last van zijn knie.

Olympische Spelen

"Het is heel jammer, ook voor mijn team. En het is niets voor mij om de Tour te verlaten", zei Sagan tegen verschillende media. "Ik kan niet trappen. Bij de val met Ewan raakte ik geblesseerd en kreeg mijn knie een klap. Het ging daarna beter, maar twee dagen geleden heb ik opnieuw mijn knie tegen het stuur gestoten."

Het is de eerste keer dat Sagan opgeeft in de Tour. In 2017 werd hij uit de Tour gezet na een onreglementaire sprint waarbij Mark Cavendish ten val kwam. Dit is ook de eerste Tour waarin Sagan geen enkele dag in de groene trui heeft gereden.

"Ik hoop dat het over een paar dagen beter gaat, want ik wil graag naar de Olympische Spelen" zei Sagan. Volgens de Slowaak is deelname aan de Spelen in Tokio wellicht nog mogelijk.

Meer uit Sport

Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

7 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

9 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

11 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

13 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

13 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

14 uur geleden
Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

15 uur geleden