Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Philipsen klopt Kooij in wielerkoers Brugge-De Panne

Wielrenner Philipsen klopt Kooij in wielerkoers Brugge-De Panne

DE PANNE (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de WorldTourwedstrijd Classic Brugge-De Panne op zijn naam geschreven. De 25-jarige Belg van Alpecin-Deceuninck was na 211 kilometer de snelste van een groep van vier vluchters. Hij versloeg Olav Kooij van Jumbo-Visma en zijn landgenoot Yves Lampaert.

Philipsen volgt zijn landgenoot Tim Merlier op. Die won de eendagskoers, die al enkele jaren wordt verreden in plaats van Driedaagse De Panne, vorig jaar voor dezelfde ploeg.

In slecht weer werd de 47e editie van de eendagskoers in België een zware. Vooral de wind speelde een rol. Een grote groep van zo'n twintig renners maakte zich in de finale los van het peloton met daarin vrijwel alle grote sprinters zoals Fabio Jakobsen, Dylan Groenewegen, Arnaud Démare en Juan Sebastián Molano.

Achtervolging

Op de laatste passage door de open vlakte van De Moeren versnelde Philipsen en kreeg Kooij en Lampaert mee. Ook Frederik Frison wist nog aan te sluiten. Soudal - Quick-Step dat aanvankelijk met vier man in de voorste groep zat, moest nu in de achtervolging, omdat Philipsen en Kooij normaal in de sprint veel sneller zijn dan Lampaert. Ze kregen het gat echter niet meer dicht, waardoor Jakobsen na een sprint genoegen moest nemen met de vijfde plaats. Marijn van den Berg werd tiende.

Philipsen prees zijn ploeg die goed voorin zat op de cruciale punten. "Het was een zware race voor iedereen. Ik wist dat het geen normale massasprint zou worden", zei de Belg. "Ik probeerde het net voor De Moeren en we kwamen met vier vooruit. Ik had zin om te koersen en dat wordt beloond."

Eerdere winst

De Belgische sprinter won eerder al twee etappes in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico en afgelopen zaterdag won zijn ploeggenoot Mathieu van der Poel Milaan-Sanremo. "Zondag nog Gent-Wevelgem, daar kijk ik naar uit", zei Philipsen.

Kooij keek terug op een koers waarin hij zichzelf weinig kon verwijten. "Mijn benen waren goed genoeg om mee te doen in de finale. Ik voelde wel dat Philipsen heel sterk was en had het goede wiel te pakken, maar ik kon er helaas net niet meer overheen komen", zei de 21-jarige sprinter. "Ik heb in mijn carrière nog niet heel veel eendagskoersen van dit kaliber gereden. Het is balen dat ik niet heb gewonnen, maar achteraf kun je denk ik wel zeggen dat ik een mooie koers heb gereden."

Meer uit Sport

Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

1 uur geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

16 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

19 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

1 dag geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 dag geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

1 dag geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

1 dag geleden