Wielrenner Roglic wil 'iets rechtzetten' in Parijs-Nice
PARIJS (ANP) - Primoz Roglic heeft iets recht te zetten in Parijs-Nice. Dat zegt ploegleider Grischa Niermann van de zeven wielrenners die namens de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma zondag aan de start verschijnen in de Franse etappekoers. De Sloveen won vorig jaar drie etappes en leek op weg naar de eindzege, maar door een val in de laatste etappe verspeelde hij alsnog de leiderstrui.
"Met Primoz gaan we voor een goed klassement. We hebben een sterke selectie die hem zo goed mogelijk gaat bijstaan", zegt Niermann. "Op papier zou je kunnen zeggen dat we elke dag mee kunnen doen om dagsucces, maar we moeten keuzes gaan maken als we voor het klassement willen gaan. We hebben nog iets recht te zetten in Parijs-Nice."
Wout van Aert, Rohan Dennis, Steven Kruijswijk, Mike Teunissen, Nathan Van Hooydonck en Christophe Laporte zijn de andere zes renners. De Belg Van Aert maakte vorige week al indruk met de zege in de Omloop Het Nieuwsblad.
Kansen
Dennis kroonde zich vorige maand tot Australisch kampioen tijdrijden. "Rohan gaat een belangrijke helper zijn tijdens deze wedstrijd. Het wordt zijn eerste wedstrijd met ons in ploegverband. We nemen hem mee in onze manier van werken, zodat hij helemaal onderdeel van de ploeg wordt. Op de dag van de tijdrit heeft hij ook nog een kans om voor eigen succes te gaan", aldus Niermann over de tweevoudig wereldkampioen tijdrijden.
Parijs-Nice duurt van 6 tot en met 13 maart. De 'Koers naar de Zon' begint dit jaar met een drietal overwegend vlakke etappes, gevolgd door een tijdrit op dag vier. In de tweede helft van de rittenkoers staan de bergetappes op het menu.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
2 uur geledenMONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
16 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geleden