Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Mollema verlengt contract bij Trek tot eind 2026

Wielrenner Mollema verlengt contract bij Trek tot eind 2026

VERONA (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema rijdt ook de komende vier jaar voor Trek-Segafredo. De 35-jarige Nederlander heeft zijn contract bij de Amerikaanse ploeg verlengd tot eind 2026. Mollema rijdt sinds 2015 voor Trek.

De geboren Groninger sloot zondag in Verona de Ronde van Italië af met de vierde plaats in de tijdrit, achter de Italiaanse winnaar Matteo Sobrero en landgenoten Thymen Arensman (tweede) en Mathieu van der Poel (derde). Mollema eindigde in het algemeen klassement op de 26e plaats. De Giro was zijn twintigste grote ronde.

"Ik zit nu acht jaar bij dit team en ik voel me hier vanaf het begin heel goed. Ik kan me nog steeds niet voorstellen dat ik voor een andere ploeg rijd", zei Mollema. "Ik heb het al vaak gezegd, maar dit team voelt als een familie voor mij. Hier wil ik mijn carrière afsluiten. Het ligt voor de hand dat dit mijn laatste contract is, maar wie weet hoe ik daar over vier jaar over denk."

Vrije rol bij Trek

In dienst van Trek won Mollema in 2016 de Clásica San Sebastián en in 2019 de Ronde van Lombardije. Hij schreef ook twee etappes in de Tour de France op zijn naam.

Mollema gold lang als een klassementsrenner, een man van de regelmaat die al in 2013 in Nederlandse dienst een etappe won in de Vuelta, maar zich daarna toelegde op hoge eindklasseringen in etappekoersen. De daarmee gepaard gaande stress beviel hem de laatste jaren steeds minder en dus heeft Mollema nu vooral een vrije rol bij Trek. "Dit is leuker, zo meer vrijuit rijden", zei hij in de aanloop naar de Giro. Mollema richt zich met name op ritzeges in de grote rondes en op eendagskoersen. "Na zo veel jaar als prof weet ik wat ik moet doen en het team vertrouwt me daarin", aldus Mollema. "Ze geven me de ruimte die ik nodig heb als ik thuis aan het trainen ben en ze weten dat ik er klaar voor ben als ik aan de start sta."

Teammanager Luca Guercilena noemt Mollema "een van de leiders" van Trek-Segafredo. "Bauke is een van de meest professionele renners. Een echte vechter, een racer en constant een goed voorbeeld voor de nieuwe generatie."

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

11 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

12 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

14 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

15 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

17 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden