Wielrenner Reinderink blijft aan de leiding in Ronde van Rwanda
RUBAVU (ANP) - Wielrenner Pepijn Reinderink blijft het algemeen klassement van de Ronde van Rwanda aanvoeren. De 21-jarige Nederlander van Soudal Quick-Step eindigde als vijfde in de vierde etappe. Hij finishte in dezelfde tijd als William Junior Lecerf, zijn Belgische ploeggenoot die de rit over 93 kilometer van Karongi naar Rubavu won.
Chris Froome liet zich ook even zien, maar de vluchtpoging van de viervoudig winnaar van de Ronde van Frankrijk hield niet lang stand. Hij kwam uiteindelijk bijna anderhalve minuut later over de finish dan winnaar Lecerf.
Reinderink werd vorig jaar Nederlands beloftekampioen. Hij promoveerde dit seizoen vanuit de opleidingsploeg naar het WorldTour-team van Soudal Quick-Step.
De Ronde van Rwanda duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
20 minuten geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
20 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
22 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
23 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
1 dag geleden