Wielrenner Roglic loopt slechts 3 seconden in op leider Thomas
TRE CIME DI LAVAREDO (ANP) - Primoz Roglic is slechts 3 seconden dichter bij klassementsleider Geraint Thomas van de Ronde van Italië gekomen. De kopman van Jumbo-Visma reed de drager van de roze leiderstrui in de laatste meters van een zware bergetappe uit het wiel.
De Sloveense nummer 2 van de Giro begint zaterdag met een achterstand van 26 seconden op Thomas aan een klimtijdrit over ruim 18 kilometer. In die race tegen de klok wordt duidelijk wie de eerste grote ronde van het jaar gaat winnen. De Giro eindigt zondag met een vlakke etappe van en naar Rome.
Roglic kwam als vierde boven op de top van de Tre Cime Di Lavaredo, het hoogste punt van de Giro van 2023. Thomas eindigde als vijfde. De zege ging naar Santiago Buitrago. De Colombiaan bleek de beste renner van een kopgroep. De Canadees Derek Gee werd voor de vierde keer tweede, vlak voor de Deen Magnus Cort.
Arensmans
Thymen Arensman was met een achtste plaats de beste Nederlander. Hij verrichtte goed werk voor zijn kopman Thomas bij Ineos Grenadiers.
Roglic ging een paar kilometer voor de finish als eerste van de favorieten in de aanval. Thomas counterde en nam op zijn beurt in de slotkilometer afstand van Roglic. Het leek erop dat de Brit de roze leiderstrui nog steviger om zijn schouders ging krijgen, maar Roglic reed hem na een uiterste krachtinspanning in de laatste 200 meter alsnog op achterstand.
Achterstand Roglic op Thomas
Thomas en Roglic hebben elkaar de afgelopen weken weinig toegegeven. Toch ziet de kopman van Jumbo-Visma kansen om zijn achterstand van 26 seconden op Thomas in de klimtijdrit van zaterdag goed te maken. "Natuurlijk heb ik vertrouwen in een goede afloop", zei hij aan de finish. "Als ik dat niet zou hebben, dan zou ik hier niet starten."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Ruim anderhalve maand voor de start van het nieuwe schaatsseizoen is er nog altijd geen duidelijkheid over de toekomst van olympisch kampioene op de 1000 meter Jutta Leerdam. Een vertegenwoordiger van haar nieuwe managementbureau SEG liet woensdag aan het ANP weten dat Leerdam via haar eigen kanalen bekend zal maken wat ze gaat doen.
15 minuten geledenCARTAGENA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen, de Deense winnaar van het puntenklassement in de Tour de France, stapt woensdag niet meer op in de elfde etappe van de Vuelta. Dat meldt zijn ploeg Lidl-Trek op X. Volgens zijn ploeg was Pedersen de afgelopen dagen ziek en zal hij zich richten op zijn overige doelen dit seizoen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zeven Nederlandse atleten komen dit weekend in actie tijdens de tweedaagse finale van de Diamond League in Brussel. Vijfvoudig Diamond League-eindwinnares op de 400 meter horden, Femke Broeders-Bol, loopt dit jaar de 800 meter. In de Belgische hoofdstad neemt ze het onder meer op tegen de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro. De Amersfoortse pakte bij de EK vorige maand het brons op haar nieuwe afstand.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste Duitser had in New York de nodige moeite met de Italiaan Lorenzo Sonego. Het werd na vijf sets 6-4 3-6 6-7 (7) 7-5 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Fransman Quentin Halys.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus (35) is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De Delftse plaatste zich via het kwalificatietoernooi, maar was in de eerste ronde niet opgewassen tegen Léolia Jeanjean. De Française werd met een wildcard toegelaten tot het grandslamtoernooi in New York en was met 7-6 (8-6) 6-2 te sterk.
9 uur geledenMILTON KEYNES (ANP/RTR) - Max Verstappen krijgt volgend seizoen bij Red Bull met Tom McCullough een nieuwe hoofd racing. Dat maakte de Formule 1-renstal dinsdag bekend. De 50-jarige Brit komt over van Aston Martin.
16 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli van Mercedes start zondag bij de Grote Prijs van Italië achteraan op de grid. De Italiaanse WK-leider krijgt de straf vanwege een motorwissel voor de race op Monza. Dat maakte teambaas Toto Wolff bekend in een voorbeschouwing op de website van Mercedes.
18 uur geleden