Wielrenner Roglic wint elfde etappe van Ronde van Spanje
VALDEPENAS DE JÁEN (ANP) - Primoz Roglic heeft de elfde etappe van de Ronde van Spanje aangrepen om nogmaals aan te tonen dat hij de sterkste renner van het peloton is. De Sloveense kopman van Jumbo-Visma pakte de ritzege. Hij finishte 3 seconden voor de Spanjaard Enric Mas, zijn voornaamste concurrent voor de eindzege.
Odd Christian Eiking blijft het klassement aanvoeren. De Noor pakte dinsdag ruim 11 minuten op Roglic, maar zal niet de illusie hebben dat hij de Vuelta kan winnen. Roglic verdiende met zijn zege van de rit over 133 kilometer van Antequera naar Valdepenas de Jáen ook 10 bonificatieseconden.
Eiking voert het algemeen klassement vooralsnog aan, met een voorsprong van 58 seconden op de Fransman Guillaume Martin. Roglic staat derde op 1.56. Mas is de nummer 4 van het klassement op 2.31. Miguel Ángel López (3.28), Jack Haig (3.55), Egan Bernal (4.46) en Adam Yates (4.57) konden Roglic niet bijhouden op de steile slotklim naar de finish in naar Valdepenas de Jáen.
Magnus Cort Nielsen leek lang op weg naar zijn tweede ritzege in deze Vuelta. De Deense winnaar van de zesde etappe, uitkomend voor Education First, werd op een korte klim met een maximaal stijgingspercentage van 24 procent toch nog achterhaald.
Roglic won ook al de eerste tijdrit van de Ronde van Spanje. Voor hem is het een fijne gedachte dat deze Vuelta met een individuele race tegen de klok wordt afgesloten.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geleden