Wielrenner Pogacar wint Velo d'Or
PARIJS (ANP) - Wielrenner Tadej Pogacar heeft de Vélo d'Or, de prijs voor de beste renner van het jaar, gewonnen. De Sloveen kreeg de voorkeur boven onder anderen tweevoudig olympisch kampioen baanwielrennen Harrie Lavreysen, olympisch kampioene tijdrijden Annemiek van Vleuten en wereldkampioen veldrijden Mathieu van der Poel.
De Sloveen van Team Emirates won afgelopen seizoen voor de tweede keer op rij de Tour de France en de klassiekers Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije. Op de wegwedstrijd van de Olympische Spelen van Tokio greep hij het brons, achter winnaar Richard Carapaz uit Ecuador.
Pogacar volgt zijn landgenoot Primoz Roglic op, die als tweede eindigde. Die Sloveense renner van Jumbo-Visma won de Ronde van Spanje en pakte goud op de olympische tijdrit. Zijn Belgische ploeggenoot Wout van Aert, goed voor zilver op de olympische wegrit, eindigde als derde.
In totaal waren er twaalf genomineerden voor de Vélo d'Or, een initiatief van het Franse Vélo Magazine. De Vélo d'Or bestaat sinds 1992 en nog nooit won een Nederlandse renner.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.
25 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.
48 minuten geledenROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
10 uur geleden