Wielrenner O'Connor wint etappe in UAE Tour, Vine nieuwe leider
JEBEL JAIS (ANP) - Wielrenner Ben Alexander O'Connor heeft de derde etappe van de UAE Tour gewonnen. De Australiër van Decathlon AG2R La Mondiale Team kwam alleen boven op de top van Jebel Jais, een pittige klim van bijna 19 kilometer.
O'Connor klopte zijn landgenoot Jay Vine (UAE Team Emirates), die drie seconden later over de finish kwam. De Belg Lennert Van Eetvelt werd op vijf seconden derde. Vine nam de leiding in het algemeen klassement over van Brandon McNulty, de Amerikaanse winnaar van de tweede etappe. O'Connor staat tweede op elf seconden, vlak voor McNulty die dertien seconden moet goedmaken op Vine.
De rit van Al Marjan Island naar Jebel Jais was 176 kilometer lang en overwegend vlak. Adam Yates kwam tijdens de etappe ten val. De Brit van UAE Team Emirates probeerde het nog even, maar stapte tijdens de afsluitende klim af.
Ronde van Murcia
O'Connor is het jaar goed begonnen. Hij schreef eerder deze maand ook al de Ronde van Murcia op zijn naam. "Het was al even geleden dat ik de beste was bij een aankomst bergop", zei de winnaar in een flashinterview. "Het voelt echt geweldig. De jongens hebben me echt perfect afgezet aan de voet van de beklimming en me bergop goed ondersteund."
De UAE Tour duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
23 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geleden