Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Pedersen verslaat Van der Poel in Gent-Wevelgem

Wielrenner Pedersen verslaat Van der Poel in Gent-Wevelgem

IEPER (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft voor de tweede keer de voorjaarsklassieker Gent-Wevelgem op zijn naam geschreven. De 28-jarige Deen van Lidl-Trek versloeg na ruim 253 kilometer tussen Ieper en Wevelgem medevluchter Mathieu van der Poel in de sprint.

Pedersen, ook de winnaar in 2020, ging van ver de sprint aan. Van der Poel leek nog even langszij te komen, maar gaf zich op vijftig meter van de streep gewonnen. De Deen bekroonde zo het ploegenspel van Lidl-Trek, dat zich tijdens de belangrijke momenten steeds met meerdere renners had laten zien. Van der Poel moet deze week genoegen nemen met de zege in de E3 Saxo Classic van vrijdag.

Na een reeks vluchtpogingen kregen acht renners, onder wie de Deen Michael Mørkøv en de Belg Dries De Bondt de ruimte. De vluchters kregen een handvol minuten voorsprong, maar die liep snel terug nadat een elitegroep van dertig renners gebruik had gemaakt van de wind om zich los te maken van het peloton.

Goede samenwerking

Door een tempoversnelling van Van der Poel tijdens de eerste beklimming op de Kemmelberg viel de groep vervolgens uit elkaar, waarna de Nederlander gezelschap kreeg van Pedersen en de Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek. Met de Belg Jasper Stuyven ging een derde renner van de sterke ploeg mee en ook Mick van Dijke haakte aan.

Milan sprong vervolgens weg uit het groepje, waardoor Van der Poel gedwongen werd de achtervolging op zich te nemen. Na een extra versnelling en een lekke band voor Stuyven bleef hij over met Pedersen en de Nieuw-Zeelander Laurence Pithie. De drie pakten Milan terug, waarna de Italiaan even later in twee instanties moest lossen. Pithie was tijdens de tweede beklimming van de Kemmelberg de volgende die het tempo niet kon volhouden, waardoor Van der Poel en Pedersen overbleven.

Van der Poel en Pedersen bleven goed samenwerken, terwijl het even duurde voordat het peloton de achtervolging had georganiseerd. De twee koplopers zagen hun voorsprong oplopen tot anderhalve minuut, voordat de ploegen van de sprinters het gat kleiner maakten. De huidige wereldkampioen en de mondiale nummer 1 van 2019 hielden echter stand, waarna Pedersen de sterkste bleek in de straten van Wevelgem. De Belg Jordi Meeus won op 16 seconden de sprint van het peloton.

Meer uit Sport

Slotklim bergetappe Parijs-Nice geschrapt door winterweer

NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.

17 minuten geleden
Shorttracker Melle van 't Wout op WK uitgeschakeld op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.

2 uur geleden
Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

4 uur geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

4 uur geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

4 uur geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

5 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

6 uur geleden