Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Roglic wint elfde etappe van Ronde van Spanje

Wielrenner Roglic wint elfde etappe van Ronde van Spanje

VALDEPENAS DE JÁEN (ANP) - Primoz Roglic heeft de elfde etappe van de Ronde van Spanje aangrepen om nogmaals aan te tonen dat hij de sterkste renner van het peloton is. De Sloveense kopman van Jumbo-Visma pakte de ritzege. Hij finishte 3 seconden voor de Spanjaard Enric Mas, zijn voornaamste concurrent voor de eindzege.

Odd Christian Eiking blijft het klassement aanvoeren. De Noor pakte dinsdag ruim 11 minuten op Roglic, maar zal niet de illusie hebben dat hij de Vuelta kan winnen. Roglic verdiende met zijn zege van de rit over 133 kilometer van Antequera naar Valdepenas de Jáen ook 10 bonificatieseconden.

Eiking voert het algemeen klassement vooralsnog aan, met een voorsprong van 58 seconden op de Fransman Guillaume Martin. Roglic staat derde op 1.56. Mas is de nummer 4 van het klassement op 2.31. Miguel Ángel López (3.28), Jack Haig (3.55), Egan Bernal (4.46) en Adam Yates (4.57) konden Roglic niet bijhouden op de steile slotklim naar de finish in naar Valdepenas de Jáen.

Magnus Cort Nielsen leek lang op weg naar zijn tweede ritzege in deze Vuelta. De Deense winnaar van de zesde etappe, uitkomend voor Education First, werd op een korte klim met een maximaal stijgingspercentage van 24 procent toch nog achterhaald.

Roglic won ook al de eerste tijdrit van de Ronde van Spanje. Voor hem is het een fijne gedachte dat deze Vuelta met een individuele race tegen de klok wordt afgesloten.

Meer uit Sport

Onzekerheid over sportevenementen door aanhoudende hitte

WOERDEN (ANP) - Organisaties van sportevenementen worstelen door de aanhoudende hitte met de vraag of de geplande wedstrijden deze week kunnen doorgaan. Bij de Singelloop in Woerden gaat de hardloopwedstrijd maandagavond over 5 en 10 kilometer wel door, maar zijn de onderdelen voor kinderen afgelast, laat een woordvoerder weten. De jongste deelnemers zouden starten in de vroege avond, een warm moment.

4 uur geleden
Snelwandelkampioen Schwazer opnieuw positief getest op doping

BONN (ANP/DPA) - De Italiaanse atleet Alex Schwazer is in april bij de open Duitse nationale wegkampioenschappen positief getest op het bloeddopingmiddel epo. Het Duitse nationale antidopingagentschap (NADA) is een procedure tegen de olympisch kampioen snelwandelen van 2008 gestart. Hij is tevens voorlopig geschorst.

4 uur geleden
Extra maatregelen bij TT Assen vanwege warmte

ASSEN (ANP) - Het TT Circuit Assen neemt voor de aankomende TT van 26 tot en met 28 juni extra maatregelen vanwege de verwachte warmte. Bezoekers mogen eigen flessen meenemen mits deze niet van glas zijn, laat de organisatie weten. Ook zijn er verspreid over het terrein waterpunten en toiletgebouwen waar bezoekers hun fles gratis kunnen vullen.

6 uur geleden
Golfer Clark wint US Open voor de tweede keer na spannend slot

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.

9 uur geleden
Serena Williams maakt op Wimbledon ook rentree in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.

21 uur geleden
Nederlandse volleybalsters verslaan Thailand in Nations League

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.

1 dag geleden
Pogačar wint slotrit en klassement in Ronde van Zwitserland

VILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.

1 dag geleden