Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Philipsen klopt Kooij in wielerkoers Brugge-De Panne

Wielrenner Philipsen klopt Kooij in wielerkoers Brugge-De Panne

DE PANNE (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de WorldTourwedstrijd Classic Brugge-De Panne op zijn naam geschreven. De 25-jarige Belg van Alpecin-Deceuninck was na 211 kilometer de snelste van een groep van vier vluchters. Hij versloeg Olav Kooij van Jumbo-Visma en zijn landgenoot Yves Lampaert.

Philipsen volgt zijn landgenoot Tim Merlier op. Die won de eendagskoers, die al enkele jaren wordt verreden in plaats van Driedaagse De Panne, vorig jaar voor dezelfde ploeg.

In slecht weer werd de 47e editie van de eendagskoers in België een zware. Vooral de wind speelde een rol. Een grote groep van zo'n twintig renners maakte zich in de finale los van het peloton met daarin vrijwel alle grote sprinters zoals Fabio Jakobsen, Dylan Groenewegen, Arnaud Démare en Juan Sebastián Molano.

Achtervolging

Op de laatste passage door de open vlakte van De Moeren versnelde Philipsen en kreeg Kooij en Lampaert mee. Ook Frederik Frison wist nog aan te sluiten. Soudal - Quick-Step dat aanvankelijk met vier man in de voorste groep zat, moest nu in de achtervolging, omdat Philipsen en Kooij normaal in de sprint veel sneller zijn dan Lampaert. Ze kregen het gat echter niet meer dicht, waardoor Jakobsen na een sprint genoegen moest nemen met de vijfde plaats. Marijn van den Berg werd tiende.

Philipsen prees zijn ploeg die goed voorin zat op de cruciale punten. "Het was een zware race voor iedereen. Ik wist dat het geen normale massasprint zou worden", zei de Belg. "Ik probeerde het net voor De Moeren en we kwamen met vier vooruit. Ik had zin om te koersen en dat wordt beloond."

Eerdere winst

De Belgische sprinter won eerder al twee etappes in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico en afgelopen zaterdag won zijn ploeggenoot Mathieu van der Poel Milaan-Sanremo. "Zondag nog Gent-Wevelgem, daar kijk ik naar uit", zei Philipsen.

Kooij keek terug op een koers waarin hij zichzelf weinig kon verwijten. "Mijn benen waren goed genoeg om mee te doen in de finale. Ik voelde wel dat Philipsen heel sterk was en had het goede wiel te pakken, maar ik kon er helaas net niet meer overheen komen", zei de 21-jarige sprinter. "Ik heb in mijn carrière nog niet heel veel eendagskoersen van dit kaliber gereden. Het is balen dat ik niet heb gewonnen, maar achteraf kun je denk ik wel zeggen dat ik een mooie koers heb gereden."

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

3 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

3 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

10 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

18 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

19 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

19 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

20 uur geleden