Wielrenner Poels moet na felle strijd bollentrui aan Woods laten
QUILLAN (ANP/AFP) - Wielrenner Wout Poels moest na een felle strijd om de punten in het bergklassement de bollentrui na de veertiende etappe laten aan de Canadees Michael Woods. De Limburger van Bahrain-Victorious kon in de slotfase van de etappe niet meer mee in de eerste groep achter de ontsnapte Bauke Mollema en moest toestaan dat de resterende punten op de laatste klim naar zijn concurrent Woods gingen. Die nam de bollentrui over van de Colombiaan Nairo Quintana.
"Ik ben de eerste Canadees die de bollentrui verovert", zei Woods die rijdt voor Israel Start-Up Nation. "Bijna alle renners van onze ploeg zijn gevallen, dus deze trui zal ons moraal een boost geven. Ik ga proberen de trui te behouden, maar ik moest eerst zien hoe ik me voel na mijn val van vandaag.
Woods vocht een spannend duel uit met Poels op de beklimmingen in de veertiende etappe. Met de punten op de Col de Saint-Louis verzekerde hij zich met 54 punten van de leiding in het bergklassement. Quintana volgt met 50 punten en Poels heeft er 49.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
4 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
13 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
13 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
13 uur geleden