Wielrenner Roglic wil in Lombardije afsluiten met veertiende zege
MILAAN (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic sluit zijn succesvolle seizoen zaterdag af met de Ronde van Lombardije. Het doel van de Sloveen is om daar zijn veertiende zege van het seizoen te behalen, zo laat zijn team Jumbo-Visma weten. Het betreft een koers van Como naar Bergamo over bijna 240 kilometer. Er staan meerdere beklimmingen op het programma.
"Ik heb het naar mijn zin in Italië", zegt Roglic, die de afgelopen dagen al twee koersen won in het land. "Het is voor ons allemaal een lang seizoen geweest, maar het blijft mooi om aan de start te staan. Het zijn zware koersen hier, daarom probeer ik zoveel mogelijk rust te pakken na een wedstrijd. De Ronde van Lombardije is één van de grootste koersen van het jaar, dus die is belangrijk voor me. Ik ga proberen dit monument op mijn naam te schrijven."
Naast Roglic, de winnaar van de Vuelta, staan voor Jumbo-Visma in Lombardije ook Koen Bouwman, Steven Kruijswijk, Sam Oomen, de Nieuw-Zeelander George Bennett, Chris Harper uit Australië en de Deen Jonas Vingegaard aan de start. Naar Parijs - Tours, een andere najaarsklassieker die wordt verreden, stuurt de Nederlandse formatie Dylan Groenewegen, Pascal Eenkhoorn, Jos van Emden, Timo Roosen, Olav Kooij, Mick van Dijke en de Noor Tobias Foss.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
4 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
9 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden