Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Nibali op tijd fit voor Giro

Wielrenner Nibali op tijd fit voor Giro

ROME (ANP) - Wielrenner Vincenzo Nibali verschijnt zaterdag aan de start van de Ronde van Italië. Dat heeft zijn ploeg Trek-Segafredo laten weten.

De 36-jarige Nibali is op tijd hersteld van een polsbreuk die hij drie weken geleden bij een valpartij op een trainingsrit opliep. Hij won de Giro en 2013 en 2016. Bauke Mollema is een van de ploeggenoten van de Italiaan tijdens de Giro.

"Het was een race tegen de klok en ik ben blij dat ik die heb gewonnen", zegt Nibali. "Sinds de dag van de val, op 14 april, heb ik aan niets anders gedacht dan mijn herstel om op tijd klaar te zijn voor de Giro. Ik heb niet de topconditie die ik had willen hebben zonder de valpartij en ik zal voorzichtig moeten rijden in het peloton."

Start op 8 mei

Nibali kan niet zeggen of hij zich richt op het algemeen klassement of op etappezeges. "Dat is nutteloos en onmogelijk te zeggen nu. Maar ik kan nu alleen maar denken aan de strijd die er dag voor dag zal zijn. Ik wil mijn stempel drukken op de Giro, maar ik zal pas onderweg weten op welke manier."

De 104e editie van de Giro gaat op 8 mei van start met een tijdrit over 8,6 kilometer in Turijn. De rittenkoers eindigt op 30 mei met een tweede individuele tijdrit, over ruim 29 kilometer naar Milaan.

Meer uit Sport

Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

1 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

3 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

7 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

15 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

19 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

20 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

21 uur geleden