Wielrenner Riesebeek breekt bekken bij verkenning Parijs-Roubaix
PARIJS (ANP) - Wielrenner Oscar Riesebeek heeft een bekkenbreuk opgelopen en mist daardoor Parijs-Roubaix. De ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij de Belgische ploeg Alpecin-Fenix ging vrijdag onderuit tijdens de verkenning van het parcours van de Noord-Franse kasseienklassieker. Uit scans in het ziekenhuis bleek dat de 28-jarige Gelderlander een breuk in zijn bekken heeft opgelopen.
Voor Riesebeek zit het seizoen er daardoor al op. De renner van Alpecin-Fenix deed afgelopen zondag in België mee aan de wegwedstrijd op de WK, maar haalde daarin de finish niet. Zijn teamgenoot Van der Poel eindigde als achtste. Dylan van Baarle bezorgde de Nederlandse ploeg een zilveren medaille.
Van der Poel hoopt zondag in Parijs-Roubaix te kunnen meedoen om de overwinning. Vorig seizoen won hij in het najaar de Ronde van Vlaanderen.
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Wilco Kelderman is voor het eerst Nederlands kampioen geworden. De 35-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike rondde na 160,5 kilometer rondom Nijmegen een lange solo af. Op bijna anderhalve minuut werd Bauke Mollema tweede en Jochem Kerckhaert derde.
24 minuten geledenASSEN (ANP) - Collin Veijer is bij de TT van Assen als negende gefinisht in de Moto2 en heeft daarmee 7 punten gescoord in het wereldkampioenschap. Zonta van den Goorbergh kwam na 22 ronden op het warme circuit in Drenthe als dertiende over de meet en verdiende 3 punten voor het kampioenschap.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De Spaanse tiener Máximo Quiles heeft de Moto3 stevig in zijn greep. De 18-jarige tiener won ook bij de TT van Assen de race in de lichtste WK-klasse. Het was al zijn zesde overwinning van dit seizoen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttracker Sven Roes wordt volgens verschillende collega's vermist. Op sociale media wordt gevraagd uit te kijken naar de 26-jarige sporter. Het vermissingsbericht is onder meer gedeeld door de shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout, shorttrackster Xandra Velzeboer en schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong.
3 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
16 uur geledenROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).
18 uur geleden