Wielrenner Roglic wil 'iets rechtzetten' in Parijs-Nice
PARIJS (ANP) - Primoz Roglic heeft iets recht te zetten in Parijs-Nice. Dat zegt ploegleider Grischa Niermann van de zeven wielrenners die namens de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma zondag aan de start verschijnen in de Franse etappekoers. De Sloveen won vorig jaar drie etappes en leek op weg naar de eindzege, maar door een val in de laatste etappe verspeelde hij alsnog de leiderstrui.
"Met Primoz gaan we voor een goed klassement. We hebben een sterke selectie die hem zo goed mogelijk gaat bijstaan", zegt Niermann. "Op papier zou je kunnen zeggen dat we elke dag mee kunnen doen om dagsucces, maar we moeten keuzes gaan maken als we voor het klassement willen gaan. We hebben nog iets recht te zetten in Parijs-Nice."
Wout van Aert, Rohan Dennis, Steven Kruijswijk, Mike Teunissen, Nathan Van Hooydonck en Christophe Laporte zijn de andere zes renners. De Belg Van Aert maakte vorige week al indruk met de zege in de Omloop Het Nieuwsblad.
Kansen
Dennis kroonde zich vorige maand tot Australisch kampioen tijdrijden. "Rohan gaat een belangrijke helper zijn tijdens deze wedstrijd. Het wordt zijn eerste wedstrijd met ons in ploegverband. We nemen hem mee in onze manier van werken, zodat hij helemaal onderdeel van de ploeg wordt. Op de dag van de tijdrit heeft hij ook nog een kans om voor eigen succes te gaan", aldus Niermann over de tweevoudig wereldkampioen tijdrijden.
Parijs-Nice duurt van 6 tot en met 13 maart. De 'Koers naar de Zon' begint dit jaar met een drietal overwegend vlakke etappes, gevolgd door een tijdrit op dag vier. In de tweede helft van de rittenkoers staan de bergetappes op het menu.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
1 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
12 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
14 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
15 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
18 uur geleden