Wielrenner Pogacar wint Strade Bianche na indrukwekkende solo
SIENNA (ANP) - Tadej Pogacar heeft met heel veel machtsvertoon Strade Bianche gewonnen. De tweevoudig winnaar van de Ronde van Frankrijk viel aan op de Monte Santa Marie, op ruim 80 kilometer voor de streep. De Sloveen nam al snel een voorsprong van twee minuten en bereikte na een imponerende solo de finish.
De Letse wielrenner Toms Skujiņs was de beste van de rest en eindigde op 2.46 minuten als tweede, vlak voor de Belg Maxim Van Gils. Thomas Pidcock kwam als vierde over de finish. De Brit schreef Strade Bianche vorig jaar op zijn naam.
Pogacar won de wedstrijd in Toscane, over deels onverharde wegen, ook al in 2022. Mathieu van der Poel was drie jaar geleden de laatste Nederlandse winnaar. De wereldkampioen ging niet van start voor de koers over ruim 215 kilometer met start en aankomst in Siena. Hij opent zijn seizoen op de weg tijdens Milaan-Sanremo. Pogacar heeft die wedstrijd ook in zijn agenda gezet.
Pogacar won vorig jaar de Ronde van Vlaanderen en de Amstel Gold Race. De kopman van UAE Team Emirates kwam drie jaar geleden ook al als eerste over de streep bij Luik-Bastenaken-Luik. De Sloveen schreef de Ronde van Lombardije al drie keer op zijn naam.
Pogacar vierde zijn zege al ruim voor de finish. Hij balde een vuist en genoot van het enthousiaste publiek. "Het is altijd goed om de eerste koers van het seizoen te winnen", zei hij tijdens een flashinterview aan de finish. "Ik heb me in de winter goed voorbereid. Het tempo lag al snel hoog. Het waaide hard op de Monte Santa Marie en we waren nog maar met 25 renners over. Daarom durfde ik wel iets te proberen. Ik sloeg al snel een gat en heb toen maar besloten om alleen verder te rijden."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland
54 minuten geledenMILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam staat zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog journalisten te woord. Dat laat een woordvoerder van NOC*NSF weten.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
13 uur geleden