Wielrenner Pedersen wint dertiende etappe van Vuelta
MONTILLA (ANP) - Mads Pedersen heeft de dertiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De Deen, uitkomend voor Trek-Segafredo, was de sterkste in een sprint die licht bergop ging. De drager van de groen trui verstevigde zo zijn leiding in het puntenklassement.
De Fransman Bryan Coquard eindigde als tweede, vlak voor Pascal Ackermann uit Duitsland. Danny van Poppel kwam als vijfde over de finish. Remco Evenepoel blijft het algemeen klassement aanvoeren na een etappe van Ronda naar Montilla over een glooiend parcours. Hij zag zijn voorsprong op Primoz Roglic (2.41) en Enric Mas (3.03) in de aanloop naar twee loodzware bergetappes geen moment in gevaar komen. Wilco Kelderman blijft de nummer 6 van het algemeen klassement, op 6.28 van Evenepoel.
Julius van den Berg ging in de aanval in de dertiende etappe. De Nederlander, uitkomend voor EF Education-EasyPost, was de eerste drager van de bergtrui in deze Vuelta. Hij ging ook al voor zijn kansen in de derde en vierde etappe. Dit keer kreeg de Spanjaarden Ander Okamika en Joan Bou. Het drietal reed lang op kop, maar werd 10 kilometer voor de finish achterhaald door het peloton.
De ploeg van Trek-Segafredo was er verantwoordelijk voor dat Van den Berg en de twee Spanjaarden niet om de ritzege konden strijden. Pedersen beloonde het vele werk van zijn ploeggenoten met de ritzege.
Meer uit Sport
PERREUX (ANP) - De wielrenners van Visma - Lease a Bike hebben de ploegentijdrit in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De Amerikaan Matteo Jorgenson was na 28,4 kilometer met start en finish in Perreux 9 seconden sneller dan de Brit Oscar Onley en de Fransman Kévin Vauquelin van Netcompany Ineos.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
2 dagen geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
2 dagen geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
2 dagen geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
2 dagen geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
2 dagen geleden