Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Roglic wint elfde etappe van Ronde van Spanje

Wielrenner Roglic wint elfde etappe van Ronde van Spanje

VALDEPENAS DE JÁEN (ANP) - Primoz Roglic heeft de elfde etappe van de Ronde van Spanje aangrepen om nogmaals aan te tonen dat hij de sterkste renner van het peloton is. De Sloveense kopman van Jumbo-Visma pakte de ritzege. Hij finishte 3 seconden voor de Spanjaard Enric Mas, zijn voornaamste concurrent voor de eindzege.

Odd Christian Eiking blijft het klassement aanvoeren. De Noor pakte dinsdag ruim 11 minuten op Roglic, maar zal niet de illusie hebben dat hij de Vuelta kan winnen. Roglic verdiende met zijn zege van de rit over 133 kilometer van Antequera naar Valdepenas de Jáen ook 10 bonificatieseconden.

Eiking voert het algemeen klassement vooralsnog aan, met een voorsprong van 58 seconden op de Fransman Guillaume Martin. Roglic staat derde op 1.56. Mas is de nummer 4 van het klassement op 2.31. Miguel Ángel López (3.28), Jack Haig (3.55), Egan Bernal (4.46) en Adam Yates (4.57) konden Roglic niet bijhouden op de steile slotklim naar de finish in naar Valdepenas de Jáen.

Magnus Cort Nielsen leek lang op weg naar zijn tweede ritzege in deze Vuelta. De Deense winnaar van de zesde etappe, uitkomend voor Education First, werd op een korte klim met een maximaal stijgingspercentage van 24 procent toch nog achterhaald.

Roglic won ook al de eerste tijdrit van de Ronde van Spanje. Voor hem is het een fijne gedachte dat deze Vuelta met een individuele race tegen de klok wordt afgesloten.

Meer uit Sport

Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

35 minuten geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

1 uur geleden
De Boo denkt aan wereldrecord 500 meter ondanks krappe kalender

RIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.

1 uur geleden
Maarten van der Weijden stopt met zwemmen, zijn stichting blijft

VUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.

5 uur geleden
Verstappen mikt in jubileumrace op eerste zege ooit in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.

8 uur geleden
Afzwaaiende Izagirre met polsbreuk in Ronde van Lombardije

BERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.

9 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp moeizaam door in masters Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met enige moeite de tweede ronde bereikt in het masterstoernooi van Shanghai. De 31-jarige tennisser won van de Spanjaard Daniel Merida in drie sets: 1-6 6-3 6-4.

9 uur geleden