Wielrenner Roglic wint elfde etappe van Ronde van Spanje
VALDEPENAS DE JÁEN (ANP) - Primoz Roglic heeft de elfde etappe van de Ronde van Spanje aangrepen om nogmaals aan te tonen dat hij de sterkste renner van het peloton is. De Sloveense kopman van Jumbo-Visma pakte de ritzege. Hij finishte 3 seconden voor de Spanjaard Enric Mas, zijn voornaamste concurrent voor de eindzege.
Odd Christian Eiking blijft het klassement aanvoeren. De Noor pakte dinsdag ruim 11 minuten op Roglic, maar zal niet de illusie hebben dat hij de Vuelta kan winnen. Roglic verdiende met zijn zege van de rit over 133 kilometer van Antequera naar Valdepenas de Jáen ook 10 bonificatieseconden.
Eiking voert het algemeen klassement vooralsnog aan, met een voorsprong van 58 seconden op de Fransman Guillaume Martin. Roglic staat derde op 1.56. Mas is de nummer 4 van het klassement op 2.31. Miguel Ángel López (3.28), Jack Haig (3.55), Egan Bernal (4.46) en Adam Yates (4.57) konden Roglic niet bijhouden op de steile slotklim naar de finish in naar Valdepenas de Jáen.
Magnus Cort Nielsen leek lang op weg naar zijn tweede ritzege in deze Vuelta. De Deense winnaar van de zesde etappe, uitkomend voor Education First, werd op een korte klim met een maximaal stijgingspercentage van 24 procent toch nog achterhaald.
Roglic won ook al de eerste tijdrit van de Ronde van Spanje. Voor hem is het een fijne gedachte dat deze Vuelta met een individuele race tegen de klok wordt afgesloten.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
13 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
2 dagen geleden