
Wielrenner Pedersen wint dertiende etappe van Vuelta
MONTILLA (ANP) - Mads Pedersen heeft de dertiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De Deen, uitkomend voor Trek-Segafredo, was de sterkste in een sprint die licht bergop ging. De drager van de groen trui verstevigde zo zijn leiding in het puntenklassement.
De Fransman Bryan Coquard eindigde als tweede, vlak voor Pascal Ackermann uit Duitsland. Danny van Poppel kwam als vijfde over de finish. Remco Evenepoel blijft het algemeen klassement aanvoeren na een etappe van Ronda naar Montilla over een glooiend parcours. Hij zag zijn voorsprong op Primoz Roglic (2.41) en Enric Mas (3.03) in de aanloop naar twee loodzware bergetappes geen moment in gevaar komen. Wilco Kelderman blijft de nummer 6 van het algemeen klassement, op 6.28 van Evenepoel.
Julius van den Berg ging in de aanval in de dertiende etappe. De Nederlander, uitkomend voor EF Education-EasyPost, was de eerste drager van de bergtrui in deze Vuelta. Hij ging ook al voor zijn kansen in de derde en vierde etappe. Dit keer kreeg de Spanjaarden Ander Okamika en Joan Bou. Het drietal reed lang op kop, maar werd 10 kilometer voor de finish achterhaald door het peloton.
De ploeg van Trek-Segafredo was er verantwoordelijk voor dat Van den Berg en de twee Spanjaarden niet om de ritzege konden strijden. Pedersen beloonde het vele werk van zijn ploeggenoten met de ritzege.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.
1 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft weer eens zijn klasse bewezen in de kwalificatie. De viervoudig wereldkampioen veroverde toch wel verrassend poleposition voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De Formule 1-coureur van Red Bull was op het circuit van Silverstone 0,103 seconde sneller dan kampioenschapsleider Oscar Piastri van McLaren, die de tweede tijd reed. Lando Norris van McLaren klokte de derde tijd in de kwalificatie.
1 uur geledenLILLE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de eerste etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit met start en finish in Lille. De Belgische ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Deceuninck is daarmee de eerste geletruidrager. Hij versloeg in de sprint de Eritreeër Biniam Girmay en de Noor Søren Wærenskjold.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner is ook zonder setverlies doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld won in drie sets van de Spanjaard Pedro Martínez: 6-1 6-3 6-1.
3 uur geledenLILLE (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna is de eerste uitvaller in de Tour. De tweevoudig wereldkampioen tijdrijden van de ploeg Ineos Grenadiers kwam vroeg in de eerste rit ten val, reed nog wel enige tijd verder, maar stapte 70 kilometer voor de finish af.
3 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben de halve finales bereikt van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel was in drie sets te sterk voor de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler (16-21 21-18 15-13).
4 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in de Formule 1 de derde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull zag dat alleen Charles Leclerc (Ferrari) en WK-leider Oscar Piastri (McLaren) sneller waren.
5 uur geleden