Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Pogacar wil Merckx achterna en alle klassiekers winnen

Wielrenner Pogacar wil Merckx achterna en alle klassiekers winnen

DÉNIA (ANP) - De Sloveense wielrenner Tadej Pogacar van UAE Team Emirates heeft grote ambities voor het verdere verloop van zijn carrière. "Ik wil proberen om alle vijf 'monumenten' te winnen", zei de tweevoudige winnaar van de Tour de France (2020 en 2021) tijdens zijn trainingskamp in Spanje. "Ik rijd er dit jaar vier, maar dat wil niet zeggen dat ik ze ook allemaal kan winnen. In de Ronde van Vlaanderen zal ik zeker niet de kopman zijn."

De 23-jarige topcoureur heeft op zijn erelijst al Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije staan. Beide klassiekers won hij vorig jaar. Hij neemt komend seizoen voor de eerste keer deel aan de Ronde van Vlaanderen. Ook Milaan-Sanremo en Parijs-Roubaix staan nog op het verlanglijstje van Pogacar.

Tot dusver hebben alleen de Belgen Eddy Merckx, Rik van Looy en Roger De Vlaeminck alle vijf grote eendaagse koersen in de wielersport minstens één keer gewonnen.

Motivatie

Pogacar zal dit seizoen van de vijf klassiekers waarschijnlijk alleen Parijs-Roubaix overslaan. "Ik besef dat het onmogelijk is om elk jaar mezelf te blijven verbeteren. Voorlopig lukt me dat nog wel en dat geeft mij veel motivatie voor de komende jaren", liet de nummer 1 van de wereldranglijst weten.

Pogacar begint komende maand aan zijn seizoen met deelname aan de UAE Tour (20-26 februari). Hij verschijnt daar als titelhouder aan de start. De Sloveen zal ook in de Ronde van Frankrijk en in de Ronde van Spanje in actie komen.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

4 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

6 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

6 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

7 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

7 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

8 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

11 uur geleden