Wielrenner Pogacar wint Strade Bianche na indrukwekkende solo
SIENNA (ANP) - Tadej Pogacar heeft met heel veel machtsvertoon Strade Bianche gewonnen. De tweevoudig winnaar van de Ronde van Frankrijk viel aan op de Monte Santa Marie, op ruim 80 kilometer voor de streep. De Sloveen nam al snel een voorsprong van twee minuten en bereikte na een imponerende solo de finish.
De Letse wielrenner Toms Skujiņs was de beste van de rest en eindigde op 2.46 minuten als tweede, vlak voor de Belg Maxim Van Gils. Thomas Pidcock kwam als vierde over de finish. De Brit schreef Strade Bianche vorig jaar op zijn naam.
Pogacar won de wedstrijd in Toscane, over deels onverharde wegen, ook al in 2022. Mathieu van der Poel was drie jaar geleden de laatste Nederlandse winnaar. De wereldkampioen ging niet van start voor de koers over ruim 215 kilometer met start en aankomst in Siena. Hij opent zijn seizoen op de weg tijdens Milaan-Sanremo. Pogacar heeft die wedstrijd ook in zijn agenda gezet.
Pogacar won vorig jaar de Ronde van Vlaanderen en de Amstel Gold Race. De kopman van UAE Team Emirates kwam drie jaar geleden ook al als eerste over de streep bij Luik-Bastenaken-Luik. De Sloveen schreef de Ronde van Lombardije al drie keer op zijn naam.
Pogacar vierde zijn zege al ruim voor de finish. Hij balde een vuist en genoot van het enthousiaste publiek. "Het is altijd goed om de eerste koers van het seizoen te winnen", zei hij tijdens een flashinterview aan de finish. "Ik heb me in de winter goed voorbereid. Het tempo lag al snel hoog. Het waaide hard op de Monte Santa Marie en we waren nog maar met 25 renners over. Daarom durfde ik wel iets te proberen. Ik sloeg al snel een gat en heb toen maar besloten om alleen verder te rijden."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
13 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geleden