Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Roglic loopt slechts 3 seconden in op leider Thomas

Wielrenner Roglic loopt slechts 3 seconden in op leider Thomas

TRE CIME DI LAVAREDO (ANP) - Primoz Roglic is slechts 3 seconden dichter bij klassementsleider Geraint Thomas van de Ronde van Italië gekomen. De kopman van Jumbo-Visma reed de drager van de roze leiderstrui in de laatste meters van een zware bergetappe uit het wiel.

De Sloveense nummer 2 van de Giro begint zaterdag met een achterstand van 26 seconden op Thomas aan een klimtijdrit over ruim 18 kilometer. In die race tegen de klok wordt duidelijk wie de eerste grote ronde van het jaar gaat winnen. De Giro eindigt zondag met een vlakke etappe van en naar Rome.

Roglic kwam als vierde boven op de top van de Tre Cime Di Lavaredo, het hoogste punt van de Giro van 2023. Thomas eindigde als vijfde. De zege ging naar Santiago Buitrago. De Colombiaan bleek de beste renner van een kopgroep. De Canadees Derek Gee werd voor de vierde keer tweede, vlak voor de Deen Magnus Cort.

Arensmans

Thymen Arensman was met een achtste plaats de beste Nederlander. Hij verrichtte goed werk voor zijn kopman Thomas bij Ineos Grenadiers.

Roglic ging een paar kilometer voor de finish als eerste van de favorieten in de aanval. Thomas counterde en nam op zijn beurt in de slotkilometer afstand van Roglic. Het leek erop dat de Brit de roze leiderstrui nog steviger om zijn schouders ging krijgen, maar Roglic reed hem na een uiterste krachtinspanning in de laatste 200 meter alsnog op achterstand.

Achterstand Roglic op Thomas

Thomas en Roglic hebben elkaar de afgelopen weken weinig toegegeven. Toch ziet de kopman van Jumbo-Visma kansen om zijn achterstand van 26 seconden op Thomas in de klimtijdrit van zaterdag goed te maken. "Natuurlijk heb ik vertrouwen in een goede afloop", zei hij aan de finish. "Als ik dat niet zou hebben, dan zou ik hier niet starten."

Meer uit Sport

Oud-voetballer Totti adviseur basketbalclub uit Rome

ROME (ANP/AFP) - Oud-voetballer Francesco Totti wordt adviseur van Maxima, een nieuwe basketbalclub in Rome. De voormalige speler van AS Roma en international zegt dat hij eerder aanbiedingen voor functies bij het Italiaans elftal en AS Roma heeft afgeslagen.

39 minuten geleden
Tennisster Gauff naar laatste acht op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de laatste acht bereikt op de US Open. De als vierde geplaatste Amerikaanse rekende in twee sets af met landgenote Iva Jovic: 6-1 6-4.

6 uur geleden
Zverev tegenstander van Van de Zandschulp in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de kwartfinale van de US Open. De als eerste geplaatste Duitser was in de vierde ronde in drie sets te sterk voor de Italiaan Luciano Darderi, de nummer 20 van de plaatsingslijst: 6-2 6-2 7-6 (7).

10 uur geleden
Van de Zandschulp na vijfsetter naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp staat voor de tweede keer in de kwartfinales van de US Open. De 30-jarige tennisser versloeg de 21-jarige Fransman Arthur Géa in de nacht van maandag op dinsdag in de vierde ronde na vijf sets 3-6 6-7 (0) 7-6 (7) 7-6 (3) 6-4. Van de Zandschulp speelt tegen de winnaar van de partij tussen Alexander Zverev en Luciano Darderi om een plaats bij de laatste vier.

12 uur geleden
Oud-F1-baas Ecclestone (95) met wapen aangehouden in Portugal

LISSABON (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone (95) is maandag aangehouden op een vliegveld bij Lissabon. De Brit was daar met zijn privéjet geland, waarna de Portugese politie ontdekte dat hij een jachtgeweer bij zich had zonder de vereiste documenten.

19 uur geleden
Świątek strandt in vierde ronde US Open tegen Chinese Zheng

NEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Świątek is in de vierde ronde van de US Open uitgeschakeld. De als achtste geplaatste Poolse ging in twee sets onderuit tegen de Chinese Zheng Qinwen, die het hoofdtoernooi via de kwalificaties had bereikt. Zheng won met 7-5 6-3.

20 uur geleden
Broeders-Bol en nog vier atleten naar Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekeinde in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro).

1 dag geleden