Wielrenner Poels met dubbel gevoel in bollentrui naar Parijs
SAINT-ÉMILION (ANP) - Wout Poels had genoten van het gejuich dat hij onderweg kreeg tijdens zijn tijdrit, maar het dragen van de bollentrui bezorgde hem toch een dubbel gevoel. "Je rijdt in een trui die je eigenlijk niet hebt. De aanmoedigingen zijn nog wel leuk, maar ik had liever gehad dat hij echt van mij was. Maar het is wat het is", zei de klimmer van Team Bahrain, die zondag in de bollentrui naar Parijs rijdt omdat Tadej Pogacar al het geel om de schouders heeft zitten. De Sloveen wordt in de Franse hoofdstad ook gehuldigd als winnaar van het bergklassement.
Poels keek terug op een mislukte campagne om de bolletjestrui te winnen, maar hij heeft er naar eigen zeggen alles aan gedaan. "Het was jammer dat ik op de Tourmalet niet de volle punten kon pakken. Maar zelfs als ik dat wel had gedaan, had ik de bollentrui ook niet gehad. Ik heb ervoor gevochten. Als je het dan niet haalt, is dat jammer."
Toch klonk de Limburgse klimmer ook best tevreden. "Ik heb voor de eerste keer in de Tour in een trui gereden. Het was ook niet allemaal heel slecht."
De renner van Bahrain werd eerder deze week nog opgeschrikt door een politie-inval in het hotel van zijn ploeg. "Ze hebben mijn kamer doorzocht. Leuk is anders", zei Poels daarover. "Ik weet niet wat we ermee moeten. Het enige wat ik weet, is dat ik nooit iets verkeerds heb gedaan. Ze kunnen onderzoeken wat ze willen. Ik verleen mijn medewerking daaraan."
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
8 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
2 dagen geleden