Wielrenner Roglic wil in Lombardije afsluiten met veertiende zege
MILAAN (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic sluit zijn succesvolle seizoen zaterdag af met de Ronde van Lombardije. Het doel van de Sloveen is om daar zijn veertiende zege van het seizoen te behalen, zo laat zijn team Jumbo-Visma weten. Het betreft een koers van Como naar Bergamo over bijna 240 kilometer. Er staan meerdere beklimmingen op het programma.
"Ik heb het naar mijn zin in Italië", zegt Roglic, die de afgelopen dagen al twee koersen won in het land. "Het is voor ons allemaal een lang seizoen geweest, maar het blijft mooi om aan de start te staan. Het zijn zware koersen hier, daarom probeer ik zoveel mogelijk rust te pakken na een wedstrijd. De Ronde van Lombardije is één van de grootste koersen van het jaar, dus die is belangrijk voor me. Ik ga proberen dit monument op mijn naam te schrijven."
Naast Roglic, de winnaar van de Vuelta, staan voor Jumbo-Visma in Lombardije ook Koen Bouwman, Steven Kruijswijk, Sam Oomen, de Nieuw-Zeelander George Bennett, Chris Harper uit Australië en de Deen Jonas Vingegaard aan de start. Naar Parijs - Tours, een andere najaarsklassieker die wordt verreden, stuurt de Nederlandse formatie Dylan Groenewegen, Pascal Eenkhoorn, Jos van Emden, Timo Roosen, Olav Kooij, Mick van Dijke en de Noor Tobias Foss.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
59 minuten geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
8 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
12 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
18 uur geleden