Wielrenner Pogacar wil Merckx achterna en alle klassiekers winnen
DÉNIA (ANP) - De Sloveense wielrenner Tadej Pogacar van UAE Team Emirates heeft grote ambities voor het verdere verloop van zijn carrière. "Ik wil proberen om alle vijf 'monumenten' te winnen", zei de tweevoudige winnaar van de Tour de France (2020 en 2021) tijdens zijn trainingskamp in Spanje. "Ik rijd er dit jaar vier, maar dat wil niet zeggen dat ik ze ook allemaal kan winnen. In de Ronde van Vlaanderen zal ik zeker niet de kopman zijn."
De 23-jarige topcoureur heeft op zijn erelijst al Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije staan. Beide klassiekers won hij vorig jaar. Hij neemt komend seizoen voor de eerste keer deel aan de Ronde van Vlaanderen. Ook Milaan-Sanremo en Parijs-Roubaix staan nog op het verlanglijstje van Pogacar.
Tot dusver hebben alleen de Belgen Eddy Merckx, Rik van Looy en Roger De Vlaeminck alle vijf grote eendaagse koersen in de wielersport minstens één keer gewonnen.
Motivatie
Pogacar zal dit seizoen van de vijf klassiekers waarschijnlijk alleen Parijs-Roubaix overslaan. "Ik besef dat het onmogelijk is om elk jaar mezelf te blijven verbeteren. Voorlopig lukt me dat nog wel en dat geeft mij veel motivatie voor de komende jaren", liet de nummer 1 van de wereldranglijst weten.
Pogacar begint komende maand aan zijn seizoen met deelname aan de UAE Tour (20-26 februari). Hij verschijnt daar als titelhouder aan de start. De Sloveen zal ook in de Ronde van Frankrijk en in de Ronde van Spanje in actie komen.
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
9 uur geledenROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).
12 uur geledenSANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.
13 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.
14 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
15 uur geleden