Wielrenner Roglic loopt slechts 3 seconden in op leider Thomas
TRE CIME DI LAVAREDO (ANP) - Primoz Roglic is slechts 3 seconden dichter bij klassementsleider Geraint Thomas van de Ronde van Italië gekomen. De kopman van Jumbo-Visma reed de drager van de roze leiderstrui in de laatste meters van een zware bergetappe uit het wiel.
De Sloveense nummer 2 van de Giro begint zaterdag met een achterstand van 26 seconden op Thomas aan een klimtijdrit over ruim 18 kilometer. In die race tegen de klok wordt duidelijk wie de eerste grote ronde van het jaar gaat winnen. De Giro eindigt zondag met een vlakke etappe van en naar Rome.
Roglic kwam als vierde boven op de top van de Tre Cime Di Lavaredo, het hoogste punt van de Giro van 2023. Thomas eindigde als vijfde. De zege ging naar Santiago Buitrago. De Colombiaan bleek de beste renner van een kopgroep. De Canadees Derek Gee werd voor de vierde keer tweede, vlak voor de Deen Magnus Cort.
Arensmans
Thymen Arensman was met een achtste plaats de beste Nederlander. Hij verrichtte goed werk voor zijn kopman Thomas bij Ineos Grenadiers.
Roglic ging een paar kilometer voor de finish als eerste van de favorieten in de aanval. Thomas counterde en nam op zijn beurt in de slotkilometer afstand van Roglic. Het leek erop dat de Brit de roze leiderstrui nog steviger om zijn schouders ging krijgen, maar Roglic reed hem na een uiterste krachtinspanning in de laatste 200 meter alsnog op achterstand.
Achterstand Roglic op Thomas
Thomas en Roglic hebben elkaar de afgelopen weken weinig toegegeven. Toch ziet de kopman van Jumbo-Visma kansen om zijn achterstand van 26 seconden op Thomas in de klimtijdrit van zaterdag goed te maken. "Natuurlijk heb ik vertrouwen in een goede afloop", zei hij aan de finish. "Als ik dat niet zou hebben, dan zou ik hier niet starten."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turners Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg bezetten na vier van de zes startgroepen (subdivisies) de vijfde plek in het landenklassement bij de WK in Rotterdam. Olympisch teamkampioen Japan gaat aan de leiding (254,529 punten), gevolgd door Europees kampioen Groot-Brittannië (251,460).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) hoopt dat de teamscore van de Nederlandse ploeg voldoende is voor een plek in de teamfinale. Na drie van de zes startgroepen staat Nederland tweede. De beste acht landenteams gaan naar de finale.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) heeft eerder deze week getwijfeld of hij wel in actie kon komen bij de WK in Rotterdam. Dat zei hij na afloop van de kwalificatiewedstrijd.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners moeten bij de WK in Rotterdam nog lang wachten voor duidelijk is waar hun teamtotaal van 242,995 punten ze brengt. Na drie van de zes startgroepen (subdivisies) bezetten turners Casimir Schmidt, Loran de Munck, Elijah Faverus, Amine Abaidi en Jermain Grünberg de tweede plek in het landenklassement. De Russische ploeg, uitkomend als World Gymnastics 2, gaat voorlopig aan de leiding met 249,162 punten.
7 uur geledenWIJSTER (ANP) - Wielrenster Letizia Borghesi heeft de vierde etappe van de Eneco Tour op haar naam geschreven. De Italiaanse van AG Insurance - Soudal was op de keien naar de top van de VAM-berg de sterkste en bleef Pfeiffer Georgi (Team Picnic PostNL) voor. Lieke Nooijen werd derde en gaat zondag als klassementsleidster de slotetappe in.
10 uur geledenMEULEBEKE (ANP) - Fem van Empel heeft haar rentree in het veldrijden gevierd met de vierde plaats in de Berencross in het Belgische Meulebeke. De 24-jarige drievoudig wereldkampioene was er bijna een jaar lang uit door mentale problemen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Russische turnmannen, uitkomend als World Gymnastics 2, hebben na de tweede van in totaal zes startgroepen (subdivisies) de leiding gepakt in het landenklassement bij de WK turnen in Rotterdam.
11 uur geleden