Wielrenner Pidcock legt zich neer bij plek 2 na minieme marge
VILT (ANP) - Tom Pidcock leek concurrent Wout van Aert in de Amstel Gold Race voor de tweede keer in een week tijd te kloppen in de sprint. Uiteindelijk was het toch de Belg van Jumbo-Visma die zijn wiel net iets eerder over de streep had gedrukt. De Brit van Ineos Grenadiers moest genoegen nemen met de tweede plaats. "Ik ben tevreden, maar tegelijkertijd ook teleurgesteld."
"Het was heel nipt, maar ik begon mijn sprint te laat. Ik had eerder moeten aanzetten want ik was sneller", zei de 21-jarige wielrenner die de Belg afgelopen week juist had geklopt in de sprint van de Brabantse Pijl. "Ik maakte een fout door Wout te ver voor me uit te laten rijden. Ik had al meer tot op zijn wiel moeten rijden."
Meteen na de finish was het lang onduidelijk of Van Aert daadwerkelijk had gewonnen of dat de Brit toch nog langszij was gekomen. "Ze hebben het me laten zien. Het verschil was vier duizendsten van een seconde." Over de suggestie om met zo'n klein verschil twee winnaars aan te wijzen was hij dan ook stellig. "Er zijn geen twee winnaars tenzij ze duidelijk gelijk zijn geëindigd."
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
7 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
8 uur geleden