Wielrenner Pedersen wint dertiende etappe na lange vlucht
SAINT-ÉTIENNE (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft de dertiende etappe in de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Trek-Segafredo was in de rit van Le Bourg d'Oisans naar Saint-Étienne over 192,6 kilometer de snelste in de sprint van een kopgroep van drie renners. Hij klopte de Brit Fred Wright en de Canadees Hugo Houle.
De koplopers hadden een ruime voorsprong op het peloton met daarin geletruidrager Jonas Vingegaard. Ze vormden geen gevaar voor de leider in het algemeen klassement.
Het is de eerste etappezege in de Ronde van Frankrijk voor de Deen, die in 2019 wereldkampioen op de weg werd. Hij bezorgde zijn ploeg ook de eerste ritzege in deze Tour.
Peloton op 6 minuten
Het peloton met daarin geletruidrager Vingegaard kwam binnen op bijna 6 minuten. De Deen van Jumbo-Visma zag zijn leiderstrui niet in gevaar komen. In het klassement heeft hij een voorsprong van 2.22 minuten op tweevoudig Tourwinnaar Tadej Pogacar.
De relatief eenvoudige rit bood kansen voor zowel aanvallers als sprinters, waardoor de vluchters heel lang niet al te veel voorsprong kregen. Na tal van demarrages lukte het de Italiaanse wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna, de Zwitserse Europees kampioen tijdrijden Stefan Küng en de Amerikaan Matteo Jorgenson om weg te komen.
Zij kregen gezelschap van de Brit Fred Wright, de Canadees Hugo Houle, de Deen Mads Pedersen en diens Amerikaanse ploeggenoot Quinn Simmons. Na ongeveer 50 kilometer nam de kopgroep meer afstand van het peloton, maar meer dan ruim 2 minuten marge zat er lang niet in.
Valpartij
Door een valpartij van Caleb Ewan viel het stil in het peloton en liep de voorsprong van de koplopers alsnog op tot boven de 3 minuten. De ploeg BikeExchange - Jayco van sprinter Dylan Groenewegen probeerde het gat nog dicht te rijden, maar kwam nauwelijks dichterbij tegen de sterke kopgroep en gaf het met nog zo 'n 10 kilometer te gaan op. Daarna liep het verschil snel op.
Pedersen demarreerde op 13 kilometer van de finish. Alleen Wright en Houle konden met de nodige moeite weer aansluiten. In de sprint waren de twee echter niet opgewassen tegen de Deen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
20 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
20 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.
44 minuten geledenBORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
4 uur geleden