Wielrenner Roglic heeft nog 'behoorlijk' hersteltraject te gaan
DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft nog "een behoorlijk traject" te gaan om wedstrijdfit te worden na zijn schouderoperatie. Volgens een woordvoerder van zijn ploeg Jumbo-Visma fietst de 33-jarige Sloveen sinds afgelopen week wel weer op de weg, maar "dat is nog geen trainen". Roglic werd zo’n twee maanden geleden geopereerd om van aanhoudende schouderproblemen af te komen.
Roglic moet volgens zijn ploeg, waar hij een van de kopmannen is, eerst nog "medisch fit" worden en dan door middel van training wedstrijdfit. "Dat is, ook zonder tegenslagen, nog een behoorlijk traject. De fase waarin Primoz nu zit is die van revalidatie. Dat wil zeggen: nog niet in trainingsopbouw", meldt de woordvoerder.
In een interview met de site Wielerflits zei Roglic te hopen dat hij op 11 december fit genoeg is om met Jumbo-Visma mee op trainingskamp te kunnen. "Mijn hoop is dat ik in januari op het tweede trainingskamp van de ploeg weer redelijk mee kan", liet de Sloveen optekenen.
Een van de schouders van Roglic was al een paar keer uit de kom geschoten, onder meer bij een val in de Tour de France van dit jaar. De olympisch kampioen tijdrijden moest begin september opgeven in de Vuelta als gevolg van een bizarre valpartij, vlak voor de finish van de zestiende etappe. Hij moest door die val de WK in Australië overslaan en werkt sindsdien aan zijn herstel.
Meer uit Sport
BELLEVILLE-EN-BAUJOLAIS (ANP/AFP) - Pauline Ferrand-Prévot heeft de hoop op een tweede overwinning op rij in de Tour de France Femmes opgegeven. De titelverdedigster van Visma - Lease a Bike kwam in de heuvelachtige vijfde etappe op tweeënhalve minuut van winnares Demi Vollering binnen en noemde haar achterstand in het algemeen klassement op geletruidraagster Marlen Reusser en Vollering "onherstelbaar".
6 uur geledenBELLEVILLE-EN-BEAUJOLAIS (ANP) - Demi Vollering gelooft nog in de eindzege van de Tour de France Femmes. "Het zal een hard gevecht worden, maar ik ga er alles aan doen om te winnen", zei Vollering in het flashinterview. De 29-jarige renster won woensdag de vijfde etappe in de Tour de France Femmes en staat 12 seconden achter de Zwitserse geletruidraagster Marlen Reusser.
7 uur geledenBELLEVILLE-EN-BEAUJOLAIS (ANP) - Demi Vollering heeft woensdag de vijfde etappe in de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige renster van FDJ United-Suez was in Belleville-en-Beaujolais de snelste in de sprint van drie. De gele trui blijft in het bezit van de Zwitserse Marlen Reusser. Vollering staat tweede in het algemeen klassement op 12 seconden achterstand.
7 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich vanwege zijn polsblessure teruggetrokken van het masterstoernooi van Cincinnati, dat op 13 augustus begint. Dat meldt tennisorganisator ATP in de nacht van dinsdag op woensdag. Eerder leek de Spanjaard nog zijn rentree te zullen maken in Cincinnati, toen hij half juli op de deelnemerslijst verscheen.
17 uur geledenDIJON (ANP) - Wielrennersvakbond CPA betreurt de ophef die is ontstaan door de kledingcontroles en controles op mogelijke aanpassing van de borstomvang voorafgaand aan de tijdrit in de Tour de France Femmes. De vakbond pleit voor duidelijke transparante protocollen over de controles en dat de teams en rensters tijdig op de hoogte worden gesteld.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het masterstoernooi van Montreal bereikt. De nummer 70 van de wereldranglijst versloeg in Canada de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard met 6-2 3-6 6-3. De Nederlander treft in de volgende ronde de als vierde geplaatste Rus Daniil Medvedev.
1 dag geledenDIJON (ANP) - Marlen Reusser heeft de vierde etappe in de Tour de France Femmes op haar naam geschreven en de leiding in het algemeen klassement gegrepen. De Zwitserse regerend wereldkampioene tijdrijden van Movistar was in de individuele tijdrit over 21 kilometer van Gevrey-Chambertin naar Dijon met 27.30 minuten 4 seconden sneller dan Lieke Nooijen en 18 seconden dan Demi Vollering.
1 dag geleden