Wielrenner Nibali soleert naar eindzege in Ronde van Sicilië
MASCALI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Vincenzo Nibali heeft de Ronde van Sicilië op zijn naam geschreven. De 36-jarige Nibali, afkomstig van het eiland, deed dat in stijl met een zege in de laatste etappe. De renner van Trek-Segafredo soleerde naar winst van de 180 kilometer lange slotetappe naar Mascali.
Nibali sprong op de slotklim weg en behield in de afdaling zijn voorsprong. De 'Haai van Messina', zoals zijn bijnaam luidt, arriveerde bijna 50 seconden eerder aan de finish dan zijn achtervolgers. Nibali won niet alleen de rit, maar ook het eindklassement. De Italiaan verdrong de Spaanse veteraan Alejandro Valverde van de eerste plaats.
De 41-jarige Valverde, die tweede werd in het eindklassement, had een dag eerder de derde etappe gewonnen. De Colombiaan Juan Sebastián Molano schreef de eerste twee ritten over Sicilië op zijn naam. De 21-jarige Nederlander Thymen Arensman (Team DSM) werd zevende in het algemeen klassement.
Nibali maakte vorige week bekend dat hij na dit seizoen teruggaat naar Astana, de ploeg waarvoor hij in 2014 de Tour de France won.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
4 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
6 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
15 uur geleden