Wielrenner Pedersen viert derde ritzege in Ronde van Spanje
TALAVERA DE LA REINA (ANP) - Mads Pedersen heeft ook de negentiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De Deen van Trek-Segafredo was de snelste in een sprint van een heuvelachtige rit met start en aankomst in Talavera de la Reina. Hij schreef ook al de dertiende en zestiende etappe op zijn naam.
"Onze ploeg was zo indrukwekkend", jubelde Pedersen aan de finish. "Ze werkten echt hard. Ik ben mijn ploeggenoten erg dankbaar. Dit is een zege voor hen. Zonder mijn ploeg had ik geen kans gehad." De Brit Fred Wright, dinsdag nog schuldig aan de valpartij van Primoz Roglic, eindigde als tweede. De Belg Gianni Vermeersch werd derde. Mike Teunissen was met een vijfde plaats de beste Nederlander.
Remco Evenepoel zag zijn leidende positie niet in gevaar komen. De Belg verdedigt zaterdag tijdens de laatste bergetappe van Moralzarzal en Puerto de Navacerrada een voorsprong van 2.07 op de Spanjaard Enric Mas. Juan Ayuso, de Spaanse nummer 3 van het algemeen klassement, volgt op 5.14. De Ronde van Spanje eindigt zondag met een vlakke rit naar Madrid.
"Dit was de perfecte etappe", vertelde Evenepoel. "Het was fijn dat Trek-Segafredo de hele dag op kop reed voor Pedersen. We hadden beloofd om de etappe te helpen controleren. Een grote valpartij was mijn grootste angst. Gelukkig ben ik op de fiets gebleven."
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
10 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
10 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
11 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
15 uur geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
16 uur geleden