Wielrenner Roglic wint Ronde van Baskenland na aanval in slotrit
ARRATE (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft met een lange aanval in de slotrit de eindzege in de Ronde van Baskenland gegrepen. De Sloveen van Jumbo-Visma heroverde de eerste plaats in het klassement in de slotetappe van Ondarroa naar Arrate over 112 kilometer. De etappe werd gewonnen door de Fransman David Gaudu.
Roglic won de openingstijdrit in de Ronde van Baskenland en finishte als tweede in de derde rit, een bergetappe, achter zijn landgenoot Tadej Pogacar. In de vierde etappe raakte hij de leiderstrui kwijt aan de Amerikaan Brandon McNulty. Het is voor Roglic de tweede keer dat hij de eindzege pakt in de Ronde van Baskenland. Hij deed dat eerder in 2018.
De Sloveen won eerder in maart drie etappes in Parijs-Nice, maar verspeelde toen mede door valpartijen de eindzege in de slotetappe.
Lastige slotrit
Roglic had vooraf aan de korte maar lastige slotrit 23 seconden achterstand op McNulty van UAE Team Emirates. Bij een aanval van renners van Astana in de afdaling van de tweede klim van de dag ging Roglic mee en raakte McNulty achterop. In de beklimming van de steile Krabelin, moest de Amerikaan ook zijn ploeggenoot Tadej Pogacar laten gaan. Vooraan bleef Roglic op ruim een minuut voorsprong over met de Fransman David Gaudu en de Brit Hugh Carthy.
Op de slotklim, de Arrate, demarreerde Gaudu en kon Carthy niet volgen. Roglic haakte aan en samen gingen ze naar de finish, met nog altijd zo'n 45 seconden voorsprong op achtervolgers Pogacar en Alejandro Valverde. Gaudu won de etappe voor Roglic die het eindklassement pakte voor zijn ploeggenoot Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Pogacar.
Goed geamuseerd
Roglic gaf na afloop aan dat hij zich niet druk had gemaakt om verhalen dat hij de klus niet zou kunnen klaren in de laatste etappes van wielerrondes, na het misgrijpen van de eindzeges in de Tour de France van vorig jaar en Parijs-Nice vorige maand. "Het is een paar keer fout gegaan, vaak was het gewoon pech. Ik ben heel blij met deze zege. Deze dag waren er geen problemen. Ik heb me goed geamuseerd", keek Roglic erop terug.
"We wisten allemaal dat dit een lastige etappe zou worden, kort maar krachtig. Als je een lange etappe hebt, heb je soms zo'n 100 kilometer extra saaie kilometers, nu was het 'bloc' vanaf de start. Het was heel zwaar, ik volgde die aanval in de afdaling en dat pakte goed uit voor mij. Ik ben blij dat ik hier win. Ik koers hier graag, het is hier altijd heel lastig."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
15 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
18 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
18 uur geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
19 uur geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
19 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.
23 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.
1 dag geleden