Wielrenner Sagan ondergaat hartoperatie in aanloop naar Spelen
BRATISLAVA (ANP) - Wielrenner Peter Sagan ondergaat een hartoperatie. Dat meldt de Italiaanse sportkrant La Gazzetta dello Sport. Bij de drievoudig wereldkampioen op de weg, die zich nu op het mountainbiken richt, werd meerdere keren een buitengewoon hoge hartslag gemeten.
Dat gebeurde afgelopen weekend tijdens een mountainbikewedstrijd in de buurt van Valencia. Bij de 34-jarige Slowaak werd soms een hartslag gemeten van boven de 200. Waaraan dat precies ligt, blijft onduidelijk, maar artsen zouden hartweefsel bij hem weghalen. Sagan wordt geopereerd in de Italiaanse plaats Ancona.
Sagan beëindigde vorig jaar zijn carrière als wegwielrenner. Hij probeert zich nu op de mountainbike te plaatsen voor de Spelen in Parijs van komende zomer. Het is nog niet zover, maar hij heeft tot eind mei de tijd om genoeg punten bij elkaar te fietsen.
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
10 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
22 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geleden