Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Roglic loopt slechts 3 seconden in op leider Thomas

Wielrenner Roglic loopt slechts 3 seconden in op leider Thomas

TRE CIME DI LAVAREDO (ANP) - Primoz Roglic is slechts 3 seconden dichter bij klassementsleider Geraint Thomas van de Ronde van Italië gekomen. De kopman van Jumbo-Visma reed de drager van de roze leiderstrui in de laatste meters van een zware bergetappe uit het wiel.

De Sloveense nummer 2 van de Giro begint zaterdag met een achterstand van 26 seconden op Thomas aan een klimtijdrit over ruim 18 kilometer. In die race tegen de klok wordt duidelijk wie de eerste grote ronde van het jaar gaat winnen. De Giro eindigt zondag met een vlakke etappe van en naar Rome.

Roglic kwam als vierde boven op de top van de Tre Cime Di Lavaredo, het hoogste punt van de Giro van 2023. Thomas eindigde als vijfde. De zege ging naar Santiago Buitrago. De Colombiaan bleek de beste renner van een kopgroep. De Canadees Derek Gee werd voor de vierde keer tweede, vlak voor de Deen Magnus Cort.

Arensmans

Thymen Arensman was met een achtste plaats de beste Nederlander. Hij verrichtte goed werk voor zijn kopman Thomas bij Ineos Grenadiers.

Roglic ging een paar kilometer voor de finish als eerste van de favorieten in de aanval. Thomas counterde en nam op zijn beurt in de slotkilometer afstand van Roglic. Het leek erop dat de Brit de roze leiderstrui nog steviger om zijn schouders ging krijgen, maar Roglic reed hem na een uiterste krachtinspanning in de laatste 200 meter alsnog op achterstand.

Achterstand Roglic op Thomas

Thomas en Roglic hebben elkaar de afgelopen weken weinig toegegeven. Toch ziet de kopman van Jumbo-Visma kansen om zijn achterstand van 26 seconden op Thomas in de klimtijdrit van zaterdag goed te maken. "Natuurlijk heb ik vertrouwen in een goede afloop", zei hij aan de finish. "Als ik dat niet zou hebben, dan zou ik hier niet starten."

Meer uit Sport

De Boo verbaast zichzelf met mooiste schaatsweekend uit carrière

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.

7 uur geleden
Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

9 uur geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

10 uur geleden
Kok voor het eerst wereldkampioene sprint met perfecte score

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.

10 uur geleden
Openingsceremonie Paralympics start met Rusland en zonder TeamNL

VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.

11 uur geleden
Kok wint ook tweede 500 meter op WK sprint met grote voorsprong

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.

11 uur geleden
Marathon van Rotterdam krijgt nieuwe finishlocatie

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.

20 uur geleden