Wielrenner Roglic heeft nog 'behoorlijk' hersteltraject te gaan
DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft nog "een behoorlijk traject" te gaan om wedstrijdfit te worden na zijn schouderoperatie. Volgens een woordvoerder van zijn ploeg Jumbo-Visma fietst de 33-jarige Sloveen sinds afgelopen week wel weer op de weg, maar "dat is nog geen trainen". Roglic werd zo’n twee maanden geleden geopereerd om van aanhoudende schouderproblemen af te komen.
Roglic moet volgens zijn ploeg, waar hij een van de kopmannen is, eerst nog "medisch fit" worden en dan door middel van training wedstrijdfit. "Dat is, ook zonder tegenslagen, nog een behoorlijk traject. De fase waarin Primoz nu zit is die van revalidatie. Dat wil zeggen: nog niet in trainingsopbouw", meldt de woordvoerder.
In een interview met de site Wielerflits zei Roglic te hopen dat hij op 11 december fit genoeg is om met Jumbo-Visma mee op trainingskamp te kunnen. "Mijn hoop is dat ik in januari op het tweede trainingskamp van de ploeg weer redelijk mee kan", liet de Sloveen optekenen.
Een van de schouders van Roglic was al een paar keer uit de kom geschoten, onder meer bij een val in de Tour de France van dit jaar. De olympisch kampioen tijdrijden moest begin september opgeven in de Vuelta als gevolg van een bizarre valpartij, vlak voor de finish van de zestiende etappe. Hij moest door die val de WK in Australië overslaan en werkt sindsdien aan zijn herstel.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
4 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
6 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
6 uur geleden