Wielrenner Quintana krijgt broertje mee in Tour
NICE (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Nairo Quintana krijgt bij zijn eerste Tour de France in dienst van Arkéa Samsic onder anderen zijn broertje Dayer mee. Beide Quintana's zijn bezig aan hun eerste jaar bij de Franse procontinentale ploeg, die met een wildcard is toegelaten. Nairo Quintana, de oudste van de twee, stond in dienst van Movistar al drie keer op het podium in Parijs.
De 30-jarige klimmer werd tweede in 2013 en 2015, in 2016 beëindigde hij de Tour de France op de derde plaats. Vorig jaar moest Quintana genoegen nemen met de achtste plaats.
De Colombiaan vertrok bij Movistar, de ploeg waarbij hij het kopmanschap vaak moest delen met Alejandro Valverde. Bij Arkéa Samsic is Quintana wel de man waar alles om draait in de Tour. Met zijn twee jaar jongere broer Dayer, die na twee deelnames aan de Giro debuteert in de Tour, en Winner Anacona krijgt hij twee landgenoten met zich mee. De sterke Franse klimmer Warren Barguil behoort ook tot de selectie. De ploeg bestaat verder uit Maxime Bouet en Clément Russo uit Frankrijk, de Italiaan Diego Rosa en de Brit Connor Swift.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.
16 minuten geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
10 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
15 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
17 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
17 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
17 uur geleden