Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Roglic raakte niet in paniek na kettingincident

Wielrenner Roglic raakte niet in paniek na kettingincident

MONTE LUSSARI (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic had genoten van de klimtijdrit naar Monte Lussari. De Sloveen van Jumbo-Visma maakte zijn achterstand van 26 seconden op rozetruidrager Geraint Thomas goed en heeft de eindzege in de Giro d'Italia voor het grijpen. "Dit was wel geweldig", zei hij na zijn ritzege. "Ik bedoel niet alleen de overwinning, maar vooral de mensen en de energie. Dit is wel echt een moment om te herinneren."

Roglic bleef rustig nadat hij op enkele kilometers van de top de ketting van zijn fiets had gereden. "De ketting viel eraf en dat hoort erbij", zei hij. "Ik heb hem terug erop gelegd en ben weer vertrokken. Natuurlijk wil je liever niet dat zoiets gebeurt."

Vooral de massaal aanwezige Sloveense fans gaven Roglic de motivatie er alles uit te persen. Op de streep noteerde hij alsnog de beste tijd en zag vervolgens dat Thomas 40 seconden op hem moest toegeven. "Ik had de benen en de mensen gaven net dat beetje extra. Ik vloog en genoot ervan."

Laatste etappe

De nieuwe rozetruidrager moet zondag alleen nog een vlakke laatste etappe in Rome rijden, waar normaal gesproken geen aanvallen op de leiderstrui meer plaatsvinden. "Nog één dag te gaan en focus houden", zei Roglic. "Het is best een zwaar en technisch rondje en het is pas echt voorbij als het klaar is. Maar het ziet er goed uit."

Roglic keek terug op een lastige Giro waarin de ploeg nog voor de start werd getroffen door enkele coronabesmettingen en hij ook nog ten val kwam. "Er is veel gebeurd op weg naar deze overwinning. Ik ben blijven vechten en omringd door de juiste mensen zijn we positief gebleven en hebben we samen deze prachtige prestatie bereikt. Ik had vandaag de goede benen en kon het afmaken."

Grote aanhang

De 33-jarige Sloveen werd gevraagd naar de klimtijdrit uit de Tour de France van 2020 toen hij op de voorlaatste dag de leiderstrui uit handen gaf aan landgenoot Tadej Pogacar en naast de Tourzege greep. "Soms win je en soms verlies je. Vandaag zitten we aan de goede kant van de streep. Ik ben heel trots en super blij."

Roglic zag zich op de Monte Lussari gesteund door vele fans uit zijn land die hem toejuichten en na afloop luidkeels zijn zege vierden. "De fans waren fantastisch. Ik had kippenvel en tranen in mijn ogen toen ik al die mensen zag juichen voor mij. Dit is een van de mooiste dagen uit mijn leven. Het is extra bijzonder dat het allemaal samenkomt op deze prachtige plek. Het voelt als thuis voor mij. Ik heb mijn hele jeugd op een steenworp afstand van hier doorgebracht."

Meer uit Sport

Oud-voetbaldirecteur Nijland adviseur bij schaatsploeg Team X2O

HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.

5 uur geleden
Franse Formule 1-coureur Ocon vertrekt na dit seizoen bij Haas

DEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.

7 uur geleden
Turner Schmidt na blessure in WK-selectie, De Munck ontbreekt

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.

11 uur geleden
Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

1 dag geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

1 dag geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

1 dag geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

1 dag geleden