Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Roglic kijkt tevreden uit naar rustdag in Vuelta

Wielrenner Roglic kijkt tevreden uit naar rustdag in Vuelta

ALTO DE VELEFIQUE (ANP) - Primoz Roglic heeft meer afstand genomen van een aantal van zijn concurrenten in het klassement van de Ronde van Spanje. De Sloveen van Jumbo-Visma eindigde als tweede in de negende etappe met aankomst op de Alto de Velefique, achter ritwinnaar Damiano Caruso. Hij pakte tijdwinst op concurrenten Adam Yates en Egan Bernal van Ineos.

"Het was een heel zware etappe met enkele enorme klimmen en het was super heet. Ik kijk uit naar morgen, we verdienen het", zei de kopman van de Nederlandse ploeg over de rustdag van maandag.

Roglic kon op de slotklim met de Spanjaard Enric Mas wegrijden bij de andere concurrenten. "Onze jongens deden het fantastisch. Ineos had op de lange tweede klim een hard tempo gereden. Op de slotklim waren er felle explosies van aanvallen. Gelukkig had ik de benen om het af te maken."

Voorsprong

De Sloveen, die de Vuelta ook al won in 2019 en 2020, gaat de rustdag in met 28 seconden voorsprong op Mas en ongeveer twee minuten op Yates en Bernal. "Het is een goed begin tot aan de rustdag hè", zei hij. "Nu moeten we zorgen dat we als team gezond blijven."

Roglic zei nogmaals dat het een lange weg is om de leiderstrui in de Vuelta vanaf het begin tot aan het eind te moeten verdedigen. "Het grote doel is om de trui aan het einde te hebben", benadrukte de 31-jarige Sloveen die het niet erg zou vinden als een renner die niet gevaarlijk is voor het klassement de leiderstrui overneemt. "Iedere dag is er weer een situatie waarin we moeten besluiten wat het beste is."

De titelverdediger zei niet bang te zijn voor de twee zware bergetappes in de slotweek in Asturië. "Het is wel een uitdaging. Die ritten zullen cruciaal zijn."

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

6 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

7 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

8 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

11 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

11 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

14 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden