Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Nibali op tijd fit voor Giro

Wielrenner Nibali op tijd fit voor Giro

ROME (ANP) - Wielrenner Vincenzo Nibali verschijnt zaterdag aan de start van de Ronde van Italië. Dat heeft zijn ploeg Trek-Segafredo laten weten.

De 36-jarige Nibali is op tijd hersteld van een polsbreuk die hij drie weken geleden bij een valpartij op een trainingsrit opliep. Hij won de Giro en 2013 en 2016. Bauke Mollema is een van de ploeggenoten van de Italiaan tijdens de Giro.

"Het was een race tegen de klok en ik ben blij dat ik die heb gewonnen", zegt Nibali. "Sinds de dag van de val, op 14 april, heb ik aan niets anders gedacht dan mijn herstel om op tijd klaar te zijn voor de Giro. Ik heb niet de topconditie die ik had willen hebben zonder de valpartij en ik zal voorzichtig moeten rijden in het peloton."

Start op 8 mei

Nibali kan niet zeggen of hij zich richt op het algemeen klassement of op etappezeges. "Dat is nutteloos en onmogelijk te zeggen nu. Maar ik kan nu alleen maar denken aan de strijd die er dag voor dag zal zijn. Ik wil mijn stempel drukken op de Giro, maar ik zal pas onderweg weten op welke manier."

De 104e editie van de Giro gaat op 8 mei van start met een tijdrit over 8,6 kilometer in Turijn. De rittenkoers eindigt op 30 mei met een tweede individuele tijdrit, over ruim 29 kilometer naar Milaan.

Meer uit Sport

Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

8 uur geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

10 uur geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

11 uur geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

11 uur geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

11 uur geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

16 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

16 uur geleden