Wielrenner Roglic kijkt tevreden uit naar rustdag in Vuelta
ALTO DE VELEFIQUE (ANP) - Primoz Roglic heeft meer afstand genomen van een aantal van zijn concurrenten in het klassement van de Ronde van Spanje. De Sloveen van Jumbo-Visma eindigde als tweede in de negende etappe met aankomst op de Alto de Velefique, achter ritwinnaar Damiano Caruso. Hij pakte tijdwinst op concurrenten Adam Yates en Egan Bernal van Ineos.
"Het was een heel zware etappe met enkele enorme klimmen en het was super heet. Ik kijk uit naar morgen, we verdienen het", zei de kopman van de Nederlandse ploeg over de rustdag van maandag.
Roglic kon op de slotklim met de Spanjaard Enric Mas wegrijden bij de andere concurrenten. "Onze jongens deden het fantastisch. Ineos had op de lange tweede klim een hard tempo gereden. Op de slotklim waren er felle explosies van aanvallen. Gelukkig had ik de benen om het af te maken."
Voorsprong
De Sloveen, die de Vuelta ook al won in 2019 en 2020, gaat de rustdag in met 28 seconden voorsprong op Mas en ongeveer twee minuten op Yates en Bernal. "Het is een goed begin tot aan de rustdag hè", zei hij. "Nu moeten we zorgen dat we als team gezond blijven."
Roglic zei nogmaals dat het een lange weg is om de leiderstrui in de Vuelta vanaf het begin tot aan het eind te moeten verdedigen. "Het grote doel is om de trui aan het einde te hebben", benadrukte de 31-jarige Sloveen die het niet erg zou vinden als een renner die niet gevaarlijk is voor het klassement de leiderstrui overneemt. "Iedere dag is er weer een situatie waarin we moeten besluiten wat het beste is."
De titelverdediger zei niet bang te zijn voor de twee zware bergetappes in de slotweek in Asturië. "Het is wel een uitdaging. Die ritten zullen cruciaal zijn."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
29 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
1 dag geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
2 dagen geleden