Wielrenner Pogacar wint Velo d'Or
PARIJS (ANP) - Wielrenner Tadej Pogacar heeft de Vélo d'Or, de prijs voor de beste renner van het jaar, gewonnen. De Sloveen kreeg de voorkeur boven onder anderen tweevoudig olympisch kampioen baanwielrennen Harrie Lavreysen, olympisch kampioene tijdrijden Annemiek van Vleuten en wereldkampioen veldrijden Mathieu van der Poel.
De Sloveen van Team Emirates won afgelopen seizoen voor de tweede keer op rij de Tour de France en de klassiekers Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije. Op de wegwedstrijd van de Olympische Spelen van Tokio greep hij het brons, achter winnaar Richard Carapaz uit Ecuador.
Pogacar volgt zijn landgenoot Primoz Roglic op, die als tweede eindigde. Die Sloveense renner van Jumbo-Visma won de Ronde van Spanje en pakte goud op de olympische tijdrit. Zijn Belgische ploeggenoot Wout van Aert, goed voor zilver op de olympische wegrit, eindigde als derde.
In totaal waren er twaalf genomineerden voor de Vélo d'Or, een initiatief van het Franse Vélo Magazine. De Vélo d'Or bestaat sinds 1992 en nog nooit won een Nederlandse renner.
Meer uit Sport
ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
1 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
2 uur geledenDETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.
9 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
17 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
19 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
1 dag geleden