Wielrenner Roglic wint Ronde van Baskenland na aanval in slotrit
ARRATE (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft met een lange aanval in de slotrit de eindzege in de Ronde van Baskenland gegrepen. De Sloveen van Jumbo-Visma heroverde de eerste plaats in het klassement in de slotetappe van Ondarroa naar Arrate over 112 kilometer. De etappe werd gewonnen door de Fransman David Gaudu.
Roglic won de openingstijdrit in de Ronde van Baskenland en finishte als tweede in de derde rit, een bergetappe, achter zijn landgenoot Tadej Pogacar. In de vierde etappe raakte hij de leiderstrui kwijt aan de Amerikaan Brandon McNulty. Het is voor Roglic de tweede keer dat hij de eindzege pakt in de Ronde van Baskenland. Hij deed dat eerder in 2018.
De Sloveen won eerder in maart drie etappes in Parijs-Nice, maar verspeelde toen mede door valpartijen de eindzege in de slotetappe.
Lastige slotrit
Roglic had vooraf aan de korte maar lastige slotrit 23 seconden achterstand op McNulty van UAE Team Emirates. Bij een aanval van renners van Astana in de afdaling van de tweede klim van de dag ging Roglic mee en raakte McNulty achterop. In de beklimming van de steile Krabelin, moest de Amerikaan ook zijn ploeggenoot Tadej Pogacar laten gaan. Vooraan bleef Roglic op ruim een minuut voorsprong over met de Fransman David Gaudu en de Brit Hugh Carthy.
Op de slotklim, de Arrate, demarreerde Gaudu en kon Carthy niet volgen. Roglic haakte aan en samen gingen ze naar de finish, met nog altijd zo'n 45 seconden voorsprong op achtervolgers Pogacar en Alejandro Valverde. Gaudu won de etappe voor Roglic die het eindklassement pakte voor zijn ploeggenoot Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Pogacar.
Goed geamuseerd
Roglic gaf na afloop aan dat hij zich niet druk had gemaakt om verhalen dat hij de klus niet zou kunnen klaren in de laatste etappes van wielerrondes, na het misgrijpen van de eindzeges in de Tour de France van vorig jaar en Parijs-Nice vorige maand. "Het is een paar keer fout gegaan, vaak was het gewoon pech. Ik ben heel blij met deze zege. Deze dag waren er geen problemen. Ik heb me goed geamuseerd", keek Roglic erop terug.
"We wisten allemaal dat dit een lastige etappe zou worden, kort maar krachtig. Als je een lange etappe hebt, heb je soms zo'n 100 kilometer extra saaie kilometers, nu was het 'bloc' vanaf de start. Het was heel zwaar, ik volgde die aanval in de afdaling en dat pakte goed uit voor mij. Ik ben blij dat ik hier win. Ik koers hier graag, het is hier altijd heel lastig."
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
55 minuten geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
6 uur geledenLEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
20 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.
20 uur geledenWENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
1 dag geleden