Wielrenner O'Connor wint etappe in UAE Tour, Vine nieuwe leider
JEBEL JAIS (ANP) - Wielrenner Ben Alexander O'Connor heeft de derde etappe van de UAE Tour gewonnen. De Australiër van Decathlon AG2R La Mondiale Team kwam alleen boven op de top van Jebel Jais, een pittige klim van bijna 19 kilometer.
O'Connor klopte zijn landgenoot Jay Vine (UAE Team Emirates), die drie seconden later over de finish kwam. De Belg Lennert Van Eetvelt werd op vijf seconden derde. Vine nam de leiding in het algemeen klassement over van Brandon McNulty, de Amerikaanse winnaar van de tweede etappe. O'Connor staat tweede op elf seconden, vlak voor McNulty die dertien seconden moet goedmaken op Vine.
De rit van Al Marjan Island naar Jebel Jais was 176 kilometer lang en overwegend vlak. Adam Yates kwam tijdens de etappe ten val. De Brit van UAE Team Emirates probeerde het nog even, maar stapte tijdens de afsluitende klim af.
Ronde van Murcia
O'Connor is het jaar goed begonnen. Hij schreef eerder deze maand ook al de Ronde van Murcia op zijn naam. "Het was al even geleden dat ik de beste was bij een aankomst bergop", zei de winnaar in een flashinterview. "Het voelt echt geweldig. De jongens hebben me echt perfect afgezet aan de voet van de beklimming en me bergop goed ondersteund."
De UAE Tour duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
4 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
7 uur geleden