Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Niki Terpstra (38) stopt na dit seizoen

BERGEN (ANP) - Wielrenner Niki Terpstra zet na dit seizoen een punt achter zijn carrière. De 38-jarige Noord-Hollander van Team TotalEnergies maakte via zijn social media bekend dat het tijd is om "dit ongelofelijke hoofdstuk te sluiten" en zich toe te gaan leggen op nieuwe uitdagingen.

Terpstra won in 2014 Parijs-Roubaix en in 2018 de Ronde van Vlaanderen. Hij reed toen voor de Belgische ploeg Quick-Step. Terpstra won ook de E3 Harelbeke, twee keer Dwars door Vlaanderen en de eindklassementen in de Eneco Tour (2016), de Ronde van Qatar (2014 en 2015) en de Ronde van Wallonie (2015).

De wielrenner won drie keer de Nederlandse titel op de weg, in 2010, 2012 en in 2015. Terpstra werd in zijn tijd bij Quick-Step vier keer wereldkampioen ploegentijdrit.

Bezeten van wielrennen

Terpstra begon zijn profcarrière bij Team Milram in 2007. Hij maakte in 2011 de overstap naar Quick Step waarbij hij bleef rijden tot en met 2018. Daarna reed hij voor de Franse ploeg Total Direct Energie.

"Vanaf mijn achtste ben ik bezeten van wielrennen", zei Terpstra in een video. "Ik bedacht me hoe het zou zijn om de grote wedstrijd te rijden. Uiteindelijk heb ik ze allemaal mogen rijden en mijn droomwedstrijden kunnen winnen."

Trots

"Om monumenten zoals Parijs-Roubaix en de Ronde van Vlaanderen te winnen is nog altijd onvoorstelbaar voor mij en mijn familie", laat Terpstra weten. "Het is een carrière geweest met extreme hoogte- en dieptepunten. Met de mensen die me altijd gesteund hebben, familie, vrienden en fans, kunnen we daar met trots op terugkijken."

Terpstra meldt dat hij dit seizoen nog op een mooie manier wil afsluiten. "Ik heb nog mooie wedstrijden op de agenda staan. Maar ik ben nog niet klaar met het wielrennen. Fietsen vind ik nog steeds fantastisch, dus daar ga ik zeker mee door, maar op een andere manier."

Meer uit Sport

Verstappen klaagt over grip na beste tijd in training Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is ondanks zijn beste tijd in de tweede vrije training nog niet gerust op een goed resultaat in de Grote Prijs van Mexico. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was tevreden over zijn snelle rondje op het Autódromo Hermanos Rodríguez, maar klaagde over zijn grip op de langere stukken.

16 minuten geleden
Onstuitbare Wiebes verovert ook wereldtitel op omnium

SANTIAGO (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede gouden medaille te pakken op de WK baanwielrennen in Chili. De 26-jarige Mijdrechtse was op de wielerpiste van Santiago de beste op het omnium. Wiebes kroonde zich eerder op de WK al tot wereldkampioene op het onderdeel scratch.

6 uur geleden
Van de Wouw voor het eerst wereldkampioene sprint

SANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft zich op de WK baanwielrennen in Chili voor het eerst gekroond tot wereldkampioene op de sprint. De 27-jarige Brabantse troefde op de wielerpiste van Santiago de Japanse Mina Sato af in de finale. Ze verzekerde zich van het goud door beide heats overtuigend te winnen.

6 uur geleden
Verstappen de snelste in tweede training op hoogte in Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Mexico in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez 0,153 seconde sneller dan de Monegask Charles Leclerc, die in zijn Ferrari de tweede tijd noteerde. De Italiaan Kimi Antonelli reed in zijn Mercedes de derde tijd. Hij gaf 0,174 seconde toe op Verstappen, die zijn snelste ronde reed op de zachte band.

6 uur geleden
Lavreysen pakt 19e wereldtitel met goud op kilometer tijdrit

SANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen is hard op weg te slagen in zijn unieke missie om vier wereldtitels te veroveren op de WK baanwielrennen in Chili. De 28-jarige Brabander is op drie titels gekomen door de kilometer tijdrit te winnen op de piste van Santiago. Hij veroverde het goud met een tijd van 57,978 seconden. Het is al zijn negentiende wereldtitel in totaal.

8 uur geleden
Snelle uitschakeling Van Barneveld op EK darts

DORTMUND (ANP) - Raymond van Barneveld is al in de eerste ronde van het EK darts in Dortmund uitgeschakeld. De 58-jarige Nederlandse prof verloor in een kwartier van regerend wereldkampioen Luke Littler. De 18-jarige Brit won met 6-1.

10 uur geleden
Wiebes wint eerste onderdeel van het omnium bij WK

SANTIAGO (ANP) - Lorena Wiebes is bij de WK baanwielrennen in Chili goed aan het omnium begonnen. Op de piste van de hoofdstad Santiago was de 26-jarige geboren Mijdrechtse de beste op het onderdeel scratch.

15 uur geleden