Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Poels moet na felle strijd bollentrui aan Woods laten

Wielrenner Poels moet na felle strijd bollentrui aan Woods laten

QUILLAN (ANP/AFP) - Wielrenner Wout Poels moest na een felle strijd om de punten in het bergklassement de bollentrui na de veertiende etappe laten aan de Canadees Michael Woods. De Limburger van Bahrain-Victorious kon in de slotfase van de etappe niet meer mee in de eerste groep achter de ontsnapte Bauke Mollema en moest toestaan dat de resterende punten op de laatste klim naar zijn concurrent Woods gingen. Die nam de bollentrui over van de Colombiaan Nairo Quintana.

"Ik ben de eerste Canadees die de bollentrui verovert", zei Woods die rijdt voor Israel Start-Up Nation. "Bijna alle renners van onze ploeg zijn gevallen, dus deze trui zal ons moraal een boost geven. Ik ga proberen de trui te behouden, maar ik moest eerst zien hoe ik me voel na mijn val van vandaag.

Woods vocht een spannend duel uit met Poels op de beklimmingen in de veertiende etappe. Met de punten op de Col de Saint-Louis verzekerde hij zich met 54 punten van de leiding in het bergklassement. Quintana volgt met 50 punten en Poels heeft er 49.

Meer uit Sport

Skeletonster Bos slechts elfde bij eerste run op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.

41 minuten geleden
Kritische Verstappen krijgt uitnodiging van Formule E

SAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."

1 uur geleden
Schilder levert beste wereldjaarprestatie kogelstoten

APELDOORN (ANP) - Jessica Schilder heeft bij indoorwedstrijden in het Omnisport van Apeldoorn de beste prestatie van dit jaar geleverd bij het kogelstoten. De wereldkampioene kwam in haar vierde van zes pogingen tot een afstand van 20,49 meter. Ze passeerde de Canadese Sarah Mitton op de wereldranglijst van dit jaar, die een afstand van 20,22 meter heeft staan.

1 uur geleden
Kok kan niet wachten tot 'haar' 500 meter in Milaan begint

MILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.

2 uur geleden
Velzeboer sliep na goud nauwelijks en bekeek race tien keer terug

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."

2 uur geleden
Schaatser Diniz hoopt in Milaan onder 34 seconden te rijden

MILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.

2 uur geleden
Verstappen besluit derde testdag met 61 rondes en derde tijd

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.

3 uur geleden