Wielrenner Roglic wil 'iets rechtzetten' in Parijs-Nice
PARIJS (ANP) - Primoz Roglic heeft iets recht te zetten in Parijs-Nice. Dat zegt ploegleider Grischa Niermann van de zeven wielrenners die namens de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma zondag aan de start verschijnen in de Franse etappekoers. De Sloveen won vorig jaar drie etappes en leek op weg naar de eindzege, maar door een val in de laatste etappe verspeelde hij alsnog de leiderstrui.
"Met Primoz gaan we voor een goed klassement. We hebben een sterke selectie die hem zo goed mogelijk gaat bijstaan", zegt Niermann. "Op papier zou je kunnen zeggen dat we elke dag mee kunnen doen om dagsucces, maar we moeten keuzes gaan maken als we voor het klassement willen gaan. We hebben nog iets recht te zetten in Parijs-Nice."
Wout van Aert, Rohan Dennis, Steven Kruijswijk, Mike Teunissen, Nathan Van Hooydonck en Christophe Laporte zijn de andere zes renners. De Belg Van Aert maakte vorige week al indruk met de zege in de Omloop Het Nieuwsblad.
Kansen
Dennis kroonde zich vorige maand tot Australisch kampioen tijdrijden. "Rohan gaat een belangrijke helper zijn tijdens deze wedstrijd. Het wordt zijn eerste wedstrijd met ons in ploegverband. We nemen hem mee in onze manier van werken, zodat hij helemaal onderdeel van de ploeg wordt. Op de dag van de tijdrit heeft hij ook nog een kans om voor eigen succes te gaan", aldus Niermann over de tweevoudig wereldkampioen tijdrijden.
Parijs-Nice duurt van 6 tot en met 13 maart. De 'Koers naar de Zon' begint dit jaar met een drietal overwegend vlakke etappes, gevolgd door een tijdrit op dag vier. In de tweede helft van de rittenkoers staan de bergetappes op het menu.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
30 minuten geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
20 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
21 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
22 uur geleden