Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Pedersen verslaat Van der Poel in Gent-Wevelgem

Wielrenner Pedersen verslaat Van der Poel in Gent-Wevelgem

IEPER (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft voor de tweede keer de voorjaarsklassieker Gent-Wevelgem op zijn naam geschreven. De 28-jarige Deen van Lidl-Trek versloeg na ruim 253 kilometer tussen Ieper en Wevelgem medevluchter Mathieu van der Poel in de sprint.

Pedersen, ook de winnaar in 2020, ging van ver de sprint aan. Van der Poel leek nog even langszij te komen, maar gaf zich op vijftig meter van de streep gewonnen. De Deen bekroonde zo het ploegenspel van Lidl-Trek, dat zich tijdens de belangrijke momenten steeds met meerdere renners had laten zien. Van der Poel moet deze week genoegen nemen met de zege in de E3 Saxo Classic van vrijdag.

Na een reeks vluchtpogingen kregen acht renners, onder wie de Deen Michael Mørkøv en de Belg Dries De Bondt de ruimte. De vluchters kregen een handvol minuten voorsprong, maar die liep snel terug nadat een elitegroep van dertig renners gebruik had gemaakt van de wind om zich los te maken van het peloton.

Goede samenwerking

Door een tempoversnelling van Van der Poel tijdens de eerste beklimming op de Kemmelberg viel de groep vervolgens uit elkaar, waarna de Nederlander gezelschap kreeg van Pedersen en de Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek. Met de Belg Jasper Stuyven ging een derde renner van de sterke ploeg mee en ook Mick van Dijke haakte aan.

Milan sprong vervolgens weg uit het groepje, waardoor Van der Poel gedwongen werd de achtervolging op zich te nemen. Na een extra versnelling en een lekke band voor Stuyven bleef hij over met Pedersen en de Nieuw-Zeelander Laurence Pithie. De drie pakten Milan terug, waarna de Italiaan even later in twee instanties moest lossen. Pithie was tijdens de tweede beklimming van de Kemmelberg de volgende die het tempo niet kon volhouden, waardoor Van der Poel en Pedersen overbleven.

Van der Poel en Pedersen bleven goed samenwerken, terwijl het even duurde voordat het peloton de achtervolging had georganiseerd. De twee koplopers zagen hun voorsprong oplopen tot anderhalve minuut, voordat de ploegen van de sprinters het gat kleiner maakten. De huidige wereldkampioen en de mondiale nummer 1 van 2019 hielden echter stand, waarna Pedersen de sterkste bleek in de straten van Wevelgem. De Belg Jordi Meeus won op 16 seconden de sprint van het peloton.

Meer uit Sport

Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

6 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

17 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

18 uur geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 dag geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

2 dagen geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

2 dagen geleden