
Wielrenner Powless volgt Mollema op als winnaar Japan Cup
UTSUNOMIYA (ANP) - De Amerikaanse wielrenner Neilson Powless heeft de 29e editie van de Japan Cup gewonnen. Op de erelijst van de Japanse eendagskoers volgt hij Bauke Mollema op, die in 2019 de koers in en om Utsunomiya op zijn naam schreef. De afgelopen twee jaar werd de Japan Cup niet verreden vanwege de coronapandemie.
Powless, die rijdt voor de Amerikaanse ploeg EF Education-EasyPost, won vorig jaar de Clásica San Sebastián en eindigde dit jaar als twaalfde in de Tour de France. "Ik heb een heel goed jaar gehad, maar ik miste nog een overwinning. Ik ben heel blij dat het in de laatste race van het jaar toch nog gelukt is", aldus Powless.
De renners moesten een lokale ronde van 10 kilometer veertien keer afleggen. Het parcours bevatte een klim van zo'n 5 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 3,4 procent. Slechts 41 renners reden de wedstrijd uit.
Powless was vlak voor het ingaan van de laatste ronde weggesprongen uit de voorste groep. Zijn Italiaanse ploeggenoot Andrea Piccolo eindigde op 12 seconden als tweede. Beste Nederlander was Antwan Tolhoek op de veertiende plaats.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Femke Bol heeft op de WK atletiek in Tokio met bewondering naar Sydney McLaughlin-Levrone gekeken. "Ik zag met open mond de finale van de 400 meter", zei de tweevoudig wereldkampioene op de 400 meter horden over de race die de Amerikaanse won in 47,78 seconden, de tweede tijd ooit. "Heel bijzonder", aldus Bol over de atlete, die haar al twee keer van olympisch goud afhield.
45 minuten geledenMILAAN (ANP/AFP) - Individuele atleten uit Rusland en Belarus zijn volgend jaar onder voorwaarden welkom op de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina. Ze moeten zich wel hebben gekwalificeerd, meldt het Internationaal Olympisch Comité.
56 minuten geledenTOKIO (ANP) - Sofie Dokter staat bij de WK atletiek in Tokio vierde na de eerste dag op de zevenkamp. De 22-jarige meerkampster uit Groningen heeft 3890 punten vergaard en staat er goed voor. Ze heeft 16 punten minder dan de Ierse Kate O'Connor (3906 punten), die tweede staat. De Amerikaanse Anna Hall leidt riant met 4154 punten. Emma Oosterwegel bezet de elfde plaats in de tussenstand na vier onderdelen met 3714 punten.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol won vier jaar na haar bronzen olympische medaille op de 400 meter horden in Tokio haar tweede wereldtitel op het onderdeel in hetzelfde stadion. "Ik heb daar wel bij stilgestaan, want ik had in de finale precies dezelfde baan. Toen was ik onbevangen en liep ik voor het eerst tegen de grote Amerikaanse atletes, nu heb ik zoveel meer ervaring en ook zoveel meer rust. Ik ben nog nooit zo rustig geweest op een toernooi", zei ze in de catacomben van het Japan National Stadium.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is "heel erg trots" op haar gouden medaille op de 400 meter horden op de WK atletiek. "De start van de race is altijd moeilijk voor mij, maar ik ken mijn sterke punten", zei Bol tijdens een flashinterview in Tokio. "We hebben heel hard gewerkt hiervoor en uiteindelijk was het een comfortabele overwinning."
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaan Noah Lyles is voor de vierde keer wereldkampioen op de 200 meter geworden. Hij liep een tijd van 19,52 en bleef zijn landgenoot Kenneth Bednarek 0,06 seconden voor. Het brons voor de Jamaicaan Bryan Levell in 19.64.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de zesde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed in zijn Red Bull een tijd van 1.41,902. De Brit Lewis Hamilton noteerde in zijn Ferrari verrassend de snelste tijd (1.41,293) op het stratencircuit van Bakoe. Diens teamgenoot Charles Leclerc was de op één na snelste. George Russell van Mercedes reed de derde tijd.
3 uur geleden