Wielrenner Sagan verkiest Tour boven Olympische Spelen
RIVA DEL GARDA (ANP/RTR) - Wielrenner Peter Sagan rijdt liever de Tour de France dan de wegwedstrijd op de Olympische Spelen als hij moet kiezen tussen de twee topwedstrijden in 2021. Dat heeft de Slowaakse wielrenner zondag gezegd.
Volgens verschillende berichten moeten atleten eerst in quarantaine vooraf aan de Spelen in Tokio. Met de slotetappe van de Tour de France minder dan een week voor de olympische wegwedstrijd van Tokio op 24 juli, wacht de wielrenners wellicht een lastige keuze.
"We zullen zien wat er dit jaar gaat gebeuren. Ik kan het nog niet beslissen, want we weten het nog niet. Maar als ik moet kiezen, dan ga ik natuurlijk voor de groene trui in de Tour de France", zei de drievoudig wereldkampioen vanuit het trainingskamp bij het Gardameer in Italië. "Maar niemand weet nog wat er gaat gebeuren."
Sagan won de groene sprinttrui van de Ronde van Frankrijk zeven keer, een record. Afgelopen jaar lukte het hem echter niet om de trui te veroveren en ook niet om een etappe in de Tour te winnen.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
1 dag geleden