Wielrenner Pedersen verslaat Van der Poel in Gent-Wevelgem
IEPER (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft voor de tweede keer de voorjaarsklassieker Gent-Wevelgem op zijn naam geschreven. De 28-jarige Deen van Lidl-Trek versloeg na ruim 253 kilometer tussen Ieper en Wevelgem medevluchter Mathieu van der Poel in de sprint.
Pedersen, ook de winnaar in 2020, ging van ver de sprint aan. Van der Poel leek nog even langszij te komen, maar gaf zich op vijftig meter van de streep gewonnen. De Deen bekroonde zo het ploegenspel van Lidl-Trek, dat zich tijdens de belangrijke momenten steeds met meerdere renners had laten zien. Van der Poel moet deze week genoegen nemen met de zege in de E3 Saxo Classic van vrijdag.
Na een reeks vluchtpogingen kregen acht renners, onder wie de Deen Michael Mørkøv en de Belg Dries De Bondt de ruimte. De vluchters kregen een handvol minuten voorsprong, maar die liep snel terug nadat een elitegroep van dertig renners gebruik had gemaakt van de wind om zich los te maken van het peloton.
Goede samenwerking
Door een tempoversnelling van Van der Poel tijdens de eerste beklimming op de Kemmelberg viel de groep vervolgens uit elkaar, waarna de Nederlander gezelschap kreeg van Pedersen en de Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek. Met de Belg Jasper Stuyven ging een derde renner van de sterke ploeg mee en ook Mick van Dijke haakte aan.
Milan sprong vervolgens weg uit het groepje, waardoor Van der Poel gedwongen werd de achtervolging op zich te nemen. Na een extra versnelling en een lekke band voor Stuyven bleef hij over met Pedersen en de Nieuw-Zeelander Laurence Pithie. De drie pakten Milan terug, waarna de Italiaan even later in twee instanties moest lossen. Pithie was tijdens de tweede beklimming van de Kemmelberg de volgende die het tempo niet kon volhouden, waardoor Van der Poel en Pedersen overbleven.
Van der Poel en Pedersen bleven goed samenwerken, terwijl het even duurde voordat het peloton de achtervolging had georganiseerd. De twee koplopers zagen hun voorsprong oplopen tot anderhalve minuut, voordat de ploegen van de sprinters het gat kleiner maakten. De huidige wereldkampioen en de mondiale nummer 1 van 2019 hielden echter stand, waarna Pedersen de sterkste bleek in de straten van Wevelgem. De Belg Jordi Meeus won op 16 seconden de sprint van het peloton.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
2 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
4 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
5 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
6 uur geleden