Wielrenner Pedersen viert derde ritzege in Ronde van Spanje
TALAVERA DE LA REINA (ANP) - Mads Pedersen heeft ook de negentiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De Deen van Trek-Segafredo was de snelste in een sprint van een heuvelachtige rit met start en aankomst in Talavera de la Reina. Hij schreef ook al de dertiende en zestiende etappe op zijn naam.
"Onze ploeg was zo indrukwekkend", jubelde Pedersen aan de finish. "Ze werkten echt hard. Ik ben mijn ploeggenoten erg dankbaar. Dit is een zege voor hen. Zonder mijn ploeg had ik geen kans gehad." De Brit Fred Wright, dinsdag nog schuldig aan de valpartij van Primoz Roglic, eindigde als tweede. De Belg Gianni Vermeersch werd derde. Mike Teunissen was met een vijfde plaats de beste Nederlander.
Remco Evenepoel zag zijn leidende positie niet in gevaar komen. De Belg verdedigt zaterdag tijdens de laatste bergetappe van Moralzarzal en Puerto de Navacerrada een voorsprong van 2.07 op de Spanjaard Enric Mas. Juan Ayuso, de Spaanse nummer 3 van het algemeen klassement, volgt op 5.14. De Ronde van Spanje eindigt zondag met een vlakke rit naar Madrid.
"Dit was de perfecte etappe", vertelde Evenepoel. "Het was fijn dat Trek-Segafredo de hele dag op kop reed voor Pedersen. We hadden beloofd om de etappe te helpen controleren. Een grote valpartij was mijn grootste angst. Gelukkig ben ik op de fiets gebleven."
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
2 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
7 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
7 uur geleden