Wielrenner Pogacar wil Merckx achterna en alle klassiekers winnen
DÉNIA (ANP) - De Sloveense wielrenner Tadej Pogacar van UAE Team Emirates heeft grote ambities voor het verdere verloop van zijn carrière. "Ik wil proberen om alle vijf 'monumenten' te winnen", zei de tweevoudige winnaar van de Tour de France (2020 en 2021) tijdens zijn trainingskamp in Spanje. "Ik rijd er dit jaar vier, maar dat wil niet zeggen dat ik ze ook allemaal kan winnen. In de Ronde van Vlaanderen zal ik zeker niet de kopman zijn."
De 23-jarige topcoureur heeft op zijn erelijst al Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije staan. Beide klassiekers won hij vorig jaar. Hij neemt komend seizoen voor de eerste keer deel aan de Ronde van Vlaanderen. Ook Milaan-Sanremo en Parijs-Roubaix staan nog op het verlanglijstje van Pogacar.
Tot dusver hebben alleen de Belgen Eddy Merckx, Rik van Looy en Roger De Vlaeminck alle vijf grote eendaagse koersen in de wielersport minstens één keer gewonnen.
Motivatie
Pogacar zal dit seizoen van de vijf klassiekers waarschijnlijk alleen Parijs-Roubaix overslaan. "Ik besef dat het onmogelijk is om elk jaar mezelf te blijven verbeteren. Voorlopig lukt me dat nog wel en dat geeft mij veel motivatie voor de komende jaren", liet de nummer 1 van de wereldranglijst weten.
Pogacar begint komende maand aan zijn seizoen met deelname aan de UAE Tour (20-26 februari). Hij verschijnt daar als titelhouder aan de start. De Sloveen zal ook in de Ronde van Frankrijk en in de Ronde van Spanje in actie komen.
Meer uit Sport
L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
5 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
18 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
21 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
22 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
22 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
1 dag geleden