Wielrenner Sagan verkiest Tour boven Olympische Spelen
RIVA DEL GARDA (ANP/RTR) - Wielrenner Peter Sagan rijdt liever de Tour de France dan de wegwedstrijd op de Olympische Spelen als hij moet kiezen tussen de twee topwedstrijden in 2021. Dat heeft de Slowaakse wielrenner zondag gezegd.
Volgens verschillende berichten moeten atleten eerst in quarantaine vooraf aan de Spelen in Tokio. Met de slotetappe van de Tour de France minder dan een week voor de olympische wegwedstrijd van Tokio op 24 juli, wacht de wielrenners wellicht een lastige keuze.
"We zullen zien wat er dit jaar gaat gebeuren. Ik kan het nog niet beslissen, want we weten het nog niet. Maar als ik moet kiezen, dan ga ik natuurlijk voor de groene trui in de Tour de France", zei de drievoudig wereldkampioen vanuit het trainingskamp bij het Gardameer in Italië. "Maar niemand weet nog wat er gaat gebeuren."
Sagan won de groene sprinttrui van de Ronde van Frankrijk zeven keer, een record. Afgelopen jaar lukte het hem echter niet om de trui te veroveren en ook niet om een etappe in de Tour te winnen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden