Wielrenner Roglic heeft nog 'behoorlijk' hersteltraject te gaan
DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft nog "een behoorlijk traject" te gaan om wedstrijdfit te worden na zijn schouderoperatie. Volgens een woordvoerder van zijn ploeg Jumbo-Visma fietst de 33-jarige Sloveen sinds afgelopen week wel weer op de weg, maar "dat is nog geen trainen". Roglic werd zo’n twee maanden geleden geopereerd om van aanhoudende schouderproblemen af te komen.
Roglic moet volgens zijn ploeg, waar hij een van de kopmannen is, eerst nog "medisch fit" worden en dan door middel van training wedstrijdfit. "Dat is, ook zonder tegenslagen, nog een behoorlijk traject. De fase waarin Primoz nu zit is die van revalidatie. Dat wil zeggen: nog niet in trainingsopbouw", meldt de woordvoerder.
In een interview met de site Wielerflits zei Roglic te hopen dat hij op 11 december fit genoeg is om met Jumbo-Visma mee op trainingskamp te kunnen. "Mijn hoop is dat ik in januari op het tweede trainingskamp van de ploeg weer redelijk mee kan", liet de Sloveen optekenen.
Een van de schouders van Roglic was al een paar keer uit de kom geschoten, onder meer bij een val in de Tour de France van dit jaar. De olympisch kampioen tijdrijden moest begin september opgeven in de Vuelta als gevolg van een bizarre valpartij, vlak voor de finish van de zestiende etappe. Hij moest door die val de WK in Australië overslaan en werkt sindsdien aan zijn herstel.
Meer uit Sport
SINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
8 uur geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
10 uur geledenZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.
10 uur geledenTOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).
12 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen maakt deze maand nog een nieuw uitstapje naar het langeafstandsracen. Hij doet mee aan de GT World Challenge Europe op 17 oktober, een 3-uursrace in het Portugese Portimão. De viervoudig wereldkampioen bevestigde het bericht op de persdag van de Formule 1 in Maleisië.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Europese kampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2028 plaats in de provincie Noord-Brabant. Het evenement maakt deel uit van de festiviteiten ter ere van het honderdjarig bestaan van de wielrenunie KNWU, melden de provincie en organisator Golazo in een persbericht.
13 uur geleden