Wielrenner Nizzolo wint eindelijk etappe in Ronde van Italië
VERONA (ANP) - Wielrenner Giacomo Nizzolo heeft eindelijk zijn etappezege in de Giro d'Italia op zak. De Italiaanse sprinter van Team Qhubeka ASSOS won de dertiende etappe na 198 kilometer in de massasprint. De Europees kampioen was in deze Ronde van Italië al twee keer als tweede geëindigd en had de voorgaande jaren ook al vaak genoegen moeten nemen met tweede en derde plaatsen.
Nizzolo moest in de sprint reageren op zijn landgenoot Edoardo Affini van Jumbo-Visma, die in de laatste honderden meters een gat had geslagen. Affini werd tweede voor de Slowaak Peter Sagan. Dylan Groenewegen eindigde als tiende.
De roze trui blijft in het bezit van de Colombiaan Egan Bernal. Zaterdag staat de etappe met aankomst op de Monte Zoncolan op het programma.
Massasprint
Het stond al vroeg vast dat de vrijwel vlakke dertiende rit in een massasprint zou eindigen. Drie renners kregen een vrijgeleide van het peloton om in de aanval te gaan: de Italianen Umberto Marengo en Samuele Rivi en de Zwitser Simon Pellaud. Het drietal kreeg echter geen al te grote voorsprong en werd op 7 kilometer van de streep ingerekend.
Het sprinttreintje van Jumbo-Visma kwam met anderhalve kilometer te gaan op kop. Affini nam het in de slotkilometer over van Jos van Emden, maar de Italiaan Daniel Oss achter hem liet een gat vallen. Nizzolo zette een lange sprint in om Affini nog bij te halen en passeerde hem net op tijd. De ritwinnaar kon zijn geluk achter de streep niet op.
"Eindelijk", zei Nizzolo, die in zijn carrière al elf keer tweede was geworden in een Giro-rit. "Ik zei deze ochtend dat het mijn doel was om weer tweede te worden, misschien was dat de truc om de overwinning te pakken. Ik begon de sprint al van ver in de wind, maar ik had goede benen. Ik moest Affini voor me te pakken zien te krijgen en het lukte. Ik ben zo blij."
Meer uit Sport
LUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.
4 uur geledenCOPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
16 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
18 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
19 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
21 uur geleden