Wielrenner Roglic wint Ronde van Baskenland na aanval in slotrit
ARRATE (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft met een lange aanval in de slotrit de eindzege in de Ronde van Baskenland gegrepen. De Sloveen van Jumbo-Visma heroverde de eerste plaats in het klassement in de slotetappe van Ondarroa naar Arrate over 112 kilometer. De etappe werd gewonnen door de Fransman David Gaudu.
Roglic won de openingstijdrit in de Ronde van Baskenland en finishte als tweede in de derde rit, een bergetappe, achter zijn landgenoot Tadej Pogacar. In de vierde etappe raakte hij de leiderstrui kwijt aan de Amerikaan Brandon McNulty. Het is voor Roglic de tweede keer dat hij de eindzege pakt in de Ronde van Baskenland. Hij deed dat eerder in 2018.
De Sloveen won eerder in maart drie etappes in Parijs-Nice, maar verspeelde toen mede door valpartijen de eindzege in de slotetappe.
Lastige slotrit
Roglic had vooraf aan de korte maar lastige slotrit 23 seconden achterstand op McNulty van UAE Team Emirates. Bij een aanval van renners van Astana in de afdaling van de tweede klim van de dag ging Roglic mee en raakte McNulty achterop. In de beklimming van de steile Krabelin, moest de Amerikaan ook zijn ploeggenoot Tadej Pogacar laten gaan. Vooraan bleef Roglic op ruim een minuut voorsprong over met de Fransman David Gaudu en de Brit Hugh Carthy.
Op de slotklim, de Arrate, demarreerde Gaudu en kon Carthy niet volgen. Roglic haakte aan en samen gingen ze naar de finish, met nog altijd zo'n 45 seconden voorsprong op achtervolgers Pogacar en Alejandro Valverde. Gaudu won de etappe voor Roglic die het eindklassement pakte voor zijn ploeggenoot Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Pogacar.
Goed geamuseerd
Roglic gaf na afloop aan dat hij zich niet druk had gemaakt om verhalen dat hij de klus niet zou kunnen klaren in de laatste etappes van wielerrondes, na het misgrijpen van de eindzeges in de Tour de France van vorig jaar en Parijs-Nice vorige maand. "Het is een paar keer fout gegaan, vaak was het gewoon pech. Ik ben heel blij met deze zege. Deze dag waren er geen problemen. Ik heb me goed geamuseerd", keek Roglic erop terug.
"We wisten allemaal dat dit een lastige etappe zou worden, kort maar krachtig. Als je een lange etappe hebt, heb je soms zo'n 100 kilometer extra saaie kilometers, nu was het 'bloc' vanaf de start. Het was heel zwaar, ik volgde die aanval in de afdaling en dat pakte goed uit voor mij. Ik ben blij dat ik hier win. Ik koers hier graag, het is hier altijd heel lastig."
Meer uit Sport
DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
4 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
4 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
6 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
6 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
6 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
8 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
10 uur geleden