Wielrenner Roglic van Jumbo-Visma maakt rentree in Tirreno
DEN BOSCH (ANP) - Primoz Roglic maakt komende week zijn rentree in het wielerpeloton. De 33-jarige Sloveen is door de leiding van het team van Jumbo-Visma geselecteerd voor de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico, die maandag begint.
Roglic moest begin september opgeven in de Ronde van Spanje na een bizarre valpartij, vlak voor de finish van de zestiende etappe. Hij stond op dat moment op de tweede plaats in het algemeen klassement. Roglic moest als gevolg van zijn val de WK in Australië overslaan en onderging in het najaar een operatie om van aanhoudende schouderproblemen af te komen.
"Hij heeft hard gewerkt en is er klaar voor", aldus ploegleider Merijn Zeeman over Roglic. "Meedoen aan wedstrijden is een volgende stap in de voorbereiding op zijn doelen dit seizoen. Hij start zonder druk of bepaalde verwachtingen."
Naast Roglic doen namens Jumbo-Visma de Nederlanders Wilco Kelderman, Koen Bouwman en Dylan van Baarle, de Belgen Wout van Aert en Tiesj Benoot en de Hongaar Attila Valter mee aan de Tirreno-Adriatico.
Meer uit Sport
AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
2 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
2 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
3 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
7 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
13 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
17 uur geleden