Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Nizzolo wint eindelijk etappe in Ronde van Italië

Wielrenner Nizzolo wint eindelijk etappe in Ronde van Italië

VERONA (ANP) - Wielrenner Giacomo Nizzolo heeft eindelijk zijn etappezege in de Giro d'Italia op zak. De Italiaanse sprinter van Team Qhubeka ASSOS won de dertiende etappe na 198 kilometer in de massasprint. De Europees kampioen was in deze Ronde van Italië al twee keer als tweede geëindigd en had de voorgaande jaren ook al vaak genoegen moeten nemen met tweede en derde plaatsen.

Nizzolo moest in de sprint reageren op zijn landgenoot Edoardo Affini van Jumbo-Visma, die in de laatste honderden meters een gat had geslagen. Affini werd tweede voor de Slowaak Peter Sagan. Dylan Groenewegen eindigde als tiende.

De roze trui blijft in het bezit van de Colombiaan Egan Bernal. Zaterdag staat de etappe met aankomst op de Monte Zoncolan op het programma.

Massasprint

Het stond al vroeg vast dat de vrijwel vlakke dertiende rit in een massasprint zou eindigen. Drie renners kregen een vrijgeleide van het peloton om in de aanval te gaan: de Italianen Umberto Marengo en Samuele Rivi en de Zwitser Simon Pellaud. Het drietal kreeg echter geen al te grote voorsprong en werd op 7 kilometer van de streep ingerekend.

Het sprinttreintje van Jumbo-Visma kwam met anderhalve kilometer te gaan op kop. Affini nam het in de slotkilometer over van Jos van Emden, maar de Italiaan Daniel Oss achter hem liet een gat vallen. Nizzolo zette een lange sprint in om Affini nog bij te halen en passeerde hem net op tijd. De ritwinnaar kon zijn geluk achter de streep niet op.

"Eindelijk", zei Nizzolo, die in zijn carrière al elf keer tweede was geworden in een Giro-rit. "Ik zei deze ochtend dat het mijn doel was om weer tweede te worden, misschien was dat de truc om de overwinning te pakken. Ik begon de sprint al van ver in de wind, maar ik had goede benen. Ik moest Affini voor me te pakken zien te krijgen en het lukte. Ik ben zo blij."

Meer uit Sport

Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

2 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

4 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

16 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

17 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

20 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

22 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

1 dag geleden