Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Mollema tweede in laatste rit Route d'Occitanie

Wielrenner Mollema tweede in laatste rit Route d'Occitanie

ROCAMADOUR (ANP) - Bauke Mollema heeft net naast de zege van de vierde en laatste etappe van Route d'Occitanie gegrepen. De Nederlandse wielrenner van Trek - Segafredo eindigde als tweede, op twee seconden van de Fransman Benoît Cosnefroy.

Thibaut Pinot kwam als derde over de finish. De slotrit van de Franse rittenkoers over 195 kilometer leidde de renners van Lectoure naar Rocamadour. De finish lag op een klim van 1,6 kilometer met een stijgingspercentage van ruim 7 procent.

Egan Bernal van Team Ineos greep de eindzege. De Colombiaanse winnaar van de laatste Ronde van Frankrijk won maandag de zwaarste etappe van Route d'Occitanie. Mollema eindigde als vijfde in het algemeen klassement.

Goed gevoel

De Nederlander kijkt met een goed gevoel terug op de Franse rittenkoers. "Ik heb goede benen en dat geeft vertrouwen voor de komende races", zegt hij op de website van zijn ploeg. "Op de laatste klim ging Cosnefroy ervandoor met Bardet. Cosnefroy sloeg een klein gaatje en hield het de hele klim vol. Ik wist het sprintje voor de renners van het klassement te winnen. Ik ben hier wel tevreden mee."

Bernal steekt in de aanloop naar de Tour de France al in aardige vorm. Dat kan niet worden gezegd van zijn ploeggenoot Chris Froome, die als 71e over de finish kwam. De Brit moest ruim vier minuten toegeven op zijn Colombiaanse ploeggenoot. Froome kwam maandag al met een achterstand van ruim vijf minuten op Bernal over de finish.

Froome verklaarde maandag dat hij in dienst had gereden van Bernal. Hij wilde niet zeggen of hij tijdens de Tour de France ook als knecht van de Colombiaan zal fietsen.

Meer uit Sport

Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

1 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

4 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

5 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

5 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

6 uur geleden
Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

6 uur geleden
Red Bull en McLaren bevestigen overstap Lambiase in 2028

MILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.

6 uur geleden