Wielrenner Nizzolo wint eindelijk etappe in Ronde van Italië
VERONA (ANP) - Wielrenner Giacomo Nizzolo heeft eindelijk zijn etappezege in de Giro d'Italia op zak. De Italiaanse sprinter van Team Qhubeka ASSOS won de dertiende etappe na 198 kilometer in de massasprint. De Europees kampioen was in deze Ronde van Italië al twee keer als tweede geëindigd en had de voorgaande jaren ook al vaak genoegen moeten nemen met tweede en derde plaatsen.
Nizzolo moest in de sprint reageren op zijn landgenoot Edoardo Affini van Jumbo-Visma, die in de laatste honderden meters een gat had geslagen. Affini werd tweede voor de Slowaak Peter Sagan. Dylan Groenewegen eindigde als tiende.
De roze trui blijft in het bezit van de Colombiaan Egan Bernal. Zaterdag staat de etappe met aankomst op de Monte Zoncolan op het programma.
Massasprint
Het stond al vroeg vast dat de vrijwel vlakke dertiende rit in een massasprint zou eindigen. Drie renners kregen een vrijgeleide van het peloton om in de aanval te gaan: de Italianen Umberto Marengo en Samuele Rivi en de Zwitser Simon Pellaud. Het drietal kreeg echter geen al te grote voorsprong en werd op 7 kilometer van de streep ingerekend.
Het sprinttreintje van Jumbo-Visma kwam met anderhalve kilometer te gaan op kop. Affini nam het in de slotkilometer over van Jos van Emden, maar de Italiaan Daniel Oss achter hem liet een gat vallen. Nizzolo zette een lange sprint in om Affini nog bij te halen en passeerde hem net op tijd. De ritwinnaar kon zijn geluk achter de streep niet op.
"Eindelijk", zei Nizzolo, die in zijn carrière al elf keer tweede was geworden in een Giro-rit. "Ik zei deze ochtend dat het mijn doel was om weer tweede te worden, misschien was dat de truc om de overwinning te pakken. Ik begon de sprint al van ver in de wind, maar ik had goede benen. Ik moest Affini voor me te pakken zien te krijgen en het lukte. Ik ben zo blij."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
6 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
7 uur geleden