
Wielrenner Mollema tweede in laatste rit Route d'Occitanie
ROCAMADOUR (ANP) - Bauke Mollema heeft net naast de zege van de vierde en laatste etappe van Route d'Occitanie gegrepen. De Nederlandse wielrenner van Trek - Segafredo eindigde als tweede, op twee seconden van de Fransman Benoît Cosnefroy.
Thibaut Pinot kwam als derde over de finish. De slotrit van de Franse rittenkoers over 195 kilometer leidde de renners van Lectoure naar Rocamadour. De finish lag op een klim van 1,6 kilometer met een stijgingspercentage van ruim 7 procent.
Egan Bernal van Team Ineos greep de eindzege. De Colombiaanse winnaar van de laatste Ronde van Frankrijk won maandag de zwaarste etappe van Route d'Occitanie. Mollema eindigde als vijfde in het algemeen klassement.
Goed gevoel
De Nederlander kijkt met een goed gevoel terug op de Franse rittenkoers. "Ik heb goede benen en dat geeft vertrouwen voor de komende races", zegt hij op de website van zijn ploeg. "Op de laatste klim ging Cosnefroy ervandoor met Bardet. Cosnefroy sloeg een klein gaatje en hield het de hele klim vol. Ik wist het sprintje voor de renners van het klassement te winnen. Ik ben hier wel tevreden mee."
Bernal steekt in de aanloop naar de Tour de France al in aardige vorm. Dat kan niet worden gezegd van zijn ploeggenoot Chris Froome, die als 71e over de finish kwam. De Brit moest ruim vier minuten toegeven op zijn Colombiaanse ploeggenoot. Froome kwam maandag al met een achterstand van ruim vijf minuten op Bernal over de finish.
Froome verklaarde maandag dat hij in dienst had gereden van Bernal. Hij wilde niet zeggen of hij tijdens de Tour de France ook als knecht van de Colombiaan zal fietsen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft opgegeven in de vierde ronde van Roland Garros. De 28-jarige Haarlemmer maakte in de tweede set van de partij tegen de als derde geplaatste Duitser Alexander Zverev bekend dat hij niet verder kon spelen. Op dat moment leidde Zverev met 6-4 3-0.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft voor het vijfde opeenvolgende jaar de kwartfinales bereikt op Roland Garros. De nummer 2 van de plaatsingslijst versloeg de als twintigste geplaatste Russische Ekaterina Aleksandrova in twee sets: 6-0 7-5.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Via een post op Instagram heeft Max Verstappen aangegeven dat hij fout zat bij de clash met Mercedes-coureur George Russell in de slotfase van de GP van Spanje. Verstappen verloor na de komst van de safetycar op de baan en een minder geslaagde bandenwissel twee plaatsen, waarbij hij de wagen van Russell een duw gaf. Die leverde hem tien strafseconden op waardoor hij niet als vijfde, maar als tiende eindigde.
3 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Atlete Sydney McLaughlin-Levrone, bekend als de grote concurrente van Femke Bol op de 400 meter horden, heeft voor het eerst in zeven jaar een 100 meter vlak gelopen. Dat deed de Amerikaanse in Philadelphia tijdens de derde wedstrijd uit de nieuwe reeks Grand Slam Track. McLaughlin-Levrone, wereldrecordhoudster en olympische kampioene op de 400 meter horden, kwam tot een indrukwekkende tijd van 11,21 seconden. Alleen de Jamaicaanse Ackera Nugent was sneller: 11,11.
6 uur geledenTEUTSCHENTHAL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft voor het eerst sinds het najaar weer een wedstrijd in de MXGP op zijn naam geschreven. De 30-jarige Nederlander was de beste in Teutschenthal in Duitsland. Herlings eindigde in de eerste manche als tweede en hij won de tweede.
17 uur geledenTILBURG (ANP) - Telstar keert na 47 jaar afwezigheid terug in de Eredivisie. De Noord-Hollanders stelden promotie veilig door in de finale van de play-offs bij Willem II te winnen: 1-3. Het eerste duel eindigde drie dagen eerder in 2-2.
19 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Sofie Dokter is bij de meerkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede geëindigd. De 22-jarige Nederlandse noteerde op vijf van de zeven onderdelen een persoonlijk record en kwam uit op 6576 punten. Daarmee voldeed ze ook aan de WK-limiet. De WK zijn in september in Tokio.
20 uur geleden