Wielrenner Roglic wint Ronde van Baskenland na aanval in slotrit
ARRATE (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft met een lange aanval in de slotrit de eindzege in de Ronde van Baskenland gegrepen. De Sloveen van Jumbo-Visma heroverde de eerste plaats in het klassement in de slotetappe van Ondarroa naar Arrate over 112 kilometer. De etappe werd gewonnen door de Fransman David Gaudu.
Roglic won de openingstijdrit in de Ronde van Baskenland en finishte als tweede in de derde rit, een bergetappe, achter zijn landgenoot Tadej Pogacar. In de vierde etappe raakte hij de leiderstrui kwijt aan de Amerikaan Brandon McNulty. Het is voor Roglic de tweede keer dat hij de eindzege pakt in de Ronde van Baskenland. Hij deed dat eerder in 2018.
De Sloveen won eerder in maart drie etappes in Parijs-Nice, maar verspeelde toen mede door valpartijen de eindzege in de slotetappe.
Lastige slotrit
Roglic had vooraf aan de korte maar lastige slotrit 23 seconden achterstand op McNulty van UAE Team Emirates. Bij een aanval van renners van Astana in de afdaling van de tweede klim van de dag ging Roglic mee en raakte McNulty achterop. In de beklimming van de steile Krabelin, moest de Amerikaan ook zijn ploeggenoot Tadej Pogacar laten gaan. Vooraan bleef Roglic op ruim een minuut voorsprong over met de Fransman David Gaudu en de Brit Hugh Carthy.
Op de slotklim, de Arrate, demarreerde Gaudu en kon Carthy niet volgen. Roglic haakte aan en samen gingen ze naar de finish, met nog altijd zo'n 45 seconden voorsprong op achtervolgers Pogacar en Alejandro Valverde. Gaudu won de etappe voor Roglic die het eindklassement pakte voor zijn ploeggenoot Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Pogacar.
Goed geamuseerd
Roglic gaf na afloop aan dat hij zich niet druk had gemaakt om verhalen dat hij de klus niet zou kunnen klaren in de laatste etappes van wielerrondes, na het misgrijpen van de eindzeges in de Tour de France van vorig jaar en Parijs-Nice vorige maand. "Het is een paar keer fout gegaan, vaak was het gewoon pech. Ik ben heel blij met deze zege. Deze dag waren er geen problemen. Ik heb me goed geamuseerd", keek Roglic erop terug.
"We wisten allemaal dat dit een lastige etappe zou worden, kort maar krachtig. Als je een lange etappe hebt, heb je soms zo'n 100 kilometer extra saaie kilometers, nu was het 'bloc' vanaf de start. Het was heel zwaar, ik volgde die aanval in de afdaling en dat pakte goed uit voor mij. Ik ben blij dat ik hier win. Ik koers hier graag, het is hier altijd heel lastig."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
14 uur geleden