Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Philipsen klopt Kooij in wielerkoers Brugge-De Panne

Wielrenner Philipsen klopt Kooij in wielerkoers Brugge-De Panne

DE PANNE (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de WorldTourwedstrijd Classic Brugge-De Panne op zijn naam geschreven. De 25-jarige Belg van Alpecin-Deceuninck was na 211 kilometer de snelste van een groep van vier vluchters. Hij versloeg Olav Kooij van Jumbo-Visma en zijn landgenoot Yves Lampaert.

Philipsen volgt zijn landgenoot Tim Merlier op. Die won de eendagskoers, die al enkele jaren wordt verreden in plaats van Driedaagse De Panne, vorig jaar voor dezelfde ploeg.

In slecht weer werd de 47e editie van de eendagskoers in België een zware. Vooral de wind speelde een rol. Een grote groep van zo'n twintig renners maakte zich in de finale los van het peloton met daarin vrijwel alle grote sprinters zoals Fabio Jakobsen, Dylan Groenewegen, Arnaud Démare en Juan Sebastián Molano.

Achtervolging

Op de laatste passage door de open vlakte van De Moeren versnelde Philipsen en kreeg Kooij en Lampaert mee. Ook Frederik Frison wist nog aan te sluiten. Soudal - Quick-Step dat aanvankelijk met vier man in de voorste groep zat, moest nu in de achtervolging, omdat Philipsen en Kooij normaal in de sprint veel sneller zijn dan Lampaert. Ze kregen het gat echter niet meer dicht, waardoor Jakobsen na een sprint genoegen moest nemen met de vijfde plaats. Marijn van den Berg werd tiende.

Philipsen prees zijn ploeg die goed voorin zat op de cruciale punten. "Het was een zware race voor iedereen. Ik wist dat het geen normale massasprint zou worden", zei de Belg. "Ik probeerde het net voor De Moeren en we kwamen met vier vooruit. Ik had zin om te koersen en dat wordt beloond."

Eerdere winst

De Belgische sprinter won eerder al twee etappes in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico en afgelopen zaterdag won zijn ploeggenoot Mathieu van der Poel Milaan-Sanremo. "Zondag nog Gent-Wevelgem, daar kijk ik naar uit", zei Philipsen.

Kooij keek terug op een koers waarin hij zichzelf weinig kon verwijten. "Mijn benen waren goed genoeg om mee te doen in de finale. Ik voelde wel dat Philipsen heel sterk was en had het goede wiel te pakken, maar ik kon er helaas net niet meer overheen komen", zei de 21-jarige sprinter. "Ik heb in mijn carrière nog niet heel veel eendagskoersen van dit kaliber gereden. Het is balen dat ik niet heb gewonnen, maar achteraf kun je denk ik wel zeggen dat ik een mooie koers heb gereden."

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

4 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

4 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

5 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

5 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

6 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

6 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

12 uur geleden