Wielrenner Pedersen wint dertiende etappe na lange vlucht
SAINT-ÉTIENNE (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft de dertiende etappe in de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Trek-Segafredo was in de rit van Le Bourg d'Oisans naar Saint-Étienne over 192,6 kilometer de snelste in de sprint van een kopgroep van drie renners. Hij klopte de Brit Fred Wright en de Canadees Hugo Houle.
De koplopers hadden een ruime voorsprong op het peloton met daarin geletruidrager Jonas Vingegaard. Ze vormden geen gevaar voor de leider in het algemeen klassement.
Het is de eerste etappezege in de Ronde van Frankrijk voor de Deen, die in 2019 wereldkampioen op de weg werd. Hij bezorgde zijn ploeg ook de eerste ritzege in deze Tour.
Peloton op 6 minuten
Het peloton met daarin geletruidrager Vingegaard kwam binnen op bijna 6 minuten. De Deen van Jumbo-Visma zag zijn leiderstrui niet in gevaar komen. In het klassement heeft hij een voorsprong van 2.22 minuten op tweevoudig Tourwinnaar Tadej Pogacar.
De relatief eenvoudige rit bood kansen voor zowel aanvallers als sprinters, waardoor de vluchters heel lang niet al te veel voorsprong kregen. Na tal van demarrages lukte het de Italiaanse wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna, de Zwitserse Europees kampioen tijdrijden Stefan Küng en de Amerikaan Matteo Jorgenson om weg te komen.
Zij kregen gezelschap van de Brit Fred Wright, de Canadees Hugo Houle, de Deen Mads Pedersen en diens Amerikaanse ploeggenoot Quinn Simmons. Na ongeveer 50 kilometer nam de kopgroep meer afstand van het peloton, maar meer dan ruim 2 minuten marge zat er lang niet in.
Valpartij
Door een valpartij van Caleb Ewan viel het stil in het peloton en liep de voorsprong van de koplopers alsnog op tot boven de 3 minuten. De ploeg BikeExchange - Jayco van sprinter Dylan Groenewegen probeerde het gat nog dicht te rijden, maar kwam nauwelijks dichterbij tegen de sterke kopgroep en gaf het met nog zo 'n 10 kilometer te gaan op. Daarna liep het verschil snel op.
Pedersen demarreerde op 13 kilometer van de finish. Alleen Wright en Houle konden met de nodige moeite weer aansluiten. In de sprint waren de twee echter niet opgewassen tegen de Deen.
Meer uit Sport
LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
5 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
8 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
9 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
9 uur geleden