Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Roglic kijkt tevreden uit naar rustdag in Vuelta

Wielrenner Roglic kijkt tevreden uit naar rustdag in Vuelta

ALTO DE VELEFIQUE (ANP) - Primoz Roglic heeft meer afstand genomen van een aantal van zijn concurrenten in het klassement van de Ronde van Spanje. De Sloveen van Jumbo-Visma eindigde als tweede in de negende etappe met aankomst op de Alto de Velefique, achter ritwinnaar Damiano Caruso. Hij pakte tijdwinst op concurrenten Adam Yates en Egan Bernal van Ineos.

"Het was een heel zware etappe met enkele enorme klimmen en het was super heet. Ik kijk uit naar morgen, we verdienen het", zei de kopman van de Nederlandse ploeg over de rustdag van maandag.

Roglic kon op de slotklim met de Spanjaard Enric Mas wegrijden bij de andere concurrenten. "Onze jongens deden het fantastisch. Ineos had op de lange tweede klim een hard tempo gereden. Op de slotklim waren er felle explosies van aanvallen. Gelukkig had ik de benen om het af te maken."

Voorsprong

De Sloveen, die de Vuelta ook al won in 2019 en 2020, gaat de rustdag in met 28 seconden voorsprong op Mas en ongeveer twee minuten op Yates en Bernal. "Het is een goed begin tot aan de rustdag hè", zei hij. "Nu moeten we zorgen dat we als team gezond blijven."

Roglic zei nogmaals dat het een lange weg is om de leiderstrui in de Vuelta vanaf het begin tot aan het eind te moeten verdedigen. "Het grote doel is om de trui aan het einde te hebben", benadrukte de 31-jarige Sloveen die het niet erg zou vinden als een renner die niet gevaarlijk is voor het klassement de leiderstrui overneemt. "Iedere dag is er weer een situatie waarin we moeten besluiten wat het beste is."

De titelverdediger zei niet bang te zijn voor de twee zware bergetappes in de slotweek in Asturië. "Het is wel een uitdaging. Die ritten zullen cruciaal zijn."

Meer uit Sport

Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

8 minuten geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

39 minuten geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

2 uur geleden
Kostjoek boekt na raketinslag emotionele zege op Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.

4 uur geleden
Beachvolleybalsters Van Driel en Konink behalen brons in Nuvali

NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.

7 uur geleden
Europese turnbond laat Russen en Belarussen ook weer toe

LAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.

7 uur geleden
New York Knicks na nieuwe zege op Cleveland dicht bij finale NBA

CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.

9 uur geleden