Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Roglic heeft nog 'behoorlijk' hersteltraject te gaan

Wielrenner Roglic heeft nog 'behoorlijk' hersteltraject te gaan

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft nog "een behoorlijk traject" te gaan om wedstrijdfit te worden na zijn schouderoperatie. Volgens een woordvoerder van zijn ploeg Jumbo-Visma fietst de 33-jarige Sloveen sinds afgelopen week wel weer op de weg, maar "dat is nog geen trainen". Roglic werd zo’n twee maanden geleden geopereerd om van aanhoudende schouderproblemen af te komen.

Roglic moet volgens zijn ploeg, waar hij een van de kopmannen is, eerst nog "medisch fit" worden en dan door middel van training wedstrijdfit. "Dat is, ook zonder tegenslagen, nog een behoorlijk traject. De fase waarin Primoz nu zit is die van revalidatie. Dat wil zeggen: nog niet in trainingsopbouw", meldt de woordvoerder.

In een interview met de site Wielerflits zei Roglic te hopen dat hij op 11 december fit genoeg is om met Jumbo-Visma mee op trainingskamp te kunnen. "Mijn hoop is dat ik in januari op het tweede trainingskamp van de ploeg weer redelijk mee kan", liet de Sloveen optekenen.

Een van de schouders van Roglic was al een paar keer uit de kom geschoten, onder meer bij een val in de Tour de France van dit jaar. De olympisch kampioen tijdrijden moest begin september opgeven in de Vuelta als gevolg van een bizarre valpartij, vlak voor de finish van de zestiende etappe. Hij moest door die val de WK in Australië overslaan en werkt sindsdien aan zijn herstel.

Meer uit Sport

Geen twijfels bij Audi: door met Bortoleto en Hülkenberg in F1

BAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.

11 uur geleden
Opgewekte Verstappen na trainingen in Bakoe: best een goede dag

BAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.

12 uur geleden
Britse boksers Fury en Joshua vechten op 11 december in Cardiff

CARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.

12 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in tweede vrije training Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.

13 uur geleden
Alcaraz wil af van nachtelijke tenniswedstrijden op grandslams

LONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.

14 uur geleden
Zwemmer Ohashi (17) verbreekt wereldrecord 200 meter schoolslag

TOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.

15 uur geleden
Verstappen klokt tweede tijd in eerste vrije training Bakoe

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in zijn Red Bull bij de eerste vrije training op het stratencircuit van Bakoe de tweede tijd neergezet (1.45,787). De 28-jarige Limburger hield Charles Leclerc in zijn Ferrari kort achter zich (1.45,791) en zag alleen George Russell van Mercedes een snellere ronde noteren (1.45,387).

17 uur geleden