Wielrenner Pogacar maakt rentree met Sloveense tijdrittitel
POKLJUKA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogacar heeft bij de Sloveense kampioenschappen tijdrijden een geslaagde rentree gemaakt. De 24-jarige wielrenner van UAE Team Emirates was met afstand de sterkste in de wedstrijd tegen de klok over 15,7 kilometer. Nummer 2 Marko Pavlic had ruim 5 minuten meer nodig dan de tweevoudig Tourwinnaar.
Het was voor Pogacar de eerste koers sinds Luik-Bastenaken-Luik waar hij bij een val een polsbreuk opliep. Voor de Sloveen is het na 2019 en 2020 de derde nationale titel in het tijdrijden. Zondag start hij ook in het nationaal kampioenschap op de weg, dat hij nog niet won. "De kampioenschappen zijn een goede voorbereiding voor mij en een ideale test voor de Ronde van Frankrijk", zei Pogacar.
Primoz Roglic, de olympisch kampioen tijdrijden, deed niet mee aan het Sloveens kampioenschap. De ronderenner van Jumbo-Visma won vorige maand de Ronde van Italië.
Meer uit Sport
MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
2 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
5 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
22 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
23 uur geleden